Новини компанії

Грудень 17, 2024

Юрій Табаченко про знакові для Українського Радіо проєкти 2024 року

Підсумовуємо, яким був 2024 рік для Суспільного. П’ять знакових проєктів року для Українського Радіо назвав його виконавчий продюсер Юрій Табаченко.

«Життя в ефірі»

Проєкт до 100-річчя Українського Радіо. У ньому ми розповіли не тільки про історію нашого першого мовника, а й про життя кількох поколінь українців через призму історії Українського Радіо. Проєкт детально описує етапи винайдення і поширення радіо у світі, подробиці розвитку радіомовлення в Україні.

Команда проєкту знайшла і вперше оприлюднила архівні матеріали справ розстріляних у сталінські часи працівників Українського Радіо. Згадується і роль радіо у здобутті Україною незалежності, про Державний Гімн, який вперше публічно прозвучав саме на хвилях УР — ще до його офіційного затвердження. Кілька епізодів присвячено роботі Українського Радіо у воєнні роки: під час Другої світової та під час нинішньої російсько-української.

«Життя в ефірі» розкриває багато маловідомих фактів: хто насправді винайшов радіо (не Марконі і не Попов), як радіо стало медіа й до чого тут «Титанік», як записували радіорепортажі до винайдення магнітної стрічки, як у 1943-му Українське Радіо мовило з потяга та як мелодія «Реве та стогне…» стала позивними Українського Радіо.

Читайте також: «Життя в ефірі»: до свого 100-річчя Українське Радіо презентує новий проєкт

Радіодиктант національної єдності

Цьогоріч в ефірі прозвучав уже 25-й Радіодиктант, найбільший україномовний флешмоб та одна з найочікуваніших медійних подій в Україні. Започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля консолідації навколо української мови, відтоді проводиться щороку і об’єднує українців по всьому світу. Цьогорічний диктант мав назву «Магія голосу», авторкою тексту стала письменниця Оксана Забужко. Зачитав диктант поет, а нині військовий Павло Вишебаба. Лише на ютуб-каналі Українського Радіо трансляцію і запис переглянули понад 505 000 глядачів. В день проведення Радіодиктант національної єдності був на першому місці у трендах гугл-запитів та на ютубі.

Читайте також: Понад 700 тисяч людей слухали та дивилися Радіодиктант-2024

«Мережа»

Програма про історію українських спецслужб та спецоперацій. Це добірка ексклюзивних розповідей про операції, які проводили українські розвідники, військові і силовики різних часів. Учасники й дослідники спецоперацій розповідають деталі про спецзавдання, які виконувалися мережами агентів або групами військових і дозволяли протидіяти ворогу в нерівних умовах.

Цього року в ефір вийшов другий сезон проєкту «Мережа. Незалежність». Він був присвячений спецопераціям, які проводились у перші роки незалежності України і здебільшого були пов’язані з діяльністю миротворчих місій. Проєкт отримав багато відгуків від наших слухачів.

Читайте також: Історія українських спецслужб часів незалежності в другому сезоні проєкту «Мережа»

«Епоха змін»

Новий проєкт Українського Радіо — ретроспектива економічних криз всіх часів і народів. У програмі аналізуються найбільші економічні кризові явища в історії людства, виокремлюються фатальні фінансові помилки та дієві шляхи їхнього розв’язання на державному й світовому рівнях. Внаслідок чого найбільші фінансові катастрофи перетворювалися на стрімкі економічні зростання? Як цей досвід може перейняти Україна зараз, крізь призму десятиліть і навіть століть? «Епоха змін» детально досліджує й аналізує кульмінаційні моменти історії світової економіки, про які ми здебільшого знали лише побіжно.

«Лист на радіо»

Ще один проєкт до 100-річчя Українського Радіо, який показує регіональний зріз роботи першого мовника України та широку географію його слухачів, а також те, як радіо змінює життя людей.

Проєкт базується на історіях, пов’язаних з радіо. Кожна з них особлива, демонструє колорит конкретного регіону та роботи Українського Радіо у ньому. Це історії людей, для яких радіо стало поштовхом до змін, вибору професії, національної ідентифікації. Хтось за допомогою радіо вивчав українську мову, хтось знайомився з українською культурою, а комусь Українське Радіо, без перебільшення, врятувало життя.

Читайте також: «Лист на Радіо»: історії слухачів у проєкті до 100-річчя Українського Радіо

Українське Радіо — найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. 2024 року Українське Радіо відзначило століття з початку мовлення. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото на головній: Володимир Шевчук