Новини компанії

Квітень 15, 2024

Сілла Бенкьо: Неможливо переоцінити роль незалежних мовників під час криз і війни

Сілла Бенкьо, віцепрезидентка Європейської мовної спілки, генеральна директорка Шведського радіо, та Габріель Бистрьом, керівник апарату, відвідали Суспільне Мовлення у Києві та Львові, поспілкувались з топменеджментом компанії, а також Ярославом Юрчишиним, головою комітету Верховної Ради з питань свободи слова.

Українські колеги розповіли про організацію роботи журналістів під час війни, зокрема у зоні бойових дій, популярність цифрових мереж, роль радіо під час повномасштабного наступу, особливо під час обстрілів, блекаутів та на окупованих територіях.

Читайте також: Команда Суспільного та шведські медійники підсумували п’ятирічну співпрацю

«Ми були під враженням після візиту на Суспільне: неймовірно, як професійно працює компанія попри надскладні обставини. Ми багато про що дізналися, особливо про те, як Суспільному вдалося налаштувати роботу так, аби максимально поширювати свій контент. І радіо у цьому відіграло не найменшу роль. Роль, яку відіграють незалежні мовники під час кризи та війни, неможливо переоцінити», — зазначила Сілла Бенкьо.

Говорячи про роботу радіо в Україні та Швеції, Сілла зазначила, що є багато спільного, але, звісно, є й відмінності: «Ми — дві різні компанії, які існують і працюють на абсолютно різних ринках. Водночас і Шведське радіо, і Суспільне — суспільні мовники, які працюють над тим, щоб забезпечити аудиторію незалежним контентом, в якому новини відіграють надзвичайно важливу роль. Також важливим є висвітлення культури та життя громади».

«Я дуже дякую нашому Суспільному Мовленню не лише, як політик, а насамперед як громадянин України. Незалежне сильне Суспільне Мовлення — це те, що дійсно потрібно в Україні», — зазначив під час зустрічі Ярослав Юрчишин.

«Завдяки співпраці зі Шведським радіо, зокрема багаторічній підтримці Офісу медіарозвитку Шведського радіо, на Суспільному реалізовані важливі проєкти: від посилення регіональних команд до проведення соціологічних досліджень медіаспоживання українці. Цінуємо цю підтримку, раді у свою чергу ділитися досвідом з колегами, які посилюють спроможності суспільного мовника України», — прокоментував Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення.

Читайте також: Суспільне та Офіс медіарозвитку Шведського радіо посилюють співпрацю у сфері досліджень аудиторій медіа

У Львові шведські колеги оглянули студії, укриття, ознайомились з роботою журналістів Суспільного.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному. 

Фото Анастасії Мантач та Анни Срогий