Новини компанії

Липень 07, 2022

Сцени з життя: Суспільне Культура запускає цикл документальних новел

З 19 червня Суспільне Культура запустив цикл документальних новел тривалістю до 30 хвилин. Фільми транслюватимуть щонеділі о 13:30

Виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук'ян Галкін детально розповів про цей проєкт.

«Документалісти та документалістки Суспільне Культура зафіксували епізоди, які після нашої неодмінної перемоги допоможуть надати рефлексії історичних подій емоційного людського виміру. Цінність задокументованих подій цієї доби випробувань зростатиме з кожним роком. 

Приміром, Олена Зашко відзняла репортаж з евакуаційного потяга Слов’янськ – Ужгород, який стає строкатим полотном взаємної підтримки в часи спільної катастрофи. 

Також Олена разом з Анною Єресько зафіксували ромську спільноту, частину багатонаціональної української родини, яка так само виборює спільну перемогу, та розповіли історію “Кадирівської паляниці” і її творчині Жанни Кадирової, яка вже під час повномасштабного вторгнення стала одним з українських голосів на Венеційській бієнале. 

Надія Миколаєнко героїнями обрала мисткинь-сучасниць Ірину Гарець та Діану Берг — одна вирощує власний сад перемоги з розважливою рішучістю, що може надихнути кожного з нас, друга ж розповідає про щемливу втрату дому: Донецька — у 2014-му, Маріуполя — у 2022-му. 

Відзнятих історій значно більше, вони стають частинками великої мозаїки нашого життя з 24 лютого, тому важливо, аби документальні репортажі набували більшої форми умовних антологій і були доступні глядачам не тільки через призму приводів моментної актуальності. 

До слова, ще один документаліст команди Суспільне Культура, Владислав Васильченко, разом з продюсеркою й авторкою ідеї Юлією Дичук працює над іншим фільмом — історією про те, як це: бути українським гуртом, що перемагає на Євробаченні під час війни у твоїй країні»

Читайте також: Серіал «Спадок Терещенків»: Суспільне про 100 років життя топових меценатів держави

Нижче перелічимо перші фільми циклу.

«Хто такий Путін?». Репортаж з евакуаційного потяга «Слов’янськ — Ужгород».

«Всі молодці!» 

Випуск складається з трьох історій. Перша — про те, як волонтерить Дрогобич під час війни. Друга — «Украли танк, украдемо і Путіна!»: про місце ромів на війни. Третя — репортаж зі Словацького кордону.

Фільми в ютубі: 

«Де я, а де завтра?». День з життя харківських волонтерів.

Мистецтво під час війни. Ірина Гарець та Діана Берг

  • «Ця земля і ці саджанці будуть пам’ятати, що ми перемогли». У перші дні повномасштабної війни Росії проти України драматургиня Ірина Гарець з чоловіком Андрієм посадили на своїй землі яблуневий сад. Традиція «Садів перемоги» існувала у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді та інших країнах іще під час Першої та Другої світових воєн. Але Іра садила сад, не знаючи про це.
  • «Спочатку Путін вкрав Донецьк, потім він вбив Маріуполь». Діана Берг організувала культурний простір де собі місце знаходили і сучасні театральні вистави, і концерти популярних виконавців, і програми для дітей та підлітків. Про те, як «Платформа ТЮ» змінювала місто та про те, скільки ж потрібно ключів нашим громадянам, щоб нарешті знайти місце для життя – у репортажі.

«Кадирівська паляниця». Робити справу, яку вмієш та любиш, на користь України — краще, що може запропонувати художник в обставинах війни. Так народився проєкт «Паляниця» — серія об’єктів з обточеного гірською річкою каміння. Художники Жанна Кадирова та Денис Рубан допомагають наблизити перемогу своїм мистецтвом.

Читайте також: «Я пишаюся тим, що моїх предків знають за добрі справи»: Мішель Терещенко

Збірка новел

Нагадаємо, Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.