Новини компанії

Липень 17, 2024

Суспільне Мовлення в ЄМС: співпрацювати з мовниками Європи

1584 рази європейські мовники поширили на 68 каналах матеріали Суспільного Мовлення про ракетну атаку на «Охматдит» та інші ракетні удари по Києву 8 липня. Це — один із прикладів того, як Суспільне формує європейську медіакартину, особливо в контексті війни в Україні та протидії російській дезінформації.

1793 сюжети Суспільного поширили 132 715 разів на 202 каналах 79 мовників-членів ЄМС — протягом 2022–2023 років. Лише за минулий рік ​​546 матеріалів переглянули понад 88 млн разів на цифрових платформах.

«Матеріали Суспільного забирають у межах обміну новин між членами Європейської мовної спілки, таким чином наші сюжети швидко потрапляють в ефіри телеканалів європейських суспільних мовників, які є лідерами у своїх країнах. Ми робимо все для того, щоб колеги оперативно отримували наші матеріали», — коментує Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення та член Виконавчої ради ЄМС, який нещодавно взяв участь в роботі Генеральної Асамблеї ЄМС.

Під час Генасамблеї ЄМС переобрали керівництво, обговорили сучасні тенденції в медіа, а суспільні мовники країн Балтії та України уклали Меморандум про співпрацю задля підтримки один одного під час надзвичайних ситуацій.

Читайте також: Латвія та ЄМС допомогли забезпечити енергетичну незалежність Суспільного Мовлення

«Історично у нас міцні зв’язки з партнерами з країн Балтії, їхню підтримку ми відчували завжди. У кожного з нас є різний досвід, яким ми можемо поділитися. Підписання Меморандуму ініціювали наші партнери з Латвійського телебачення Latvijas Televīzija і саме вони першими приїхали на Суспільне у 2022 році. Завдяки допомозі уряду Латвії для Суспільного були придбані генератори та засоби електропостачання, щоб забезпечити наше мовлення навіть за умов блекауту. Не потрібно пояснювати, наскільки цінна така підтримка. Ми хочемо поглибити співпрацю та закликали інші організації-члени ЄМС доєднатися до Меморандуму», — ділиться Микола Чернотицький.

«Керівництво ЄМС підтримує Суспільне»

Під час Генасамблеї Дельфіну Ернотт Кунсі, генеральну директорку France Télévisions, переобрали президенткою ЄМС, а Сіллу Бенкьо, генеральну директорку Шведського радіо, — віцепрезиденткою.

«Це важливо. Вони завжди підтримують нас і обидві приїжджали на Суспільне з візитами. Особлива тісна кооперація у нас зі Шведським радіо», — зазначає Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення і член Виконавчої ради ЄМС.

Читайте також: Керівництво ЄМС: «Пишаємося тим, як працюють журналісти Суспільного»

Дельфіна Ернотт Кунсі й Сілла Бенкьо постійно наголошують на важливій ролі Суспільного Мовлення.

«Війна в Україні посилила життєво важливу роль суспільної інформації, продемонструвавши, наскільки суспільні мовники незалежні від будь-якої форми влади та є стратегічним активом для держави», — зазначала Дельфіна Ернотт Кунсі.

«Ми пишаємося і схиляємо голову, коли бачимо і чуємо більше про роботу Суспільного Мовлення та їхніх журналістів і співробітників, які неймовірно ризикують, щоб надати рятівний круг для всіх, хто опинився під перехресним вогнем цієї жахливої війни», — говорила вона під час візиту на Суспільне.

«Ми були під враженням після візиту на Суспільне: неймовірно, як професійно працює компанія попри надскладні обставини. Роль, яку відіграють незалежні мовники під час кризи та війни, неможливо переоцінити», — прокоментувала Сілла Бенкьо.

На тому, що суспільні мовники є невіддільною частиною демократії, підкреслював у своєму виступі під час Генасамблеї ЄМС Жозе Мануель Баррозу, президент Єврокомісії (2004–2014 роки).

«Членство в ЄМС — це про потужний обмін досвідом»

Микола Чернотицький каже, що членство в ЄМС — це не лише про вплив, але про обмін досвідом, зокрема через роботу комітетів, де Суспільне має чотирьох представників: Ангеліна Карякінановинний, Вікторія Мурованадиджитал, Ірина Славінськарадіо, Олексій Мандзій — спортивний.

«Наших колег знають усі. Навіть на рівні CEO не треба пояснювати, хто така Ангеліна Карякіна чи Ірина Славінська», — додає голова правління Суспільного.

Читайте також: Це незаконне вторгнення в нашу країну, а не «конфлікт». Формулювання має значення, — Ангеліна Карякіна

Він розповідає, що для європейських мовників досвід роботи Суспільного є унікальним: «Як працювати під час війни з точки зору управління компанією і з точки зору свободи слова? У наших колег є досвід, як висвітлювати війну десь, але не як висвітлювати війну у себе. Вони звертаються за нашим досвідом як роботи з новинами, так і стабільної роботи компанії під час війни. Ніхто не працював за таких кризових умов».

«Членство в ЄМС — це про потужний обмін досвідом: в одних питаннях переймають наш, в інших переймаємо ми. Хто як вирішує взаємодію стейкхолдерів, у кого є напрацювання щодо штучного інтелекту чи роботи платформ», — ділиться Микола Чернотицький.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — з сайту ЄМС