Новини компанії

Листопад 22, 2024

Історії гідності та свободи. Добірка матеріалів Суспільного з усієї України

До Дня гідності та свободи, який в Україні відзначають 21 листопада на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках — Революції Гідності та Помаранчевої революції, — національна інформаційна мережа Суспільного розповідала про людей, які стали на захист демократичних цінностей, громадянських прав і свобод, національних інтересів держави та її європейського вибору. Нижче — добірка таких матеріалів. 

  • Героїня відеонарису від команди Суспільне Одеса Наталія Михайленко — учасниця подій в Одесі під час Революції Гідності. Тричі була на Майдані у Києві. Брала участь у Марші мільйона — одному з найвелелюдніших мітингів Революції Гідності. За освітою Наталія — історикиня, керувала центром патріотичного виховання. Організовувала Мегамарш у вишиванках в Одесі та багато інших патріотичних заходів, благодійних та волонтерських акцій. Дивіться в матеріалі Суспільного про перші мітинги в Одесі, силовий розгін їх учасників, сутички з «Антимайданом» та результати перемоги прихильників євроінтеграції.

Фото з особистого архіву Наталії Михайленко

  • Суспільне Житомир розповідає історію житомирця Вадима Антонова, який після Майдану служив у батальйоні спеціального призначення «Донбас» і загинув 10 серпня 2014 року на Донбасі прикриваючи відхід 10 побратимів під Іловайськом. 7 лютого 2015 року з Вадимом попрощались у Житомирі, поховали на Смолянському кладовищі.

«Вадим загинув 10 років тому. Війна триває досі. Люди, які йшли з Майдану до Збройних сил і їхали на схід у 2014 році, були першими хто зупиняв російські війська. Зараз ми згадуємо людей, які дозволили утримати державність, щоб сьогодні зупинити повномасштабне вторгнення», — говорить головний редактор Суспільне Житомир Дмитро Клименко.

Фото надала сестра Вадима, Олена Антонова

В історії Вадима спогади сестри та його побратима, фотографії життя героя.

  • Суспільне Херсон показує військовослужбовця 124 бригади територіальної оборони морської піхоти, херсонця Едуарда Бехарського, який наступного дня після силового розгону Євромайдану у Києві 30 листопада 2014 року зібрав речі та вирушив до столиці. У наметах і на барикадах стояв до перемоги Революції Гідності. Зараз зі зброєю в руках захищає Херсон.

  • Історія Суспільне Хмельницький — про 31-річного прикордонника Олексія Тараскова. Чоловік народився і виріс в місті Середина-Буда Сумської області на кордоні з росією. Нині 90% його рідного міста зруйновано. Події Революції Гідності та початок збройної агресії росії на Сході України спонукали його відмовитись від усього російського, зокрема соцмереж, і самому стати на захист кордону своєї батьківщини.

«Якщо до Революції Гідності я ще міг користуватися російськими соцмережами “Вконтакті” та “Однокласники”, то після цих подій зрозумів, що від них треба відходити», — розповідає Олексій

  • Команда Суспільне Кропивницький вшановує День гідності і свободи репортажем з церемонії покладання квітів до пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні й до пам'ятної дошки Героя України Віктора Чміленка, який загинув від кулі снайпера в Києві 2014 року. У матеріалі звучать спогади очевидців, використані архівні кадри.

  • Другий відеонарис від Суспільне Кропивницький про учасника трьох революцій Віктора Тріщенка. 76-річний кропивничанин брав участь у Революції на граніті 1990 року, Помаранчевій 2004-го та Революції Гідності 2013-го. Ці події, вважає він, показали всьому світу, що українці є нацією. Зі слів чоловіка, його боротьба за свободу почалася ще до того, як Україна стала незалежною.

  • Напередодні Дня гідності та свободи професорка кафедри історії України Полтавського педуніверситету Людмила Бабенко поділилася з кореспондентами Суспільне Полтава своїми спогадами про революційні події. Вона була учасницею Помаранчевої революції 2004 року та Євромайдану 2013-го. У Полтаві разом зі своїми студентами виходила на протести до держадміністрації. Була й на Майдані Незалежності у Києві.

  • Суспільне Миколаїв нагадує історію Майдану у Миколаєві. Наприкінці 2013 — початку 2014 років у Миколаєві розгорнули Євромайдан на перетині вулиць Соборної та Адміральської, де щодня збиралися від ста до тисячі однодумців. Вони виступали проти призупинення процесу вступу України до ЄС. За словами учасника подій, голови обласного осередку «Народного руху України» Юрія Діденка, миколаївці стояли на Майдані 92 дні, навіть у лютий мороз. Чимало майданівців сьогодні на фронті. Є серед них і загиблі. 

 

Переглянути всі відеоісторії можна на ютуб-каналах філій Суспільного.

 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.


Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.