Червень 25, 2024
Команда диджиталу стала тренерами для підлітків «Залізної зміни» за підтримки Дитячої академії Суспільного
Як зробити відео, що стане вірусним у соцмережах, та як журналістам допомагає у роботі штучний інтелект — про це команда Суспільного розповіла учасникам/-цям всеукраїнського соціального проєкту спортивно-патріотичного виховання «Залізна зміна». Співпрацю організувала Дитяча академія Суспільного Мовлення*.
Олександра Чернова, директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж, і відеографка соцмереж Суспільне Культура, авторка проєкту «ARTилерія» Юлія Ткачук розповіли підліткам, як робити популярні відео у тіктоку, не боятися бути собою, обирати теми, використовувати тренди та актуальні формати.
Читайте також: Досвід Суспільне Казки: яким має бути контент для дітей
«Це був дуже класний, веселий і корисний досвід як для нас, так, сподіваюсь, і для дітей. Я ще раз переконалась, що українські підлітки насправді дуже відкриті до нових вражень, знань і комунікації. Ми з Юлею Ткачук отримали чимало інсайтів про те, які теми їх найбільше цікавлять, яка подача їх приваблює. Що ми обов’язково використаємо у своїй роботі. А ми, в свою чергу, мали на меті надихнути їх створювати якісний контент, проявляти свої таланти, знаючи основи медіаграмотності», — сказала Олександра Чернова.
Читайте також: Навчання журналістів-розслідувачів: Суспільне підсилює цей напрям у хабах
Як виявити різницю між тим, що створив штучний інтелект, а що ні, та про те, як українські й закордонні медіа використовують інновації в роботі редакцій — учасникам проєкту розповіли продакт-менеджери сайту Суспільне Новини Анастасія Коріновська та Сергій Середняк.
Ведуча влогів про Євробачення на Суспільному Анна Тульєва поділилася досвідом роботи на конкурсі, а ще — у складі журі оцінювала виступи дітей на імпровізованому конкурсі талантів біля вогнища.
«Для креаторів з диджиталу зустріч з молодими аудиторіями наживо в форматі офлайн-події є чудовою можливістю розповісти більше про наш контент, а найважливіше — отримати знання про контентні вподобання і чесний фідбек від них. Медіаграмотність — не таємне знання десь у вакуумі, а те, що має нативно інтегруватися в контент», — коментує Вікторія Мурована, генпродюсерка цифрових платформ Суспільного Мовлення.
«Як вести соцмережі, як знімати на камеру, медійна грамотність — це всі ті речі, які дуже необхідні для покоління, що живе в період масштабної диджиталізації та розвитку соцмереж. Нам подобається, що Суспільне не просто робить акцент на фановому проведенні часу, а й навчає — пояснює і про безпеку в тіктоці та інших інфомережах, як діти повинні реагувати на булінг тощо. Це дуже важливо для їхньої психологічної підтримки і для їхнього розуміння ситуації загалом», — коментує співпрацю Олександр Єгоров, керівник унікального всеукраїнського соціального проєкту спортивно-патріотичного виховання «Залізна зміна».
Тренери від Суспільного, залучені у проєкт, в лютому 2024 року пройшли тренінг для тренерів від DW Academie.
«Вміння оперувати й критично аналізувати інформацію — одна з найважливіших навичок сьогодення, особливо для нас, коли ми живемо в умовах інформаційної війни. Тому в усіх наших програмах обов'язково присутній елемент медіаграмотності. Ми шукаємо привабливі для нашої аудиторії теми, цього разу, наприклад, це був штучний інтелект і тікток, а в рамках основної теми тренінгу ми навчаємо дітей критично оцінювати й аналізувати контент, який вони споживають. Дитячі табори — це завжди унікальна можливість працювати з дітьми офлайн, дізнатися ще більше про нашу цільову аудиторію, зрозуміти, які медіа і які формати вони споживають, що подобається, що — не дуже, — щоб надалі робити наші навчальні програми ще більш ефективними», — каже Владислава Місна, менеджерка Дитячої академії Суспільного Мовлення.
«Залізна зміна» — це безплатний мобільний проєкт Укрзалізниці спільно з ФСК «Локомотив»-Київ для талановитої, сучасної та активної молоді віком від 13 до 17 років. Від вересня 2023 року його випускниками стали понад 1000 школярів з усієї України. 12 днів шляхами української залізниці учасники мандрують містами західної України, де здобувають лідерські навички, необхідні для успішних кроків у доросле життя сучасного українського суспільства.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
* Цей проєкт було профінансовано Європейським Союзом. Його зміст є виключною відповідальністю Суспільного і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.