Червень 21, 2024
Навчання журналістів-розслідувачів: Суспільне підсилює цей напрям у хабах
Про медіаландшафт журналістських розслідувань в Україні, особливості та складові цього жанру, як обрати тему та сформулювати гіпотезу, оцінити ризики й вартість медіапродуктів, працювати з джерелами і відкритими базами даних, про фактчекінг і сторітелінг — для регіональної команди Суспільного стартувало навчання із журналістських розслідувань від Академії Суспільного Мовлення.
Курс триватиме майже два місяці і включає заняття онлайн та практичне заняття офлайн у Києві в середині липня. Навчання відбувається в межах продовження багаторічної співпраці Суспільного Мовлення зі Шведським радіо в рамках фінансування Sida*, один із компонентів якої — посилення регіональних команд Суспільного у сфері екологічних розслідувань.
«Багаторічний досвід роботи суспільного Шведського радіо, яким партнери діляться з нами, дозволяє зберігати фокус на дотриманні стандартів, а також впроваджувати інновації та найбільш ефективні методи взаємодії з аудиторією. У найближчі роки — це і робота з форматом розслідувань, і розбудова гіперлокальної мережі, і навчальні програми. Ми вдячні шведським колегам за постійну підтримку наших регіональних команд та співпрацю, яка розпочалася в межах наших інших спільних проєктів задовго до повномасштабної війни», — каже Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного.
Читайте також: Сілла Бенке: Неможливо переоцінити роль незалежних мовників під час криз і війни
«Все навчання буде поділено на дві частини, де спочатку учасники отримають базові навички та досвід для проведення розслідувань від команди розслідувачів Суспільного. Згодом додаткове навчання від команди Шведського радіо щодо розслідувань на екологічну тематику. Також важливо, що на наступних етапах реалізації проєкту учасники зможуть працювати з місцевою продакшн-компанією над власними розслідуваннями», — розповіла Євгенія Гайфер, фахівчиня з адміністрування та супроводу виробництва лінійного контенту дирекції регіонального мовлення Суспільного.
Тренери курсу — команда редакції розслідувань Суспільного: шеф-редакторка Інна Білецька, головна редакторка Алла Садовник та журналістка-розслідувачка Ганна Калаур.
«Ми як ніхто зацікавленні в розвитку розслідувань на Суспільному, і можливість ділитися знаннями й досвідом з колегами нас надзвичайно тішить. Сподіваюсь, в регіонах знайдуться продакшени, які зможуть реалізувати класні ідеї учасниць проєктів. Від якісних розслідувань виграють усі: і Суспільне, і його аудиторія», — каже шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного Інна Білецька.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення має розлогу мережу регіональних філій у кожному регіоні країни, які контентно та географічно об’єднані у 6 хабів: західний, північно-західний, центральний, південний, північно-східний та східний. Крім цього, у восьми регіонах працюють гіперлокальні кореспонденти, які інформують про життя своїх громад.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
* Навчання проводиться в межах та завдяки проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.