Новини компанії

Вересень 11, 2024

Марина Круть у проєкті Суспільне Чернігів «Фабрична, 12»

15 вересня о 18:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем’єра другого випуску проєкту «Фабрична, 12», який команда знімає разом із фронтвумен гурту ONUKA Натою Жижченко. Гостею випуску стала бандуристка, співачка й композиторка Марина Круть (KRUTЬ)

Читайте також: «Як українці українською заговорили» презентували глядачам у Києві

«Фабрична, 12 — це унікальне місце, де переплітається ретроспектива із сучасністю. Там, де Київ їде до Чернігова, чим ламає стереотипи про столичні можливості. Я рада брати участь із Натою, адже вона неймовірно важлива у розрізі культури в Україні. Важлива була розмова, адже за кожною творчою особистістю стоїть людина, яка створює все. Ми говорили про людей у творчих особистостях. На таку інтимність треба наважитись. Тож прошу до перегляду», — ділиться враженнями від запису випуску Марина Круть.

Ведуча цього випуску Ната Жижченко каже, що зміна формату з наративного на діалоговий дала змогу в розмові з музикантами відрефлексувати зміни, що відбулися у музичній сфері за час повномасштабного вторгнення.

«Я мріяла про те, щоб з’явився такий формат, де музикантам можна поспілкуватися і заграти по-домашньому і неформально. І ми продовжуємо наш проєкт в іншому форматі. Досі ми знімали освітній контент, а цього разу в нас музична бесіда. Війна змінила все і в житті музикантів, тому що, крім особистого, вони змінили й музику, і сенси, і все, що обертається довкола: гастролі, виступи, благодійні тури. Це все як музикантці мені цікаво обговорити з іншими музикантами, які представляють Україну від початку повномасштабного вторгнення у всьому світі.

Марина як ніхто переосмислює культурну спадщину України, бо що більш етнічного може бути на сцені, ніж дівчина з бандурою. Але вона робить це дуже мудро, дуже по-сучасному і дуже круто», — розповідає Ната Жижченко.

Продюсерка з виробництва Суспільне Чернігів Ольга Конопацька-Плєхова бере участь у виробництві цього проєкту, вона розповіла, якою вийшла розмова двох музиканток:

«Як сказала Ната, вони з Мариною не бачилися від початку повномасштабного вторгнення. Тому говорили відверто про війну, переосмислення культури та музики, пошуки сенсів у житті й творчості. Марина багато розповідала про свою подругу Ірину Цибух, парамедикиню добровольчого батальйону “Госпітальєри”, журналістку та менеджерку проєктів Суспільного, яка загинула в російсько-українській війні, — каже Ольга. — В цій бесіді дуже багато відвертих речей, рефлексій, вона глибока і зачепить різні струни у кожній душі. А ще можна буде почути чудову гру на бандурі, записану наживо в саду на Фабричній, 12».

Команда Суспільне Чернігів вже готує наступний випуск «Фабрична,12» з гуртом «ДахаБраха» і чергову розповідь з календарно-обрядового циклу — про осінні свята й традиції.

Читайте також: «Одеса — не російське місто»: новий ютуб-проєкт Суспільне Одеса

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Головні події регіону — у підсумку тижня на каналі Суспільне Чернігів. Оперативні та якісні новини від команди Суспільного у Чернігові — на сайті Суспільне Новини та соцмережах:

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб не пропускати новини про прем’єри!