Новини компанії

Травень 22, 2023

Суспільне стане частиною міжнародного воркшопу виробників документального кіно EURODOC-2023

Суспільне Мовлення долучиться до воркшопу від EURODOC — міжнародної лабораторії творчого документального кіно, яка понад 20 років збирає навколо себе виробників-документалістів з усього світу. У другій сесії міжнародної програми, яка розпочнеться 4 червня 2023 року, візьмуть участь виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін та виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення Катерина Феленюк.

Читайте також: Фільм «Буча 22» отримав спеціальну відзнаку Bucha journalism conference

Спеціальна сесія триватиме протягом тижня і буде присвячена продюсерам, які попри війну працюють в Україні чи перебувають в еміграції, а також редакції Суспільного Мовлення. Захід пройде за підтримки французької агенції з розвитку ЗМІ та журналістської освіти CFI Media Development та проєкту MediaFit від Європейського Союзу в Україні у партнерстві з Українським інститутом.

Організатори EURODOC нагадують, що українські виробники щороку понад десятиріччя беруть участь у міжнародних навчальних сесіях спільно з іншими європейськими колегами, які на постійній основі створюють контент спільно з Україною: «У 2021 році ми планували організувати сесію в Україні через рік. Проте повномасштабне вторгнення росії в Україну завадило проєкту».

Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура, підкреслює важливість участі у професійних подіях на кшталт EURODOC для кожного фахівця креативної індустрії. За його словами, це необхідна практика, у межах якої ідеї проходитимуть прискіпливу супервізію, а також матимуть можливість представлення європейським фахівцям документального виробництва на стадії девелопменту.

«Оскільки я представлятиму проєкт-дослідження впливу російської пропаганди у соціокультурному вимірі, можливість докторингу й особливо розуміння додаткових опцій для адаптації історії зі спрямуванням на європейський ринок є вчасною та вкрай вагомою. Маємо мету вести діалог з європейським медіасередовищем, і для цього недостатньо, наприклад, прямолінійного перекладу українського тексту субтитрами чи озвученням — потрібне розуміння усталених практик та глядацького контексту. Принагідно вкотре дякую CFI за таку можливість та послідовну підтримку Суспільного Мовлення під час повномасштабного вторгнення», — зазначив виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін

Виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення Суспільного Катерина Феленюк розповіла про соціальну важливість проєкту, який представлятиме.

«Я представлятиму проєкт про українських пресофіцерів. Це важлива історія про персоніфікацію тих людей, які в стереотипах суспільства все ще залишаються усього лише речниками оперативної інформації. Глобальна важливість циркуляції правди під час повномасштабного вторгнення потребує незалежного погляду ззовні. Тому я щаслива, що зможу попрацювати над проєктом з європейськими продюсерами й зробити його актуальним і для міжнародної аудиторії», — додала про участь Катерина Феленюк.

Зазначимо, з початку повномасштабної війни по сьогодні командою телеканалу Суспільне Культура вироблено та представлено низку документальних проєктів: 

Командою суспільно-політичного мовлення з початку повномасштабного вторгнення росії в України вироблено та представлено:

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.