Грудень 07, 2022
Відкрив «Двері» волонтерського хабу: історія Юліана Крицака
Після початку повномасштабного вторгнення герой нової історії проєкту «Двері», українець з румуно-молдовським корінням Юліан Крицак, організував справжню «тилову» армію волонтерів у місті Мукачево, відкривши хаб для громадських активістів, молодіжних організацій з Маріуполя, Дніпра, Запоріжжя, Харкова і Києва. Волонтери хабу домовилися з університетами на заході України про поселення у гуртожитках вимушених переселенців. Юліан разом з однодумцями активно співпрацює з партнерами в Румунії, Німеччині, США, Італії, Іспанії, Польщі та Словаччині — вони отримують та розподіляють тонни гуманітарної допомоги по всій Україні, щодня наближаючи перемогу.
Читайте також: Прихистила сотні людей: історія ромки Елеонори Кулчар — у проєкті Суспільного «Двері»
«Наше суспільство об’єдналося заради ідеї незалежності, своєї ідентичності та взаємодії. У нас один біль, одна проблема і майже однакове бачення її вирішення. Волонтерство надзвичайно важливе зараз та є показником нашої єдності, яка зросла як ніколи. Військові захищають нас “на нулі”, на передовій, де зона воєнних дій, але їх потрібно забезпечувати дронами, “Байрактарами”, допомагати їжею, гуманітарними вантажами, — розповідає Юліан Крицак. — Я бачу сильну, незалежну Україну, українців, які дійсно розуміють одне одного, звідкіля б вони не були, вони — об’єднані. Найважливіша перемога — вона вже відбулася. Це — перемога саме суспільного ладу. А друга наша перемога настане, коли ми всю територію України повернемо».
Проєкт Координаційного центру мовлення національних меншин «Двері» — це цикл із шістнадцяти історій про українців різного етнічного походження, які, кожен на своєму фронті, борються заради майбутнього мирного життя в Україні. У різні часи українська земля прихистила представників нацспільнот, тепер їхні нащадки допомагають з прихистком українцям і відчиняють двері своїх домівок.
Подивитися попередні історії проєкту «Двері» можна за посиланням:
- «Тільки об’єднавшись разом, ми зможемо перемогти» — історія Елеонори Кулчар
- «Зрозуміла, що писати про фронт замало, – треба допомагати» – історія Олександри Корчинської
- «У мене постійно була думка: чим я можу бути корисною в цей час» – історія Наталі Чобан
- «Син питає: як може бути, що Батьківщина мами напала на мою?» — історія Фазиля Аскєрова
Нагадуємо, проєкт «Двері» виходить на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення, у національному марафоні «Єдині новини #UAразом», на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Першого. Це 16 документальних історій про людей, життя яких змінила повномасштабна війна, та про врятовані ними сім’ї. Як згуртувалися та волонтерять, як відчинили двері своїх домівок для переселенців — попри національну приналежність, мову, культуру та місце проживання, кожен з героїв проєкту своїми справами наближає нашу спільну перемогу.
Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.