Новини компанії

Серпень 28, 2024

«Наша незалежність — це історія»: Олеся Котубей-Геруцька в дискусії до Дня Незалежності

22 серпня у книгарні «Сенс» на Хрещатику відбулася дискусія «Геть від Москви: як ми прощаємось з імперією», присвячена Дню Незалежності України. В дискусії взяли участь авторка блогу «Прощавай, імперіє!» на Суспільне Культура Олеся Котубей-Геруцька, авторка ютуб-каналу «Обличчя Незалежності» Дарка Гірна і ведуча та редакторка ютуб-каналу «Телебачення Торонто» Олександра Гонтар.

Під час розмови учасниці поділилися своїм досвідом святкування Дня Незалежності у різні періоди життя, обговорили процеси дерусифікації та деколонізації, а також дедалі більшу цікавість до української культури під час повномасштабної війни.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Олеся Котубей-Геруцька зазначила, що війна з Росією змінила ставлення українців до Дня Незалежності та посилила розуміння його значення: «Для багатьох з нас День Незалежності довгий час був білою плямою. Зараз, під час повномасштабної війни, ми бачимо, наскільки важливо розуміти справжню цінність цього дня та його історичне значення».

«Для мене День Незалежності в дитинстві — це якась біла пляма. Я також не пригадую, щоб ми святкували в родині День Незалежності. Ми в серпні стабільно копали картоплю в селі Лучківці на Львівщині. Схід і Захід — або Захід і Центр — разом!» — розповіла Дарка Гірна.

Читайте також: Телеканал Суспільне Культура запускає новий проєкт «Зі своїми по суті»

Олександра Гонтар зауважила, що зміни, які нині відбуваються, важливо не лише помічати, а й осмислювати через відкриті діалоги, адже саме такі розмови сприяють деколонізації на культурному рівні: «Ми часто говоримо про силу культури як об’єднавчого елемента, але іноді забуваємо, що за цією силою стоять конкретні люди зі своїми історіями та викликами. Сьогодні як ніколи важливо давати голос тим, хто стикається з непростими виборами. І наш обов’язок — створити простір для діалогу, щоб ці голоси були почуті, особливо коли йдеться про питання мобілізації митців під час війни», — розповіла вона.

Більше про дискусію «Геть від Москви: як ми прощаємось з імперією», під час якої обговорювали досвід святкування Дня Незалежності, процеси дерусифікації та деколонізації, можна прочитати у конспекті розмови на сайті Суспільне Культура.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Фото — Валерія Мезенцева