Новини компанії

Березень 24, 2020

UA: ПЕРШИЙ покаже прем’єру фільму-розслідування «Дрогобич 101/1»

У середу, 25 березня, о 21:30 на UA: ПЕРШИЙ відбудеться прем’єра документального фільму-розслідування «Дрогобич 101/1» про трагедію зі зруйнованим будинком на Львівщині. Це перше власне розслідування, яке зняла команда суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ.

Фільм «Дрогобич 101/1» розповідає про трагедію, яка сталася в Дрогобичі в ніч на 28 серпня 2019 року. Тоді на вулиці Грушевського, 101/1 обвалився чотирьохповерховий будинок. У результаті один під’їзд від першого до останнього поверху був зруйнований. Восьмеро людей загинули, семеро травмувалися, ще 129 — утратили майно й квартири.

У фільмі-розслідуванні з’ясовують, чому сталася трагедія та чи можна було її уникнути, розповідає шефредакторка творчого об’єднання розслідування UA: ПЕРШИЙ Інна Білецька.

«Дрогобич 101/1» — фільм про наше з вами життя. Про безвідповідальність — і не лише тих, хто отримує зарплатню, аби на нього покладали цю відповідальність, а й про безвідповідальність і легковажність кожного з нас. Це розслідування про кульгаву систему, заручниками якої ми є. Про відсутність житлової політики й про загрози, які постають перед сотнями тисяч сімей, що живуть у будинках часів масового житлового будівництва в Радянському Союзі. Ми даємо відповіді на багато запитань у годинному документальному відео, і кожен із тих, хто його подивиться, не зможе більше сказати, що його не попереджали. Люди, відповідальні за ухвалення рішень, не зможуть відмахнутися, що не мали запобіжних інструментів», — розповідає Інна Білецька.

Команда розслідувачів Суспільного мовника працювала над фільмом три місяці. Журналісти дослідили всі документальні хроніки цієї трагедії та зібрали 52 години відео- й аудіоматеріалів. 

Фільм-розслідування «Дрогобич 101/1» глядачі побачать 25 березня о 21:30 на телеканалі UA: ПЕРШИЙ, а також на діджитал-платформах Суспільного мовника: YouTube, Facebook-сторінці та Суспільне Новини