Новини компанії

Вересень 10, 2024

Сім проєктів Суспільного претендують на нагороди фестивалю «Серце Європи»

Серед 30 проєктів, що змагатимуться за цьогорічну премію у шести категоріях IV Міжнародного телефестивалю «Серце Європи», сім — Суспільного Мовлення. Телефестиваль проходитиме із 16 по 19 вересня у Варшаві. З повним списком номінантів можна ознайомитись на сайті конкурсу.

У IV Міжнародному телефестивалі «Серце Європи» візьмуть участь такі проєкти Суспільного:

  • «Колайдер»* (категорія «Діти та молодь»);
  • «Artилерія» (категорія «Цифровий та розважальний контент»);
  • «Ізоляція» (категорія «Документальний фільм»);
  • «Черга на прощання» (категорія «Документальний фільм»);
  • «Кльон: знайти воєнного злочинця» (категорія «Короткометражний документальний фільм»);
  • «Мій Крим» (категорія «Короткометражний документальний фільм»);
  • «Таким мене зробила війна» (категорія «Короткометражний документальний фільм»).

«Колайдер»

Освітньо-розважальний проєкт для дітей і підлітків команди Суспільного у співпраці з комунікаційним агентством pedan|buro.

У випусках «Колайдера» підлітки разом із блогерами, зірками та науковцями досліджують питання кібербезпеки, життя тварин, історії, музики й багато іншого.

Підписатися на «Колайдер» можна в YouTube, TikTok та Instagram.

«Artилерія»

Проєкт на ютуб-каналі Суспільне Культура про творчу молодь, що протистоїть російській агресії на фронті, у культурній та волонтерській сферах.

«Artилерія» розкриває нові імена української музики, говорить про проблеми та виклики всередині індустрії та документує зміни, які відбулися на музичній сцені внаслідок повномасштабного вторгнення.

«Ізоляція»

Документальний фільм-свідчення телеканалу Суспільне Культура про радянський завод ізоляційних матеріалів в Донецьку, який припинив існування після розпаду СРСР. На початку 2000-х там створили центр сучасного мистецтва, а у 2014-му центр зруйнували проросійські колаборанти. Згодом підвали зруйнованого артцентру перетворилися на камери тортур. Про це розповідають ті, кому вдалося вийти з того пекла живим.

«Черга на прощання»

Документальна стрічка на ютуб-каналі Суспільне Новини, що розповідає про десятки тисяч особистих трагедій українців через війну в Україні: про шлях пошуку, ідентифікації за ДНК та поховання загиблих. На прикладі історії головної героїні фільму Ірини Карась розслідувачі розказали про проблеми тих українців, які довгими тижнями, місяцями, а іноді роками очікують своєї черги, аби мати можливість попрощатися з найріднішими.

«Кльон: знайти воєнного злочинця»

Документальний фільм-розслідування злочинів російських військових проти жителів села Ягідне. Під час окупації Чернігівської області у березні 2022 року окупанти скористалися 366 мирними українцями як живим щитом. У фільмі розслідувачі Суспільного розкрили особливості пошуків воєнних злочинців, тонкощі роботи під легендою та на що готові йти російські офіцери, щоб уникнути відповідальності за воєнні злочини.

«Мій Крим»

Документальний фільм, у якому на прикладі історій представників трьох корінних народів України — киримли, кримчаків та караїмів, проілюстровано факти вкраденої росіянами у різні роки мультикультурності, як частини української ідентичності. Разом з героями фільму глядач проходить шлях через роки забуття та геноциду, де відтворюється відважний дух спротиву, який допомагає корінним народам відроджувати свою культуру, зберігати свої традиції та знову і знову віднаходити своє місце у світі.

«Таким мене зробила війна»

Документальний фільм про військового ромського походження та його досвід повернення в цивільне життя після жахіть війни. Головний герой стрічки — Арсен Медика, який до повномасштабного вторгнення працював на декількох роботах: інструктором в тирі, на СТО в Бучі та ремонтував взуття у майстерні. Арсен мріяв навчатись і започаткувати власну справу. Коли російська армія окупувала Бучу, Арсен записався до лав ТрО і став на захист міста. Після деокупації Бучі починає службу у десантно-штурмовій бригаді ЗСУ. Після першого поранення за місяць повернувся на передову. Вдруге отримавши важкі травми, повертається додому і намагається будувати життя спочатку: з внутрішніми страхами й травмами.

Результати конкурсу будуть оголошені під час гала-церемонії нагородження IV Міжнародного телефестивалю «Серце Європи», яка відбудеться 18 вересня у Варшаві.

Нагадаємо, цьогоріч п’ять представників Суспільного Мовлення увійшли до складу журі IV Міжнародного телефестивалю «Серце Європи».

«Серце Європи» — міжнародний телефестиваль і форум, який проводиться з ініціативи польського мовника Telewizja Polska та об’єднує суспільні мовники із Центральної та Східної Європи, пропонуючи широку вітрину найновішого телевізійного контенту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт «Колайдер» створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю Суспільного Мовлення і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.