Листопад 18, 2024
Серію «Великої російської брехні» показали на Всесвітньому форумі за демократію
Серію із циклу Суспільного «Велика російська брехня» показали на Всесвітньому форумі за демократію у Страсбурзі (Франція), який відбувається кожного листопада для обговорення проблем, з якими стикаються демократії сьогодні, та задля сприяння демократичним інноваціям. Опісля перегляду відбулася дискусія про роль медіа у розвінчуванні дезінформації та боротьбі з нею на прикладах цілеспрямованих інформаційних атак росії на Україну.
«Серію “Велика російська брехня. Медіа” було представлено в рамках дискусійної панелі Forum Talk. Це велика честь, що фільм, вироблений на замовлення Суспільного Мовлення, має можливість порушувати питання впливу російської пропаганди на світових майданчиках такого рівня. Однією з ключових задач російської пропаганди є не лише переконати людей у власному наративі, а й похитнути довіру до будь-якої істини. Натомість нашою головною метою є боротьба з постправдою, яка створюється за допомогою фейків і маніпуляцій, що роками розповсюджує країна-агресор», — Альона Голякова, креативна продюсерка департаменту копродукції та аутсорсингових замовлень Суспільного.
Читайте також: Команда Суспільного відвідала регіональні бюро NHK у Японії
У боротьбі з дезінформацією допомагають спільні зусилля урядів, медіа, громадянського суспільства та міжнародних організацій. Суспільне Мовлення на постійній основі ділиться матеріалами із суспільними мовниками країн-членів Європейської мовної спілки, аби правда про війну була доступною для різних аудиторій.
«Ви можете зробити свій внесок у те, щоб правдиві новини з України стали більш популярними у ваших країнах. Всі наші сюжети з щоденного випуску новин відкриті для всіх європейських мовників. Тож ми просимо вас допомогти показувати життя в Україні, і ви можете зробити це дуже легко, просто надіславши повідомлення своєму суспільному мовнику з цим проханням», — звернулася до учасників форуму модераторка дискусії членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення, Марія Фрей.
Ендрю Вілсон, професор Лондонського міжнародного університету (UCL London's Global University) та автор книги «Політичні технології: Глобалізація політичних маніпуляцій», розповів про вплив деплатформінгу (обмеження доступу осіб чи груп до онлайн-платформ через порушення політики або поширення небажаних ідей — ред.). Він розглянув два кейси деплатформінгу у 2021 році. Це — блокування в соціальних мережах акаунтів Дональда Трампа, а в Україні — телеканалів Віктора Медведчука. Професор зауважив, що «невелика частина аудиторії обох мігрувала на інші, часто більш радикальні платформи, але загальна аудиторія обох спочатку скоротилася».
Читайте також: Фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі у Лондоні
«Однією з ключових причин перемоги Трампа у 2024 році є те, що він успішно залишився в центрі альтернативної медіареальності світу республіканців і мажоритарників, а також успішно розбудував нові соціальні мережі (Truth Social) і платформи союзників (Маск на X і його високопотужний Комітет політичних дій «Америка»). Попри всі свої недоліки, яких чимало, телемарафон “Єдині новини” в Україні принаймні запобігає відродженню телебачення в стилі Медведчука, але росія скористалася пристрастю української еліти до телеграму, перемістивши туди дезінформацію», — сказав Ендрю Вілсон.
Суспільне Мовлення співпрацює з міжнародними організаціями задля підвищення медіаграмотності української молоді. Одним із багаторічних партнерів мовника залишається DW Akademie, за допомогою якої в Україні проводять тематичні навчання для підлітків.
«Для мене було честю взяти участь у дискусійній панелі Forum Talk, яку модерувала Марія Фрей у Страсбурзі. Міжнародна співпраця між нашими двома незалежними суспільними мовниками є для нас пріоритетом у підтримці вільних медіа в Україні, — каже Елен Шампань, програмна директорка проєкту EU MediaFit, Deutsche Welle Akademie. — Ми пишаємося тим, що Академія Суспільного Мовлення є партнером у нашому поточному проєкті MediaFit:Reload, який фінансується ЄС та співфінансується Міністерством закордонних справ Німеччини, щоб зробити медіаграмотність для дітей широко доступною. Ми сподіваємося разом надихнути наступне покоління на захист від дезінформації».
Показ серії з документального циклу «Велика російська брехня» та обговорення після нього були організовані за підтримки проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні» (SFEM-UA), який реалізовується Відділом Ради Європи зі співробітництва з питань свободи слова в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» (2023–2026 рр.)
«Незалежна журналістика та медіа відіграють важливу роль у розвінчуванні дезінформації та підтримці довіри до демократичних інститутів, — зазначила Аліна Татаренко, керівниця відділу співробітництва з питань свободи слова Департаменту демократичних інститутів та свобод (DG II) Ради Європи. — Рада Європи підтримує незалежні суспільні медіа, такі як Суспільне, через важливу роль, яку вони відіграють у протидії дезінформації, просуванні якісної журналістики та зміцненні довіри до демократії».
Нагадаємо, цикл фільмів «Велика російська брехня» було створено для спростування наративів російської пропаганди. Проєкт реалізований на замовлення та у співпраці з телеканалом Суспільне Культура командою ФОП Андрій Єрьомін. Переглянути документальний цикл можна за посиланням.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап
Фото: Forum mondial de la Démocratie 2024