Новини компанії

Вересень 08, 2021

Прем’єри осені на Суспільному — нові токшоу, дитячі серіали та радіоблоги

Суспільне входить в осінній сезон-2021 з новими проєктами. Українців порадують прем'єрами одразу на всіх платформах мовника — телебачення, радіо та діджитал. Це і нове соціальне токшоу «По-людськи», і серія унікальних документальних фільмів, а також дитячі анімаційні серіали та нові радіоблоги з відомими українцями.

Читайте також: Документальний фільм Суспільного про українську психіатрію здобув cпецвідзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

  • UA: ПЕРШИЙ

«Для нас пріоритетним було і є — оновлення нашої закупної бібліотеки: нові, сучасні, високоякісні серіали й документалістика. Ми потроху виходимо на новий якісний рівень та збільшуємо власне виробництво. Це, зокрема, запуск великого і доволі дорогого проєкту — соціального токшоу "По-людськи". Ми хочемо підвищувати свою конкурентоспроможність у прайм-тайм, тому сподіваємося, що цей проєкт допоможе нам у цьому, — підкреслив член правління, відповідальний за платформу телебачення Суспільного, Ярослав Лодигін. — Ми також замислилися про зміни у "Суспільній студії", тому готуємо три нові проєкти в новому сезоні від цього творчого об'єднання. Це додасть більше логіки для глядача — що саме відбувається на екрані та чому саме у такому форматі. Це буде суспільно-політичний формат. А під кінець сезону ми також очікуємо на нове розважальне шоу — дейтінг і вікторину одночасно для людей старшого віку. Тобто ми збільшимо нашу лінійку розважальних проєктів на додачу до "Країни пісень", новий сезон якого вже знімається. І оновленням є те, що Дитячий пісенний конкурс Євробачення цього року — проєкт суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА, а не UA: ПЕРШИЙ, як це було раніше».

З 20 вересня на телеканалі UA: ПЕРШИЙ стартує велика прем’єра — соціальне токшоу «По-людськи», яке виходитиме щодня у будні. Ведуча Інна Москвіна разом з експертами розповідатиме реальні історії людей, які пережили непросту подію в житті, й допомагатимуть відшукати правду та вихід із різних життєвих проблем.

Також на глядачів очікує прем'єра одразу трьох прямоефірних проєктів, які прийдуть на зміну «Суспільній студії», — «Прозоро: про актуальне», «Прозоро: про головне» та телепроєкт «Полюси».

У «Прозоро: про актуальне» глядачеві роз'яснятимуть значення двох ключових подій, котрі він щойно переглянув у випуску Новин о 13:00 на телеканалі UA: ПЕРШИЙ. Телепроєкт виходитиме щобудня о 13:13.

«Прозоро: про головне» усебічно й збалансовано розкриватиме суспільно важливу тему дня. Телепроєкт виходитиме щобудня з 17:00 до 18:00.

А з вівторка по четвер о 22:00 глядачі у прямому ефірі дивитимуться «Полюси» — програму, яка стане рингом для словесної сутички між двома впливовими  політиками/експертами, які мають полярні погляди на одну актуальну тему. 

Також восени на UA: ПЕРШИЙ заплановані дві телепрем’єри: комедійний серіал «Курорт» та детективний серіал «Масантоніо»

Окрім цього, у вересні на UA: ПЕРШИЙUA: КУЛЬТУРА та регіональних телеканалів Суспільного стартує другий сезон «Відтінків України» від Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного. Це 16 нових випусків про непересічних представників нацспільнот з усіх куточків України. Зокрема, глядачі дізнаються про життєвий шлях  караїмки Софії Ялпачик з Мелітополя.

  • UA: КУЛЬТУРА

Прем’єрою осені на телеканалі UA: КУЛЬТУРА стане серія спецвипусків з Венеційського міжнародного кінофестивалю, яка стартує 13 вересня о 22:15.

З 20 вересня розпочнеться низка інтерв'ю з учасниками Львівського книжкового фестивалю BookForum.

