Новини компанії

Квітень 01, 2020

Як співпрацюють суспільні мовники світу під час пандемії COVID-19

У часи пандемії COVID-19 суспільні мовники не тільки трансформують сітку мовлення чи контент, а й налагоджують комунікацію між собою задля забезпечення перевіреною та актуальною інформацією.

Для підрозділів новин суспільних медіа створили групу у WhatsApp. У ній мовники обмінюються свіжими новинами й перевіряють інформацію, щоб достовірно, оперативно й надійно висвітлювати ситуацію. Мета — тримати громадян усієї Європи та країн за її межами в курсі головних подій.

Ця група також надає членам ЄМС ще один спосіб доступу до новинних послуг системи Eurovision, зокрема до Eurovision News Exchange Social Newswire, аби оперативно перевіряти достовірність заяв очевидців чи фотографій. Крім того, департамент підготував два онлайн-курси з журналістики даних для членів ЄМС, у межах яких обговорять найкращі практики роботи в ситуації пандемії та ідеї використання всесвітніх і місцевих джерел новин для роз’яснення її наслідків.

«З такою темою — вірус, який не зважає на кордони й ставить під загрозу зараження журналістів, що її висвітлюють, — колективна журналістика має вирішальне значення. ЄМС, зокрема, сприяє такій співпраці і є центральним вузлом для всіх своїх членів, — зазначила заступниця директора з питань медіа та очільниця новин ЄМС Ліз Корбан. — Журналісти від природи схильні до конкуренції, хочуть сенсацій та ексклюзивних матеріалів. Однак у спільноті ЄМС журналісти також розуміють: що більший їхній внесок, то краще буде всім. Найважливіше те, що суспільство отримає найкращу якість тоді, коли вона найбільше потрібна».

Водночас директор із прогнозування France Télévisions Ерік Шерер зауважив, що ця ініціатива є безпрецедентним за рівнем випадком співпраці новинних редакцій у європейському суспільному мовленні. Адже майже 20 окремих ньюзрумів для допомоги одне одному в боротьбі з дезінформацією обмінюються екстреними новинами, протоколами безпеки, цікавими темами, зображеннями й ексклюзивом.

Голова міжнародної редакції радіо RTVE Хуан Тато-Суарез розповів про комунікацію між суспільними мовниками й користь служб ЄМС: «Служби ЄМС доводять, наскільки вони корисні. Наприклад, група у WhatsApp допомагає нам із надійними новинами з інших країн та попереджає, коли має відбутися щось важливе. Наші журналісти, які працюють із дому, також дуже покладаються на новинний обмін ЄМС звуковими та відеофайлами, адже вони розміщені онлайн і їх можна завантажити».

Зазначимо, щоб своєчасно інформувати громадян України про пандемію COVID-19, Суспільний мовник запустив щоденний міжплатформовий марафон «На карантині». А UA: Українське радіо переформатувало ефір у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Проте нині перед Суспільним мовником постав ще один виклик — скорочення фінансування. Команда Суспільного звернулася до уряду з відкритим листом. На підтримку телерадіокомпанії виступили численні організації, серед яких: ЄСМ, ОБСЄ, Рада Європи, Представництво ЄС в Україні, Посольства США, Німеччини, Великої Британії, Швеції і Японії та організації нацспільнот.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.

Український суспільний мовник — телерадіокомпанія UA: Суспільне мовлення — є членом організації.