Новини компанії

Серпень 29, 2024

Тематичне планування на Суспільному до Дня пам’яті захисників, які загинули за незалежність

У четвер, 29 серпня, до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та до 10 роковин Іловайської трагедії Суспільне Мовлення покаже тематичні програми та фільми на своїх платформах. 

О 9:00 — хвилина мовчання. 

Національна інформаційна мережа Суспільного 

29 серпня у щогодинних випусках Суспільне Новини на Першому каналі Суспільного та місцевих каналах Суспільного дивіться історії полеглих захисників та захисниць. Зокрема, про батька трьох дітей, який з позначкою «200» продовжував боротися за життя, чи історію загиблого офіцера 28 окремої механізованої бригади з позивним «Борисович», який воював на Донеччині. Про воїна з Тернопільщини — сина старости села Возилів — наймолодшого загиблого на війні із Золотопотіцької громади, а також про 35-річного журналіста Володимира Мукана з Черкащини: молодший лейтенант ЗСУ за тиждень до загибелі здобув офіцерське звання. Статистика загиблих на війні — це не просто цифри, за кожною з них — історії болю, страждань, героїзму. Команда Суспільного розповідає ці історії у телеефірі, радіо та на диджитал-платформах. 

У ранковому блоці інформаційного проєкту «Суспільне. Студія» на Першому каналі Суспільного та місцевих каналах дивіться включення учасника Іловайської операції — Тараса Констанчука, офіцера Збройних сил України, командира штурмової групи батальйону «Донбас» у 2014 році. Вдень у проєкті розкажуть про забіг #Шаную_воїнів_біжу_за_Героїв — щорічну патріотичну традицію вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час російсько-української війни та поговорять з експертами про меморіалізацію, культуру пам’яті та вшанування загиблих.

Крім цього, на ютуб-каналах місцевих команд Суспільного дивіться історії, що фіксують пам’ять про загиблих захисників і захисниць у розповідях їхніх рідних та побратимів. Ось декілька з них: 

«У нього нема церков із золотими куполами. Він складав ящики від снарядів на купку, накривав покривалом, так служив службу», — розповідає про сина, військового капелана мати Тамара Гергелюк. Вперше на фронт її син Михайло пішов після закінчення духовної семінарії у 2014 році. Після двох років служби — демобілізувався. Згодом прийняв сан. У 2022-му знову вирушив на фронт капеланом. 18 червня 2022 року він загинув. Досі на могилу у село Верхній Ясенів на Франківщині приїжджають побратими, аби віддати шану, помолитися, попросити духовного захисту. У війську продовжує служити його брат, військовий капелан Микола Гергелюк. Про історію воїна-священника, його погляди та життєвий шлях Суспільне Івано-Франківськ розповіли найближчі люди — батьки, брат і побратим.

Оперуповноважений Бучанського районного відділення поліції Київської області Юрій Чабах загинув у березні 2022 року від кулі снайпера. Під час захоплення росіянами Бучі, поліцейський долучився до територіальної оборони міста, брав участь у бойових діях та допомагав евакуйовувати людей. Певний час його вважали зниклим безвісти. Тіло 37-річного капітана знайшли у братській могилі, впізнали по одягу та жетону. Поховали офіцера Юрія Чабаха на Алеї Слави у Хмельницькому, де наразі проживають його батьки. Суспільне Хмельницький записало інтерв’ю з Олександром Чабахом, батьком загиблого правоохоронця.

Ольга Суслова із Нововолинська. Зі своїм майбутнім чоловіком, білорусом за національністю та добровольцем в українському війську Павлом Сусловим, вона познайомилася під час служби у 14-й окремій механізованій бригаді. Ольга служила в піхоті, а Павло — в розвідці. У подружжя народилася донечка Аліса. Зараз їй три роки й вісім місяців, а коли загинув її батько, у травні 2022 року, дівчинці було лише півтора року. Свою історію Ольга розповіла Суспільне Луцьк.

