Новини компанії

Листопад 11, 2024

Фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі у Лондоні

Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» увійшов до програми кінофестивалю українсько-британської асоціації кіно та медіа Talented U — International Film Festival Women and the World (IFFWW), присвяченого жінкам у війні. Захід відбудеться з 21 до 23 листопада у Лондоні. 

«Капеланки. Молитва у пеклі» — документальний фільм-антологія Суспільного про трьох капеланок з різною історією, але спільною вірою — Олену Легенчук, Марину Сердіченко, Олену Жевець. Фільм розповідає історії жінок, які працюють на передовій, підтримуючи військових у найважчі моменти життя. «Капеланки. Молитва у пеклі» — це не про релігію, а про віру і зміну гендерних ролей.

«Це не лише розповідь про службу жінок-капеланок на передовій, а й важливе нагадування про те, як зміна гендерних ролей трансформує наше суспільство. У час війни жінки не просто підтримують захисників та захисниць, вони стають невіддільною частиною цієї боротьби. Цей фільм демонструє, що рівність — це питання не лише прав, а й можливостей, і жінки можуть робити величезний внесок у ті сфери, які ще донедавна вважалися суто чоловічими», — зазначає Анастасія Гудима, керівниця департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного.

Чи може жінка бути капеланкою, чи варто жінці бути капеланкою? Свої думки про ці питання озвучують три капеланки в новелах документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі». Головні героїні стикаються з гендерною дискримінацією й упередженнями з боку деяких військових, які не готові бачити жінку в ролі духовного лідера. Як їхня непохитна рішучість і здатність знаходити слова розради та натхнення поступово завойовують повагу й довіру солдатів.

Читайте також: «Капеланки. Молитва у пеклі»: прем’єра фільму на Суспільному

«Присутність на міжнародних фестивалях, як-от IFFWW, відкриває нові можливості для обміну досвідом та донесення українських історій до світової аудиторії. Це важливий крок для нас, аби підсилити голоси українців та показати вплив війни на життя людей через професійний підхід та якість наших документальних робіт», — підкреслила Анастасія.

Режисерка фільму Олена Кривенко зазначила, що передусім важливо, щоб за кордоном про українців дізнавалися з різних боків.

«Українці не лише просять допомоги у своїх іноземних партнерів, вони працюють на максимальну потужність незважаючи на щоденну небезпеку, — каже Олена Кривенко. — Фільм "Капеланки. Молитва у пеклі" — свідчення та фіксація цієї роботи для закордону та для наших майбутніх нащадків. Сподіваюсь, що за 20–30 років цей фільм побачать наші діти і зможуть сформувати правильну думку про свою країну та її боротьбу за незалежність».

Дивіться документальний фільм «Капеланки. Молитва у пеклі» на ютуб-каналі Першого:

Над проєктом працювала команда департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного. 

Творча команда:

  • Олена Кривенко — режисерка; 
  • Надія Стадницька — редакторка; 
  • Данило Притченко — оператор-постановник;
  • Микола Зоценко — другий оператор; 
  • Євген Шевченко, Олег Авілов — оператори; 
  • Сергій Петренко, Дарина Петренко — звукорежисери;
  • Олена Мамай — режисерка монтажу;  
  • Марія Харакоз-Лапєєва — лінійна продюсерка;
  • Анастасія Гудима — виконавча продюсерка та керівниця проєкту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Матеріал підготувала Дар'я Опря