Новини компанії

Січень 05, 2023

Іпотерапія для дітей з Маріуполя — історія волонтерки у проєкті «Двері»

Нова історія проєкту «Двері» від Координаційного центру мовлення національних меншин про етнічну угорку Едіту Жебей, яка на Закарпатті започаткувала програми з іпотерапії для дітей-переселенців із Маріуполя.

Іпотерапія — це метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченими конями. Волонтерка розповіла, що така психосоціальна терапія позитивно впливає на стан дітей, які тікали від війни.

«Нам неважливо, якої національності чи віросповідання люди — ми все одно всім допомагаємо. Ніколи й гадки не мала, що працюватиму у воєнний час та надаватиму допомогу вимушеним переселенцям. Зараз кожен на своєму місці намагається виконувати свою роботу, завдяки чому, сподіваюсь, війна якнайшвидше завершиться. Ми займаємося своєю справою від душі, чесно, на місці, тримаємо тил і підтримуємо в такий спосіб захисників, які перебувають на передовій», — розповідає героїня проєкту «Двері» Едіта Жебей

Читайте також: Нацспільноти України у війні проти росії — 2022 рік у проєктах Координаційного центру мовлення нацменшин

Едіта з колегами з благодійного фонду розширили свої соціальні проєкти, розпочаті до 24 лютого, та продовжують піклуватися про людей, які потребують їхньої допомоги. Вони безплатно готують і роздають їжу нужденним, забезпечують їх одягом, харчуванням та медичними засобами. У будівлі фонду, який став прихистком для вимушених переселенців, є всі умови для проживання, фізичного розвитку та спортивних занять для дітей — знаряддя, батут і тенісний стіл. 

Читайте також: Бути вдома — нові історії волонтерства у проєкті «Двері» на Суспільному

Проєкт Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного «Двері» розповідає про українців різного етнічного походження, які згуртувалися, волонтерять, відчиняють двері своїх домівок для переселенців. Цей проєкт охоплює вісімнадцять документальних історій людей, які, допомагаючи іншим, наближають спільну перемогу й виборюють право на майбутнє мирне життя в Україні.  Українська земля у різні часи прихистила представників різних нацспільнот, тепер їхні нащадки допомагають із прихистком українцям, які рятуються від війни. 

Попередні історії проєкту можна подивитися за посиланнями:

Проєкт «Двері» виходить на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення, у національному марафоні «Єдині новини #UAразом», на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Першого. 

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.