Новини компанії

Липень 04, 2024

Шейко, Андрухович, Чех, Матвійчук — знакові розмови червня на Радіо Культура

Впродовж червня в ефірі Радіо Культура гості програми «Час інтерв'ю» разом із ведучими поговорили про новинки книг, кінофестивалі, роботу під час повітряних тривог, штучний інтелект у написанні наукових робіт та плани на майбутнє українського Театру Корифеїв.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Про участь у «Семінарі музичних ансамблів Європейської мовної спілки». Здійснення записів у Києві в умовах повітряних тривог і відключення від електроживлення. Спільні проєкти симфонічного оркестру з українськими зірками естради. Про все це і не тільки розповів в ефірі Радіо Культура художній керівник і головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо, народний артист України, народний артист України, лауреат Шевченківської премії — Володимир Шейко. Ведуча – Наталя Грабченко.

Як говорити про права людини під час війни? Які виклики на шляху до переконання світу в необхідності допомагати Україні в час війни? Чи можуть кінофестивалі допомогти достукатися до людей? Чи може наша документалістика бути аргументом у Гаазі? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповідали Олександра Матвійчук, голова організації «Центр громадянських свобод», Нобелівська лауреатка миру 2022 та Ксенія Шиманська, директорка Правозахисного департаменту ГО «Докудейз». Ведуча – Наталя Грабченко.

Що означає назва нового роману? Чому дія твору відбувається в Києві на Оболоні? Чому в книзі стільки метафор на давньогрецькі міфи? Та чому неможливо було оминути в романі досвіду початку війни? Про все це в ефірі Радіо Культура міркувала письменниця, авторка роману «Катананхе» Софія Андрухович. Ведуча – Олена Гусейнова.

Читайте також: Єлизавета Цареградська повернулася на Суспільне Культура

В ефірі Радіо Культура письменник і військовослужбовець Збройних Сил України, Артем Чех розповів про свій новий роман. Що для письменника-військовослужбовця значить вихід книжки під час війни? Як воно бути одним із перших, хто осмислював тему кріпацтва? Які метафори є в новому романі? Куди вони мають спрямувати читача епіграфи до цього роману? Ведуча – Олена Гусейнова.

Яка нині ситуація в Театрі Корифеїв? Яку стратегію розвитку театру  пропонує нинішній виконувач обов'язків директора-художнього керівника? Чому відомий режисер погодився тимчасово очолити театр з купою проблем? Які задуми планує втілити за час свого керівництва? Про це в ефірі Радіо Культура розповів театральний режисер, виконувач обов'язків директора-художнього керівника театру Євген Лавренчук. Ведуча – Наталя Грабченко.

Слово надії може бути важливішим за харчі та одяг під час війни, і саме усвідомлення цього стало тим заохоченням продовжувати свої звернення. Про це в інтерв'ю Радіо Культура розповів очільник УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), розповідаючи про свої щоденні відеозвернення у перший рік повномасштабної війни. Хто може бути читачами книжки, укладеної на основі щоденних відеозвернень Владики Святослава у перший рік повномасштабної війни? Чому російсько-українська війна святотатська? Яка роль священиків у війні? Ведучий – Вадим Карп’як. 

Читайте також: Проєкт «Artилерія» представить власну сцену на ATLAS UNITED 2024

Які порушення академічної доброчесності визначає законопроєкт? Що каже законопроєкт про написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та на замовлення? Яку відповідальність передбачено для порушників? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповідали президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», міністр освіти і науки України (2014-2016 роки) Сергій Квіт та народна депутатка, голова підкомітету з питань вищої освіти профільного парламентського комітету Юлія Гришина. Ведуча – Олена Гусейнова.

 

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура у будні о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.