У жовтні глядачів порадують виступами сучасних виконавців, які співатимуть українські народні пісні у проєкті «Іміджеві концерти на UA: КУЛЬТУРА». А також — вирішальним концерт-фіналом національного відбору та обранням представника України на Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2021.

Докладніше про прем’єри на UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА  — за посиланням.

  • Регіональні телеканали

«Новий осінній сезон на регіональному мовленні відповідає всім очікуванням нашої аудиторії. У нас буде ще більше історій про унікальних людей, що живуть поруч, ми покажемо життя віддалених сіл, розкажемо історію та особливості місцевих страв, повертатимемось у минуле, щоб осягнути всю складність та багатогранність нашої спадщини, і звісно, запрошуємо глядачів до перегляду нових сучасних серіальних лінійок для відпочинку в будні та вихідні», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей

У новому сезоні регіональне мовлення Суспільного збагатиться документальними та культурно-просвітницькими проєктами. Це, зокрема, документальний цикл «Діагноз: ВІЛЬНІ» про «каральну психіатрію» в Україні часів СРСР і таємниці, які ховали за зачиненими дверима десятиріччями. 7 вересня у телецентрі «Олівець» відбувся допрем'єрний показ першого епізоду цього серіалу. Про прем’єру восьми серій на всіх регіональних телеканалах буде повідомлено окремо.

Також глядачам представлять документальний освітній проєкт «Вчитель» — це 12 серій про вчителів, які працюють у спеціалізованих школах і класах, документальний серіал з елементами реаліті-шоу «Сімейний портрет» — про «перевтілення» сучасних мешканців Бессарабії у своїх пращурів для відтворення старих сімейних фотокарток, а також цикл документальних нарисів «Правдоборці» про історії-прецеденти захисту прав, які дають надію іншим постраждалим у схожих ситуаціях.

У новому телепроєкті «Голоси Донбасу» розкажуть історії 12 героїв віком до 18 років з Донецької та Луганської областей, які руйнують міфи про мешканців Сходу. Лікарям буде присвячено окремий проєкт — «Між життям та смертю». Також стартує другий сезон проєкту «Люди Є» — історії представників єврейської спільноти. Про перший сезон можна прочитати тут.

Стартував і новий сезон міжрегіонального телепроєкту «Ранок на Суспільному». Упродовж двох останніх тижнів команда виходила у прямий ефір з Одеси, а 7 вересня — повернулися в ефір у будні з 6:30 до 9:00 вже з київської студії. 

Розповіді про давні села Тернопільщини, які зникають, та історії старожилів дивіться у проєкті «Історії (не) забутих сіл». Про унікальні старожитності, звичаї та пісні можна буде довідатися з експедицій селами Кіровоградської області у програмі «”Баба Єлька” Експедиція на піч». Презентація телепроєкту відбудеться 10 вересня у Кропивницькому.

У проєкті «Народжені рікою» допитливий журналіст і мандрівник Євген Артеменко у супроводі досвідчерного гіда Любомира Коломійця вирушають на SUP-бордах водними стежками Черкащини — Рось, Тясмин, Ірдинь, Вільшанка, Золотоношка, Сула та Дніпро. Мета експедиції — дослідити, як у давнину відбувалось заселення берегів водойм, як водні артерії використовувались у різні часи і в якому стані нині перебувають.

А ще телеглядачам пропонують дізнатися про гастрономічну спадщину Сумської області у програмі «Сковорода. Гастробайки». Прем’єра проєкту відбудеться вже цієї суботи. Крім цього, невдовзі зустрічайте в телеефірі кулінарне тревел-шоу Одещиною «Їсторія», де відновлюватимуть старовинні страви й через них розповідатимуть історію регіону.

Докладніше про прем’єри на регіональних телеканалах — за посиланням.

