Листопад 12, 2024
Чорногуз, Демська, Шейко, Семків — знакові розмови жовтня на Радіо Культура
Впродовж жовтня в ефірі Радіо Культура гості програми «Час інтерв'ю» разом з її ведучими поговорили про театр, книги і кіно, культурну дипломатію та вибори у США, Молдові й Грузії.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
Як відбувався цьогорічний Міжнародний форум культурної дипломатії? Яка ситуація з фінансуванням Українського інституту на 2025 рік? Наскільки стратегія УІ відповідає тому, як хотіло б рухатися МЗС на чолі з новим керівником, і наскільки важлива скоординованість у цьому питанні? В якій країні найбільш розвинута україністика? Про все це і не тільки в ефірі Радіо Культура розповідав Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко. Ведуча — Ірина Славінська.
В ефірі Радіо Культура міністр закордонних справ України 2014–2019 років Павло Клімкін розмірковував: чи боїться Молдова повторення сценарію Грузії та України через їхній проєвропейський вибір; як сталося, що Дональд Трамп має у своїх прихильниках половину виборців США; що важливіше: апелювати до цінностей чи до інтересів та які наразі в України є шанси на членство України в НАТО та ЄС? Ведучий — Вадим Карп’як.
Чи існує такий момент, коли покоління ніби перетікають одне в одного і підтримують одне одного? Що ми нині відчуваємо з приводу цього об'єднання поколінь у боротьбі? Що таке мама на війні? Чи став голос України у світі гучнішим після отримання «Оскара»? Про це міркували в ефірі Радіо Культура військовослужбовиця, поетка Ярина Чорногуз, лауреатка премій «Оскар» і «Пулітцер» Василіса Степаненко та ексміністерка освіти України, генеральна директорка фонду SavEd Анна Новосад. Ведуча — Тетяна Трощинська.
Читайте також: Що таке радіодрама та чому в Радянському Союзі вона проіснувала менше ніж десятиліття
Як писалася книжка «Мова. Право. Безпека», яку Орися Демська видала у співавторстві з доктором юридичних наук Андрієм Черняком? Чи може ця книжка бути аргументом для тих, хто не розуміє, чому нині українська мова така важлива? Що робити всередині України для того, щоб підсилити престиж і значення української мови? Про все це в ефірі Радіо Культура розповіла співавторка книжки «Мова. Право. Безпека», мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка Орися Демська. Ведуча — Наталя Грабченко.
1 листопада в Будинку кіно під час міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулася премʼєра фільму «Малевич». Що надихало виконавця головної ролі у створенні образу художника, про якого так мало відомо? Чому так важливо повернути Малевича Україні? Чому росію дратує український наратив у житті художника? Чи може фільм стати поштовхом для підвищеної уваги до постаті Казимира Малевича? Про все це в ефірі Радіо Культура розповідали виконавець головної ролі, актор Віталій Ажнов і дослідниця українського авангарду й творчості Казимира Малевича Тетяна Філевська. Ведуча — Наталя Грабченко.
Читайте також: Микита Потураєв: «Незалежне медіа — це Суспільне Мовлення»
Як вистава «Нетутешній» з’явилася на світ? Чи відчувається запит суспільства на вистави про війну? Як виникла ідея створити на сцені трансформер, який розпадається на різні частки? Як виконавець головної ролі працював над образом свого героя? Про все це і не тільки в ефірі Радіо Культура розповідали режисерка вистави Катерина Степанкова, художник Тарас Ткаченко і виконавець головної ролі Михайло Кукуюк. Ведуча — Наталя Грабченко.
Кого ми визначаємо, як класиків? Кого можна вважати культовою тріадою української класики? Наскільки українські класики були інтегрованими в європейську культуру? На ці та багато інших запитань відповідав письменник, літературознавець, літературний критик, перекладач, видавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», автор книжки «Як читати українських класиків» Ростислав Семків. Ведучий — Вадим Карп’як.
З 17 до 23 жовтня 2024 року в столичному кінотеатрі «Жовтень» відбувся 8-й Київський тиждень критики з програмою «Фокус: Україна – Нідерланди». Чи важлива для режисера і сценариста стрічки думка критиків? Чи й справді фільм «Сірі бджоли» продовжує традицію українського поетичного кіно? Як виникла ідея створити стрічку «День як день», де йдеться про людей, які пережили важкий стрес? Яка власна історія поклала початок кінематографічній історії «Редакція»? Про все це в ефірі Радіо Культура розповідали творці українських фільмів, представлених у програмі «Фокус: Україна – Нідерланди» на 8-му Київському тижні критики, Дмитро Мойсеєв, Роман Блажан та Роман Бондарчук. Ведуча — Наталя Грабченко.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура у будні о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.