Новини компанії

Серпень 28, 2024

Любов, Олімпіада і Париж: команда Суспільного ділиться враженнями

Сьогодні у Парижі відкриваються Паралімпійські ігри. Продовжуємо вболівати за наших спортсменів! 

Париж, 2024 рік — Суспільне Мовлення відіграло ключову роль у висвітленні Олімпійських ігор цього року. Адже Суспільне — офіційний транслятор Олімпіади.

Читайте також: Церемонія відкриття Паралімпіади у Парижі: дивіться на Суспільному

Цьогоріч команда Суспільне Спорт вирушила до Парижа, щоб висвітлювати головну спортивну подію світу. Для операторки Суспільне Миколаїв Юлії Філімон це стало справжнім випробуванням і водночас незабутнім досвідом. На Олімпіаді вона зустрілася з новими викликами та незвичними умовами роботи:

«Висвітлювати Олімпіаду для мене було як потрапити в інший вимір. Спортивні змагання, ще й такого рівня, коли увага всього світу прикута до цієї події — дуже хвилююче і відповідально. Перебувати в країні, де немає війни, було дивно, незвично, мені знадобилось трохи часу, щоб адаптуватися і поринути в роботу, а згодом і отримувати величезне задоволення від неї».

Олімпійські ігри принесли не лише новий досвід, а й багато емоцій. Юлія Філімон особливо згадує перший знімальний день, коли вони працювали на церемонії відкриття:

«Ми із Віталієм Волочаєм включалися з моста, під яким проходили човни зі збірними усіх країн-учасників Олімпіади. Я була у захваті від побаченого! Величезна кількість вболівальників вітали спортсменів вздовж Сени, люди були на балконах будинків, атмосфера та настрій — неймовірні! Ми бачили абсолютно всі команди на відстані буквально декількох метрів, спортсмени нам махали, а ми вітались у відповідь. Я дуже щаслива, що доєдналася до цієї команди, це дивовижно — спостерігати за роботою людей, які “горять” своєю справою, сповнені ентузіазмом та натхненням!»

Кореспонденти Суспільного відзначають, що їхня робота не потребувала особливої підготовки. Кореспондент Суспільне Спорт Сергій Захарченко пояснює: «Ми розуміли ще до Олімпіади, за чим будемо стежити, які види спорту для нас пріоритетніші, і хто буде боротися за медалі. Це дозволило нам планомірно підходити до висвітлення змагань без необхідності в глибокому вивченні чи суперпосиленій підготовці».

Одним із нововведень у роботі команди стало проведення щоденних прямих ефірів безпосередньо з Парижу, що Сергій відзначає як вагомий крок вперед: «Ми вперше робили прямі ефіри щовечора прямо з Парижу, а не з київської студії, як це було раніше. Це потребувало додаткової підготовки й стало одним із ключових моментів нашої роботи на цих Олімпійських іграх».

Сергій ділиться, що серед найяскравіших моментів Олімпіади були виступи українських спортсменів, особливо ті, де вони здобули медалі. «Я став свідком одного з найбільш вдалих вечорів, коли на легкоатлетичному стадіоні українці здобули три медалі. Це був дуже щирий і душевний момент». Він також відзначив перемогу Ольги Харлан: «Це був емоційний момент для всіх нас, і для українців це було важливо побачити й відчути».

Олімпійські ігри стали важливим майданчиком для України, щоб нагадати світові про нашу боротьбу. «Ці перемоги привертали увагу не лише українців, а й закордонної аудиторії. Олімпійські ігри — це не лише спортивне змагання, а й можливість для українців говорити про те, що відбувається у країні», — зазначив Сергій Захарченко.

Читайте також: Склад збірної України на Паралімпійські ігри-2024

Попри виклики, які стояли перед командою Суспільного, вони змогли виконати свою місію та забезпечити українських глядачів якісним контентом, який знайшов відгук у серцях багатьох.

