Новини компанії

Листопад 20, 2024

Суспільне на конференції Премії імені Георгія Ґонґадзе — «Медіадні 2024»

Днями у Києві завершилася щорічна конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні 2024», під час якої провідні журналісти, редактори, медіаменеджери, комунікаційники і представники бізнесу говорили про виклики та тенденції у медіапросторі України й за кордоном. Суспільне Мовлення стало медіапартнером заходу.

Читайте також: Серію «Великої російської брехні» показали на Всесвітньому форумі за демократію

Темами цьогорічних «Медіаднів» організатори обрали:

  • цензура та самоцензура під час війни;
  • роль медіа у медіації та реінтеграції суспільства; 
  • підходи для зменшення медіатравматизації;
  • роль соцмереж і месенджерів, висвітлення війни у світі місінформації та дезінформації та інші.

«Можливість подискутувати, посперечатися та на кілька годин зупинитися, озирнутися — це потрібні моменти для розвитку медіаспільноти. Важливо, аби порушені теми, здорові думки й практики знайшли відображення у редакційних політиках. Бо здорове суспільство безпосередньо повʼязане зі здоровими медіа», — зазначив програмний директор конференції, шеф-редактор дирекції інформаційного мовлення Суспільного Владислав Зінкевич.

«Найважливіша місія Премії імені Георгія Ґонґадзе — формувати і об’єднувати нашу спільноту, спільноту, яка має одні цінності, спільне розуміння, куди ми маємо рухатися і якою ми хочемо бачити журналістику України», — наголосила виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

Представники Суспільного взяли участь у чотирьох подіях цьогорічних «Медіаднів»:

  • Тетяна Трощинська, медіаменеджерка, журналістка, ведуча Радіо Культура, лауреатка премії імені Георгія Ґонґадзе (2024) модерувала панельну дискусію «Як зменшити медіатравматизацію під час війни?». За словами Тетяни, одним з основних викликів, які наразі стоять перед журналістами, є велика медіатизація чутливих тем у соціальних мережах: 

«Ми не можемо вимагати від широкої аудиторії дотримання журналістських стандартів. Ми можемо говорити про продуктивні чи більш екологічні рефлексії страшного і важкого досвіду, але сказати, що ми на всі соцмережі накладемо штрафи, бо вони щось неправильно протрактували, ні, на жаль. Але це не означає, що ми досить часто у соцмережах не завдаємо болю тим людям, які безпосередньо є учасниками певних травматичних подій», — сказала Тетяна Трощинська.

  • Ангеліна Карякіна, радниця голови правління Суспільного, співзасновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу та Інна Білецька, шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного, взяли участь в обговоренні «Розслідування воєнних злочинів: роль медіа у здійсненні правосуддя». Як зазначила Інна Білецька, кількість воєнних злочинів, скоєних росією, настільки велика, що розглянути всі їх види на усіх територіях, де вони трапилися, наразі надзвичайно важко, а то й неможливо. 

«За ці три роки працювати стало набагато складніше, страшніше. Ми пишемо у кінці кожного нашого розслідування, що воєнні злочинці повинні бути покарані, але, на превеликий жаль, віри у це стає все менше і менше», — зазначила Інна Білецька.

  • Роксолана Лісовська, очільниця міжнародного відділу новин Суспільного, долучилася до панельної дискусії «Висвітлення війни Росії проти України в складному світі місінформації та дезінформації».

Основними темами цієї розмови були протидія російським фейкам і дезінформації за кордоном, а також спад і нестабільність зацікавлення темою війни в Україні західними медіа. Як приклад Роксолана Лісовська пригадала історію, що трапилася у Пенсильванії під час її роботи над висвітленням виборів у США. 

«Я говорила з водієм таксі, запитала, чи цікавить його тема України. Він сказав, що ні. Їх більше цікавить, чому у штаті, який є другим за величиною по виробництву газу та електроенергії, ціни зростають», — розповіла модераторка.

  • Ведуча Українського Радіо, учасниця ініціативи «Закрий пельку Кремлю» Наталія Соколенко модерувала дискусію після показу фільму «Там, де закінчується Росія» Олексія Радинського.

Також у межах «Медіаднів 2024» відбулася виставка, присвячена загиблим журналістам. Відвідувачі могли ознайомитися з біографіями полеглих героїв та побачити їхні фото. Виставку організували Премія імені Георгія Ґонґадзе спільно з українським ПЕН та Інститутом масової інформації (ІМІ) у рамках проєкту RECвієм — платформа пам’яті журналістів, які загинули внаслідок повномасштабної війни росії проти України. 

Проєкт «Медіадні» організований Премією імені Георгія Ґонґадзе, яка заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською бізнес-школою та її випускниками, виданням «Українська правда», а також родиною Георгія Ґонґадзе. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Фото надані пресслужбою Українського ПЕН