Серпень 20, 2021
«Катастрофи. Причини і наслідки» — нова програма на Українському Радіо
Людство завжди намагається переосмислити катастрофи, які ставалися з ним. І думати над тим, чи можна було б відвернути лихо. І чи можливо використати цей страшний досвід на майбутнє. Саме тому ми заглиблюємо вас в історії великих катастроф, що сталися за часів незалежної України.
У понеділок, 6 вересня, на Українському радіо стартує новий проєкт «Катастрофи. Причини і наслідки». Це серія документальних радіопрограм про історії природних лих, надзвичайних подій та масштабних аварій, які мали суттєвий резонанс свого часу, але залишилися не повною мірою дослідженими або навіть забутими на сьогодні.
Читайте також: «30 років Незалежності» — прем’єра документального фільму на UA: КУЛЬТУРА
Проєкт складатиметься з двадцяти сорокахвилинних радіопрограм. Кожна серія розповідатиме про історію певної катастрофи, яка відбулася упродовж останніх тридцяти років, і міститиме не лише факти, які вдалося зібрати за весь цей час, але й свідчення учасників, очевидців та ліквідаторів наслідків тих подій. Мета передачі «Катастрофи. Причини і наслідки» — подивитися на подію через певний проміжок часу, показати її як завершений епізод, з урахуванням усіх фактів, які відкрилися опісля.
Серед тем перших серій:
- пожежа в таборі «Вікторія» — 2017 рік;
- Марганецька катастрофа —2010 рік;
- фосфорна аварія під Ожидовом — 2007 рік;
- повінь на Заході України — 2008 рік;
- масове отруєння в Ізмаїлі — 2016 рік;
- Скнилівська трагедія — 2002 рік;
- аварія на об'єктах ЖКГ в Алчевську — 2006 рік;
- пожежа на складі боєприпасів під Ічнею — 2018 рік.
Продюсер проєкту — Ігор Козак, сценаристка — Марія Лебедєва, саунддизайнер — Олексій Нєжиков.
«Ще до початку нашої роботи над проєктом ми мали чітке розуміння, що його головна мета — не шокувати людей і не звинуватити когось. Ми хотіли максимально повно та детально розповісти історію найбільших катастроф, максимально точно відтворити атмосферу того часу та хронологію подій, показати, як думали люди та чим вони керувалися при ухваленні рішень. Тобто розібратися, а не налякати. І, зрештою, зробити свій внесок в те, щоб подібного лиха більше ніколи не трапилося», — каже продюсер проєкту Ігор Козак.
За словами авторів програми, можливість подивитися на події через певний проміжок часу додає нових можливостей для аналізу та розуміння причин виникнення катастроф, не дивлячись навіть на те, що за деякими з них справи досі не закриті й винні не покарані.
«”Катастрофи. Причини і наслідки” — перший проєкт такого формату в українському радіоефірі. Окрім ретельної розробки тем, пошуку досі невідомих фактів, значну увагу ми приділяли технічному виконанню. Спеціально підібране музичне та шумове оформлення допомагає слухачу максимально зануритись у тогочасну атмосферу та уявити доволі чітку картинку. Загалом Українське радіо має чим здивувати своїх слухачів у новому сезоні. Тож стежте за анонсами», — додає виконавчий продюсер Українського радіо Юрій Табаченко.
«Катастрофи. Причини і наслідки» виходитиме на Українському радіо щопонеділка об 11:10. Після виходу кожну серію радіофільму можна буде прослухати на сайті Українського радіо, а також на подкастах Суспільного.
UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо країни. В Києві мовить на частоті 105 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.