Новини компанії

Жовтень 05, 2021

Стандарти висвітлення інклюзії в спорті — команда спортивної редакції Суспільного пройшла онлайн-тренінг

Команда спортивної редакції Суспільного пройшла онлайн-тренінг про дотримання стандартів висвітлення інклюзії у спорті, який організувала Академія суспільного мовлення за підтримки партнерів*.

Читайте також: Суспільне Новини втретє за рік у переліку сайтів, де відсутня джинса — дослідження ІМІ

Медійні тренерки обговорили з учасниками сучасну термінологію, баланс думок та емоційну складову у висвітленні інклюзії в спорті. 

«Глобальна ціль — щоб новини Суспільного були взірцем якості для української медіасфери. Спортивні редакції різних медіа часто оминають увагою тему інклюзії, більше приділяючи увагу політичним чи економічним тренінгам. Хоча питання етики, професіоналізму та знання теми у сфері показу спортсменів з інвалідністю сьогодні досить актуальне. Саме тому було вирішено зосередитися на тренуванні спортивної редакції та ще більше посилити їхні знання», — зазначила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

За словами президента Національного паралімпійського комітету України Валерія Сушкевича, який також долучився до онлайн-зустрічі, радянський погляд на меншовартість спортсменів з інвалідністю досі зустрічається в багатьох українських ЗМІ.

«Для нас однозначно було важливим, що багато телеканалів, серед яких і Суспільне мовлення, масштабно показали все, що відбувалося на Паралімпійських іграх. Ми раді, що це знайшло відгук в українців. Це було важливо і для спортсменів, і для тренерів, і для всієї паралімпійської сім’ї, — зазначив Валерій Сушкевич. — Та, на жаль, у медіа все ще виникають ситуації, які є проблемними з точки зору забезпечення прав, відсутності дискримінації, питань етики та професіоналізму медійників. Цей радянський погляд на меншовартість спортсменів з інвалідністю потрібно прибрати та йти в ногу з цивілізованим світом, де основа медійної етики — рівне ставлення до всіх спортсменів і їхніх досягнень».

Членкиня Наглядової ради Суспільного у сфері захисту прав людей з інвалідністю Наталія Гарач, своєю чергою, додала, що Суспільне мовлення під час Паралімпіади-2020 показало на своїх платформах понад 171 годину різноманітного контенту, включно з трансляціями ігор та спецпроєктами.

У межах зустрічі Наталія Гарач зауважила, що професіоналізм журналістів стосується не лише знання правильності вживання термінології, а й уміння етично говорити про спортсменів з інвалідністю.

Водночас член Наглядової ради Суспільного та координатор Медіаруху Вадим Міський додав, що у 2019 році Суспільне мовлення одним із перших долучилося до неформального об’єднання українських медіа, які відстоюють журналістські стандарти у засобах масової інформації.

«Сьогодні учасниками Медіаруху є близько 70 українських редакцій, громадських організацій та журналістів. Нам важливо не тільки наголошувати на дотриманні стандартів, а й допомагати членам спільноти на практиці вдосконалювати свою роботу. Тому ми радо підтримали організацію цієї дискусії та розібрали кейси, зокрема з висвітлення Паралімпіади, щоб усунути недоліки й допомогти Суспільному досягти найвищої планки у створенні контенту про людей з інвалідністю».

Раніше виконавча продюсерка Радіо Культура, учасниця кампанії проти сексизму «Повага» Ірина Славінська провела для коментаторів Суспільного мовлення тренінг із гендерної чутливості в спортивній тематиці.

* Академія суспільного мовлення — управління у складі департаменту з управління людськими ресурсами Національної суспільної телерадіокомпанії України, що займається навчанням працівників мовника, а також організовує навчальні та просвітницькі події щодо медіаграмотності для зовнішньої аудиторії у межах програм корпоративної соціальної відповідальності телерадіокомпанії. 
Академія також реалізовує низку заходів у межах проєкту підтримки суспільного мовлення в Україні, який фінансують Європейський Союз в Україні, Європейська Комісія (Генеральний директорат з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення) й Міністерство закордонних справ Німеччини. DW Akademie співпрацює з BBC Media Action, аби підтримати становлення суспільного мовника в Україні. Ключовою метою є промоція суспільного мовлення через створення функціональної цифрової мультиплатформи ньюзрум та розвитку навчального центру Академія суспільного мовлення (Public Media Academy).