Новини компанії

Липень 04, 2024

Досвід німецьких мовників у створенні контенту для дітей

Редакція дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного готується до запуску підліткових новин цього року. В рамках навчальної програми Deutsche Welle Akademie команда відвідала три дитячі редакції у Німеччині від ZDF, WDR та Funk, а також взяла участь у щорічній міжнародній медіаконференції Global Media Forum.

До робочої поїздки долучились — керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення Юлія Дичук, керівниця групи соціальних мереж Суспільне Новини Анастасія Сафандула та журналістка проєкту «Колайдер» Владислава Павлова.

Західнонімецький суспільний мовник WDR

Колеги з WDR презентували кілька проєктів для різних вікових груп дітей та підлітків. Найбільшим успіхом медіа є проєкт «Шоу з мишеням» (Die Sendung mit der Maus) — телевізійний серіал, для дітей, який успішно існує понад 50 років. Проєкт і досі дуже популярний серед родин, які щосуботи дивляться новий випуск шоу в ефірі телеканалу та на ОТТ платформі.

Продюсерська команда проєкту поділилась досвідом стратегування та позиціонування в соціальних мережах, як працюють з форматами та шукають нові підходи, аби зберегти увагу аудиторії.

Окремо розповіли про успішний приклад офлайн-взаємодії з підлітками — освітній формат «Maus Klasse», організований для учнів четвертих та п’ятих класів. Протягом тижня команда працює у школі, навчаючи дітей основам роботи з медіа та радіо. Школярі беруть участь в інтерактивних заняттях, створюють радіорепортажі, проводять опитування, записують музику та новини. Кожного вечора діти можуть слухати свої записи на радіо у шоу MausLive. Цей формат сприяє розвитку навичок критичного мислення та медіаграмотності, дозволяє підліткам отримати практичний досвід роботи з медіа та активно залучає їх до процесу навчання.

«Важливо мати змогу досліджувати досвід колег, який не лише працює десятиліттями, а й продовжує розвиватися, враховуючи тренди та інновації. «Мишеня» в Німеччині має цілий всесвіт: телешоу, подкасти, активні соціальні мережі, інтерактивний сайт з іграми, магазин з різноманітною кількістю продукції, програма на радіо та офлайн події», — пояснила керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення Юлія Дичук.

Читайте також: Суспільне оголошує кастинг ведучих підліткових новин

Окремо команді Суспільного представили проєкт «Девʼять з половиною» — підліткові новини WDR, які виходять на телеканалі KIKA, а також мають власний сайт та соцмережі. Програма має чотирьох впізнаваних ведучих та перелік різноманітних рубрик — прості пояснення про гроші, політичні події, спорт, окрема рубрика — про Україну.

ZDF — LOGO!

«LOGO!» виходить в ефір щобудня. Важливим для команди є збереження прямого ефіру проєкту, як і в класичних новинах. Власне, команди тісно взаємодіють між собою у координації тем та навіть мають спільну інноваційну діджитал-студію.

Окрім телеефіру колеги приділяють активну увагу соціальним мережам. Офіційний канал «LOGO!» на YouTube містить відео випуски новин, окремі сюжети, пояснення складних тем та інтерв’ю. Натомість для TikTok створюються окремі короткі, динамічні відео, що пояснюють новини та важливі події в розважальній формі. А на сторінці «LOGO!» в Instagram публікуються короткі відео, фотографії та інфографіки, які висвітлюють актуальні новини та події.

«Редакція «LOGO!» поділилася досвідом про те, як пояснювати підліткам складні речі у коротких та зручних форматах: починаючи від виборів до Європарламенту та фінансової грамотності до феномену Біллі Айліш та історії створення Nutella. Команда наголошує на важливості спілкування з дітьми та підлітками «їхньою мовою»: сленг, меми, а найголовніше — сприймати їх серйозно та на рівних, цікавитися тим, чим цікавляться вони», — розповіла керівниця групи соціальних мереж Суспільне Новини Анастасія Сафандула.

Команда проєкту приділяє багато уваги «особистостям» ведучих. На сторінці в Instagram є збережені відео, де вони відповідають на запитання. Ведучі проєкту — це знаменитості, з якими діти хочуть сфотографуватися на вулиці.

Читайте також: «Їжачок»: новий мультсеріал для наймолодших на «Бробаксі» 

FUNK

Третя зустріч була з компанією Функ, що фінансується з двох німецьких мовників і є їхньою дочірньою компанією. Функ створює та дистрибутує контент лише на діджитал платформи – ютуб, інстаграм, тікток. Цільова аудиторія 14-28 років. Тож компанія постійно розвивається — змінює формати свого контенту, адже їхня аудиторія також оновлюється і росте разом із новими генераціями.

Наразі у них в роботі понад п’ятдесят проектів. Для кожного проєкту запускаються нові сторінки в ютубі, інстаграмі та на інших платформах, які будуть корисними. Саме Функ активно підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення. У 2022 році вони запустили інстаграм проєкт для адаптації вимушено переміщених українців у Німеччині, який вели українською, англійською та німецькою.

«Мою увагу привернув проєкт «70 секунд Вікі», спрямований на коротке і зрозуміле пояснення різних тем та понять: наука, історія, техніка, суспільні явища, поп-культура та багато іншого. Це формат коротких ТікТок-відео, кожне з яких триває 70 секунд, щоб донести тему до глядача у максимально стислій і зрозумілій формі», — розказала журналістка проєкту «Колайдер» Владислава Павлова.

Головний офіс команди «Функ» займається стратегічним плануванням, супервайзингом виробництва та аналізом показників успішності кожного проєкту. Для вироблення проєктів вони співпрацюють із зовнішніми продакшнами на аутсорсі. Компанія також надає великого значення аналізу результатів. Має власний застосунок для аналітики даних, де можна детально переглянути та порівняти кількість переглядів, залученість аудиторії та інші важливі показники для різних відео.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.