Новини компанії

Травень 27, 2021

Редакційна рада напрацює рекомендації для журналістських розслідувань на Суспільному

26 травня відбулася онлайн-зустріч членів Наглядової ради та редакційної ради АТ «НСТУ». Обговорили актуальні проблеми та плани роботи редради як спеціального наглядового органа Суспільного. 

Читайте також: Тетяна Кисельчук офіційно стала членкинею правління Суспільного

Виконувач обов’язків голови редакційної ради Ігор Бенцал розповів, з якими запитами найчастіше звертаються до редакційної ради Суспільного.

За його словами, письмових звернень щодо можливих порушень редакційного статуту надходить небагато. Зокрема надходили звернення від членів Наглядової ради, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та громадян. Часто звертаються й усно — з проханнями про консультації та роз’яснення. Ігор Бенцал розповів, що глядачі та слухачі найчастіше скаржаться на ймовірні порушення таких професійних стандартів, як відділення фактів від коментарів та достовірність інформації.

2021 року завершується чотирирічна каденція чинної редради й частина її складу буде переобрана. Проте члени редакційної ради вважають, що прописану процедуру виборів до редрад регіональних філій Суспільного варто змінити через дуже обтяжливий і консервативний її механізм. 

Також Ігор Бенцал наголосив на необхідності організувати навчання для членів редради та спілкування з медіаекспертами.

За словами секретарки редради Юлії Шелудько, активізувалася робота редакційних рад філій, попри те, що не всі вони укомплектовані, так само як і редрада НСТУ. Наразі у редакційній раді Суспільного діють 12 із 15 необхідних членів. 

Окремо обговорили Редакційний статут, що регламентує діяльність редакційної ради. Цей документ розроблений відповідно до вимог статті 56 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та статуту АТ «НСТУ» і базується на професійних стандартах журналістики.

Членкиня Наглядової ради Оксана Романюк відзначила, що вважає редакційний статут Суспільного мовника одним з найкращих у медіагалузі. «Це найякісніший редакційний статут, який я колись бачила», — наголосила Оксана Романюк, додавши, що зараз якісні медіа дуже цікаві бізнесу, який розміщує рекламу. 

Учасники зустрічі говорили також про необхідність напрацювання рекомендацій щодо жанру журналістських розслідувань, виробництво яких відтепер налагоджено не лише в центральній дирекції телебачення, а й у регіонах

Зазначимо, 26 березня звільнилася перша голова редакційної ради Суспільного Ольга Вакало.

Нагадаємо, редакційна рада Суспільного мовлення формується з його творчих працівників у складі п’ятнадцяти осіб: п’ять із них призначаються Наглядовою радою НСТУ, ще п’ять — обираються загальними зборами творчого колективу НСТУ, решта п’ять призначаються на конференції редакційних рад регіональних підрозділів НСТУ.