Більше історій з різних регіонів України — на цифрових платформах національної інформаційної мережі Суспільного. 

Суспільне Культура

О 10:45 дивіться першу і другу серії документального фільму «93: Бій за Україну». Стрічка розповідає про переможний шлях українського війська з березня по листопад 2014 року на прикладі 93-ї окремої гвардійської механізованої бригади, яка з перших днів російсько-української війни стала на захист Батьківщини. 

О 13:00 дивіться третю серію документального фільму «93: Бій за Україну. Активна оборона». У стрічці командири та бійці 93-ї бригади «Холодний Яр» діляться своїми спогадами та історіями про перші роки російсько-української війни в кадрах, відзнятих бійцями та військовими документалістами. Описано бої 93-ї ОМБр «Холодний Яр» на рубежі оборони від Красногорівки до Донецька. Бійці другого, третього та 20-го батальйонів славетної бригади розповідають про свій бойовий шлях.

О 20:15 дивіться художній фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит, який став лауреатом премії «Золота дзиґа», — «Кіборги», про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. У фільмі події розгортаються протягом двотижневого чергування одного з батальйонів в аеропорту у 2014 році. Добровольці вперше прибувають на передову, яку українські військові захищають уже чотири місяці. Це зіткнення стає не лише випробуванням для бійців, але й відправною точкою для формування нової національної ідентичності громадян України, що викликає резонанс у всьому світі.

Українське Радіо

Об 11:35 журналістка Українського Радіо Вікторія Будан розкаже про медикиню, а нині волонтерку Ганну Ільющенкову, яка була у 2014 році під Іловайськом, потрапила в полон і навіть певний час вважалася загиблою, але вижила. 

Також в ефірі Українського Радіо вшануванню захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, будуть присвячені короткі тематичні матеріали, які з'являтимуться у міжпрограмному ефірі впродовж дня.

Радіо Культура

О 7:00 у програмі «Радіоконцерт» прозвучать українські повстанські пісні — запис концерту «Під покровом пісні», що відбувся 2019 року в Будинку звукозапису Українського Радіо. Також о 19:00 слухачі та слухачки Радіо Культура почують знакові патріотичні пісні України у виконанні ансамблю «Хорея Козацька» — записи з концерту-презентації альбому «De Libertate» («До свободи»).

О 13:05 у програмі «Час інтерв'ю» до Дня пам’яті захисників України, ведуча Наталія Грабченко поговорить з кандидатом історичних наук, генеральним директором Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності, Ігорем Пошивайлом, про меморіалізацію воєнної історії в персоналіях, про що розповідають народні й офіційні місця пам'яті тих, хто загинув, захищаючи Україну.

О 21:00 у програмі «Радіотеатр» прем'єра до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Радіодрама «Африка» за книжкою Андрія Гуменюка (позивний Кельт).

Протягом дня на хвилях Радіо Культура звучатиме поезія: Гліба Бабіча «Коли смерть присяде на бруствер, спитає — «Ну що тут ти?» у виконанні Михайла Кришталя; «Реквієм на дощі» (За законами математики)» в авторському виконанні Дмитра Лазуткіна; «Дев'ять кіл порушення тиші. Перше. Покоління» в авторському виконанні Ярини Чорногуз

Департамент з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей 

Війна не обирає: ром, угорець чи словак. Олексій Тирпак ромського походження — військовослужбовець, розвідник із Закарпаття на позивний «Янгол». Олексій у свої 24 роки був добровольцем, любив Україну понад усе та віддав за нас, нашу свободу і незалежність найцінніше — своє життя. Дивіться випуск проєкту «Романо Джівіпен» про Олексія 1 вересня о 7:30 на місцевих каналах Суспільного Мовлення та на ютуб-каналі Суспільне Ужгород. Повну добірку проєктів та фільмів Суспільного про ромську спільноту на війні дивіться на сайті Суспільного Мовлення

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.