Новини компанії

Лютий 24, 2025

Медіаграмотність та комунікації: воркшоп Суспільного для ветеранів

Як побудувати особистий бренд, комунікувати з медіа та формувати власну політичну програму — йшлося на воркшопі для ветеранів, який відбувся 23 лютого на Суспільне Львів у межах Програми ветеранського лідерства від «ЧЕСНО» та Школи публічного управління УКУ.

Читайте також: «24.02. Горизонт війни». Спеціальні проєкти на Суспільному до річниці вторгнення

Воркшоп включав і серію лекцій, і практичні вправи. Шеф-редактор західного хабу Суспільного Віталій Гамадин розповів про сучасне медіаспоживання в Україні та значення сторітелінгу у формуванні особистого бренду. Продюсер з виробництва західного хабу Максим Волошин поділився практичними порадами щодо комунікації з медіа та допоміг учасникам у створенні й презентації виборчих програм під час інтерактивної вправи.

Читайте також: Понад 3 млн грн зібрали Суспільне та Фонд Сергія Притули під час трансляції й повтору Нацвідбору на Євробачення

Особливою частиною дня стали дебати, які модерував ведучий проєкту «Суспільне. Студія» Микита Чибар. Ветерани вчилися формулювати аргументи, критично оцінювати позиції опонентів та відповідати на запитання. Завершальним етапом став розбір дебатів, підбиття підсумків і сесія зворотного зв’язку.

«Співпраця з Програмою ветеранського лідерства стала для нас важливим кроком у підтримці ветеранів та ветеранок, які прагнуть до професійного та особистого розвитку. Ми високо цінуємо можливість сприяти реалізації таких ініціатив. Цього разу ми відпрацювали важливий кейс роботи з медіа, що є ключовим інструментом для комунікації, адвокації та розбудови власних проєктів. Вміння ефективно висловлювати свої думки, працювати з журналістами й використовувати медіаплатформи допомагає ветеранам бути почутими та впливати на суспільні процеси», — переконаний Віталій Гамадин, шеф-редактор західного хабу Суспільного та Суспільне Львів.

«Ветерани мають унікальний досвід, який варто не лише зберігати, а й доносити до суспільства. Ми допомагаємо їм навчитися ефективно розповідати свої історії, взаємодіяти з медіа та аргументовано відстоювати свої думки. Це не просто навчання — це можливість для ветеранів ділитися власним досвідом і впливати на зміни в країні», — каже Максим Волошин, продюсер з виробництва західного хабу та Суспільне Львів.

«Учасники Програми ветеранського лідерства — люди високомотивовані, з досвідом і з бажанням змінювати Україну не лише на полі бою, а й продовжувати нести ці зміни й цінності в українське суспільство. Ми не могли оминути увагою комунікації, і найкраща можливість показати, як вони працюють повною мірою, — це прийти на Суспільне. Дуже вдячні за те, що ви дали нам цю можливість і розповіли, як працюють медіа зсередини», — сказала Вікторія Олійник, керівниця Програми ветеранського лідерства.

Один з учасників воркшопу — Олександр Баталов — ветеран, який після бойового поранення на Донеччині продовжує активну громадську діяльність. Він є амбасадором міжнародних комунікацій, відвідував Давос, Мюнхен та США, де спілкувався з конгресменами щодо підтримки України. Олександр також є викладачем руху для дітей-змінотворців, допомагає їм здобувати якісну освіту онлайн. Нині мешкає у Києві, адаптується до життя з протезом і продовжує розвивати свої ініціативи.

«Найважливіше, що я для себе підкреслив, — це значення професіоналів поруч, адже саме вони допомагають будувати ефективну взаємодію. Спеціалісти Суспільного точно вказали на важливі деталі, які ми інтуїтивно розуміємо, але не завжди усвідомлено використовуємо — а саме з таких нюансів формується сильне повідомлення та зв’язок з аудиторією», — розповів Олександр Баталов.

Менеджерка Суспільне Львів Тетяна Колісніченко провела для ветеранів екскурсію приміщенням філії Суспільного: показала музей телерадіомовлення, студію в укритті, ефірну апаратну 

Програма ветеранського лідерства від «ЧЕСНО» та Школи публічного управління УКУ спрямована на розвиток лідерських якостей ветеранів та їхню інтеграцію у суспільне життя. Для навчальної програми із майже сотні кандидатів відібрали 25 учасників та учасниць. Кожен і кожна із них опинилися в ЗСУ у різні роки й за різних обставин, але всі вони об’єднані спільною метою — продовжити захист України в цивільному житті та мати можливість впливати на прийняття рішень у державі. Програма реалізується за підтримки MATRA Programme Посольства Нідерландів в Україні.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

Фото надали організатори події