Новини компанії

Жовтень 21, 2024

Микола Чернотицький на DMF 2024: як Суспільне інтегрується в європейський контекст

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький взяв участь у дискусії «Євроінтеграція під час війни: місія національних та локальних медіа» на щорічній конференції для медійників Donbas Media Forum 2024. 

Учасниками цієї панелі були: Юлія Шаіпова, старша проєктна менеджерка Команди підтримки реформ Міністерства економіки; Юрій Конкевич, оглядач та редактор видання «Район. Закордон», та Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації. Модерувала панельну дискусію медіаекспертка Ольга Червакова.

Вона зазначила, що однією з важливих вимог європейських партнерів є дотримання Україною принципу свободи слова і свободи вільного вираження думки. Експертка наголосила на зобов’язаннях України по Угоді про асоціацію щодо роздержавлення медіа, назвавши реформу Суспільного Мовлення однією з найуспішніших серед євроінтеграційних. А співпрацю в рамках Європейської мовної спілки назвала «суперсилою» Суспільного в контексті протидії російській інформаційній агресії за кордоном. Основне питання до учасників панелі було про те, як медіа мають висвітлювати теми євроінтеграції, аби це було цікаво для аудиторії.

Читайте також: Гендерна рівність у медіа: участь Суспільного у Donbas Media Forum

Голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький розповів про євроінтеграцію на прикладі роботи медіакомпанії більше:

«Євроінтеграція — по суті процес двосторонній. Це не тільки те, що ми беремо, а й те, що даємо. Тому нашій аудиторії важливо показувати розуміння європейських процесів: як це функціонує, яка архітектура прийняття рішень, який у Європі політичний ландшафт. Саме тому, наприклад, Суспільне показувало дебати кандидатів на пост голови Єврокомісії — бо це важливо для розуміння європейського контексту: як це працює і хто ці люди».

Окремо Чернотицький розповів про взаємодію із Європейською мовною спілкою і які преференції Суспільному дає це членство.

«Буду чесним, до 2019 року юридично ми сприймали членство у Європейській мовній спілці як Євробачення і нічого більше. Однак це набагато потужніша організація, наприклад, у її межах ми маємо можливість обмінюватись новинами. Протягом 2022–2023 років 1793 сюжети Суспільного поширили 132 715 разів на 202 каналах 79 мовників-членів ЄМС. І це тільки телевізійні трансляції.

Ще один спільний проєкт, який називається European Perspective*, стосується обміну новин в диджиталі з новинами з інших країн. Він запустився в кінці минулого року. За цей час 1358 наших історій згенерували 275 млн переглядів. Це фантастична співпраця з іншими мовниками, і відповідно, ми також беремо матеріали інших суспільних мовників (RАІ, BBC та інші)».

Читайте також: Як зумери бачать та не бояться привносити нове у журналістику

Голова правління акцентував на тому, що співпраця з ЄМС дає змогу говорити про Україну, робити українські теми видимими в інших країнах для всіх аудиторій. А також окремим бонусом є присутність представників Суспільного у комітетах ЄМС. Це дає змогу мовнику бути максимально залученим до порядку денного європейських мовників.

«Отже, ми присутні максимально для того, щоби бути в курсі, обмінюватися знаннями, доносити до іноземних аудиторій нашу точку зору», — резюмував Чернотицький.

* A European Perspective — загальноєвропейська мережева редакція новин, до якої сьогодні входять мовники з 17 країн. Інструмент EuroVox з використанням штучного інтелекту перекладає новини суспільних медіа, а завдяки інструменту автоматичної рекомендації контенту (PEACH) вони з'являються на сайтах учасників проєкту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.