Кореспондентка Суспільне Спорт Дарія Тригуб поділилася своїм досвідом роботи на Олімпійських іграх у Парижі, наголосивши на важливості командної підтримки. Вона розповіла про те, що без взаємодопомоги висвітлення таких масштабних подій було б неможливим: 

«Без команди висвітлення Олімпійських ігор, я думаю, що взагалі неможливо. Саме тут сила команди стає очевидною — завжди є кому підстрахувати. Ти не один там, і якщо не встигаєш кудись, завжди знайдеться людина, яка залюбки допоможе, встигне, підтримає та приїде на ту чи іншу арену. Це і є найголовніша підтримка».

Дарія також розповіла про незабутні моменти Олімпіади:

«Найбільш пам'ятним моментом стало здобуття срібла нашими каноїстками Людмилою Лузан та Анастасією Рибачок. Я працювала на веслувальному каналі з першого і до останнього дня змагань, і ми з нетерпінням чекали на нагороди наших веслувальників. Ця нагорода стала єдиною серед трьох веслувальних дисциплін і, мабуть, закарбувалася в пам'яті назавжди. Ті емоції, які ми разом з дівчатами пережили після їхнього фінішу, були настільки природними і зворушливими, що просто неможливо їх забути».

Ведуча Суспільне Спорт Юлія Пазенко поділилася своїм досвідом, який супроводжував команду під час роботи на Олімпійських іграх 2024 року. Це була вже шоста Олімпіада, на якій вона працювала з місця подій, Юлія наголосила на важливості тривалої підготовки та накопичення знань протягом олімпійського циклу:

«Підготовка до Ігор триває весь олімпійський цикл, що складається зазвичай із чотирьох років. Перед Парижем він тривав три роки, бо Токійську Олімпіаду перенесли через COVID-19. Протягом цього часу ми стежимо за спортсменами, відбираємо інформацію та готуємося до висвітлення подій. Великий багаж знань є критично важливим, адже під час прямих ефірів потрібно бути готовим до будь-якої ситуації».

Працювати в Парижі було непросто, особливо зважаючи на постійні прямі ефіри, що вимагали максимальної концентрації та швидкої реакції на несподівані події. «Найбільший виклик для будь-якого телевізійника — це прямий ефір. У Парижі ми фактично постійно працювали у прямому ефірі, включаючи підсумкові студії о 23:00. Незважаючи на всі нюанси, наша команда змогла забезпечити якісне висвітлення Ігор», — підкреслила Юлія.

Особливою несподіванкою для команди стала кількість глядачів на Іграх у Парижі. Вони розкупили близько 9 мільйонів квитків, і ця атмосфера відчувалася на кожному змаганні. «Париж вразив мене своєю глядацькою підтримкою. Повні зали, неймовірна атмосфера на кожному змаганні — це те, що запам'ятається надовго», — поділилася ведуча.

Підсумовуючи свій досвід, Юлія Пазенко зазначила, що робота на таких масштабних подіях, як Олімпіада, є величезною відповідальністю та натхненням: «Олімпіада для нас — це не лише про спорт. Це про право бути серед найкращих країн світу і бути рівними серед них».

Олімпійські ігри 2024 року стали важливою подією не лише для українських спортсменів, але і для всієї країни. Суспільне Мовлення доклало максимум зусиль, щоб донести до глядачів найяскравіші моменти цих Ігор та передати атмосферу, яка була в Парижі. 

Нагадаємо, що у порівнянні з Олімпіадою 2016 року середня частка ТБ-аудиторії зросла на 26%, а з Олімпіадою 2020-го у Токіо — на 58%.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Суспільне Спорт — велика мультимедійна платформа, що охоплює телеканал, сайт та соціальні мережі. Більше новин зі світу спорту читайте на сайті Суспільне Спорт.

Матеріал підготувала Тетяна Лупаїна