СУСПІЛЬНЕ РАДІО

  • Українське радіо

«У новому сезоні на Українському радіо стартує ціла низка нових проєктів. Багато з них не мають аналогів в українському радіоефірі. Це і програма "Психологія злочину" в жанрі true crime, і проєкт про історію техногенних та природних катастроф, які сталися в Україні протягом останніх 20 років. Також із вересня в ефірі Українського радіо науково-популярний радіоблог автора багатьох бестселерів Макса Кідрука. Переконаний, багатьом сподобається наш новий надзвичайно потужний репортажний проєкт про українців непересічної долі "У пошуках української мрії". Особисто мені було надзвичайно цікаво спостерігати за народженням кожного з них, радий, що наша команда поповнилась новими талановитими авторами. Ми постійно досліджуємо запити нашої аудиторії і працюємо над вдосконаленням контенту», — розповів виконавчий продюсер Українського радіо Юрій Табаченко.

6 вересня на Українському радіо стартував новий проєкт «Катастрофи. Причини і наслідки». Це цикл документальних радіопрограм про історії природних лих, надзвичайних подій та масштабних аварій, які були малодослідженими та навіть забутими сьогодні. Проєкт виходитиме щопонеділка об 11:10. Після виходу кожну серію радіофільму можна буде прослухати на сайті Українського радіо, а також на подкастах Суспільного.

У новому сезоні Українське радіо презентує слухачам й нове розважально-пізнавальне шоу «Теорія неймовірності». Популярний український письменник Макс Кідрук у радіоблозі розвінчуватиме найпоширеніші міфи та стереотипи з науки, культури чи нашого повсякденного життя. Шоу виходитиме по буднях о 7:30 та 16:50 з повторами у вихідні.

Для поціновувачів жанру true crime представляють програму «Психологія злочину». В її основі — реальні розслідування резонансних злочинів, що сталися в Україні протягом останніх 20 років. Перший випуск — у четвер, 9 вересня, о 20:10

А програма «У пошуках української мрії» знайомитиме слухачів з небанальними життєвими історіями українців, котрі на шляху до здійснення мрії долали, здавалося б,  непереборні проблеми. Прем’єра у неділю, 11 вересня, об 11:10. Виходитиме щонеділі з повтором щоп'ятниці о 19:10.

Докладніше про прем’єри на Українському радіо — за посиланням

  • Радіо Культура

«В новому сезоні Радіо Культура більше піклується про формування критичного мислення та збільшує кількість просвітницьких передач. Поруч із цим — пропонуємо антистрес-контент і зменшуємо тривожність у програмах, де звучить вишукана класика. Абсолютна новинка на Радіо Культура — серія нових радіоблогів, оновлена лінійка ток-шоу о 13:10, а також оновлення формату програм про класичну музику. Нові радіоблоги звучать в ранковому ефірі та в драйв-тайм — “Вірю — не вірю” Оксани Мороз про протидію маніпуляціям; “Еврика” Дарки Озерної про історії винаходів і щасливі помилки, котрі допомогли відкрити щось важливе; “Це життя” від нашого продюсера Олександра Ковальова, котрий зібрав цікавезні особисті історії відомих людей і зробив зірки ближчими. Вишенька на торті — спецпроєкт про Михайла Драгоманова до його 180-річчя. Радіосеріал готує Олена Гусейнова, котра уважно прочитала біографію мислителя та фундаментальні тексти про нього Леоніда Ушкалова, — заявила виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська

Новий сезон стартує й на Радіо Культура. Вже з 6 вересня слухайте радіоблог експертки з комунікацій Оксани Мороз «Вірю — не вірю». Слухачі вчитимуться протистояти фейкам і маніпуляціям. Виходитиме радіоблог щодня о 8:50 та о 17:50.

Також на слухачів чекають дві нові інтерактивні програми, ведучі яких у прямому ефірі залучатимуть усіх до активного діалогу. У програмі «Години з Наталею Грабченко» говоритимуть про найважливіші події в культурному житті країни — виходитиме з понеділка по середу о 10:00, а у «Годині з Олесею Білаш» — по четвергах і п’ятницях о 10:00 — слухачів знайомитимуть з музичними подіями.

Щовівторка о 13:10 — програма Захара Давиденка «Явище». Ця програма стимулюватиме діалог поколінь та сприятиме порозумінню між аудиторіями різного віку. З 11 вересня вихідними о 12:50 у спецпроєкті «Театр корифеїв» слухачам представлятимуть фрагменти культових театральних вистав та знакових монологів легендарних акторів. 

А щобудня з 18:00 до 20:00 слухайте історії створення знакових творів музикантів у проєкті «Музичні історії». Окрім цього, шанувальники класики зможуть слухати улюблену музику в програмі «Це класика» щобудня о 15:10, а шанувальники фольку — у програмі «Це автентика» щосереди о 15:10.

«Найцікавіший момент у підготовці нового сезону мені подарувала наша ведуча радіоблогу Оксана Мороз. Ми продумали план тем, почали роботу, але за декілька днів Оксана прийшла до мене знову зі словами: “Нам треба все змінити”. Тоді вона завершувала роботу над циклом лекцій про медіаграмотність — і почула реальні запитання від реальних людей. Можна сказати, що слухачі лекцій самі собою стали нашою фокус-групою. Це допомогло відкалібрувати проблематику радіоблогу та скоригувати його головні теми. Наприклад, так ми прийшли до неймовірно важливої теми історії маніпуляцій в історії світу. Від “війни світів” і марсіан до Гітлера та цензури в сталінські часи», — розповіла Ірина Славінська.

Докладніше про прем’єри на Радіо Культураза посиланням

НОВИНИ:  NewsHouse 2.0 та новий щотижневий проєкт

Вже восени в телевізійному ефірі та на цифрових платформах Суспільного стартує щотижневий інформаційно-аналітичний проєкт про головні події тижня в Україні та світі.

Окрім цього, зовсім скоро Служба новин Суспільного переїде у новий мультимедійний простір на Хрещатику, 26 — NewsHouse 2.0. Це обладнаний за найновітнішими європейськими технологіями ньюзрум, де теле-, радіо- та онлайн-новини створюються одночасно. NewsHouse — це не просто нові стіни та обладнання, а новий принцип створення новин, з єдиним мультимедійним центром планування та виробництва. 

Нагадаємо, напередодні Суспільне для партнерів презентувало кросплатформовий мультимедійний ньюзрум NewsHouse 2.0. Проєкт профінансовано Європейським Союзом та Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та реалізується двома медіапартнерами — BBC Media Action та DW Akademie.

ДІДЖИТАЛ-ПЛАТФОРМИ

«Одне з важливих завдань Суспільного — стати невіддільною частиною дозвілля дітей і через яскравий контент допомагати повноцінно розвиватися, формувати корисні навички. Тому ключовою подією осіннього сезону на діджитал-платформах стане запуск дитячого ютуб-каналу відразу з кількома проєктами для різних вікових категорій. Сподіваємося, що діти будуть у захваті від історій, героїв, барв та емоцій наших анімаційних серіалів», — поділився директор департаменту цифрового контенту та соціальних мереж Суспільного Павло Коробчук.

Вже наприкінці жовтня на цифрових платформах Суспільного стартують анімаційні серіали для дітей. Це чотири пізнавально-розважальні проєкти від провідних українських студій-виробників.

Різносюжетні історії знайомитимуть дітлахів зі світом навколо, а також допомагатимуть опановувати перші соціальні навички. На дітей старшого віку чекають захопливі мандрівки у минуле та майбутнє. Нові проєкти поєднуватимуть сучасне яскраве зображення, динамічний сюжет та потужну пізнавальну складову. 

Окрім цього, команда діджитал-платформ Суспільного також готує для слухачів серію нових подкастів: науковий подкаст про психічні розлади, про людські долі у часи радянських репресій, розмовний подкаст про українських митців, а також подкаст, де говоритимуть про ключові події тижня. І, звісно, ще більше улюблених радіо- та телепрограм зустрічайте у звичному для багатьох онлайн-форматі.

Докладніше про нові діджитал-проєкти буде повідомлено окремо. 

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.