Червень 07, 2024
Суспільне Мовлення продовжує стабільно працювати під час війни, — Світлана Остапа
Суспільне Мовлення продовжує стабільно працювати, виконувати свою місію й надавати суспільству достовірну інформацію про події в Україні та її межами, хоча після повномасштабного вторгнення стабільність давалася мовнику нелегко. Про це розповіла Світлана Остапа, голова наглядової ради, під час панельної дискусії на заході «Медіа як опора демократії: формуючи майбутнє України».
«У нас були втручання в роботу каналів Суспільного на супутнику, хакерські атаки, обстріли, пошкоджене майно і вкрадене обладнання тощо. У нас захопили кілька філій на сході, розграбували філію в Херсоні під час окупації, приміщення в Сєверодонецьку. Ми тримаємося завдяки стійкості наших людей, а також допомозі міжнародних організацій, колег з інших суспільних мовників Європи та Японії», — наголосила Світлана Остапа.
Читайте також: Історії змін: як Суспільне допомагає змінювати життя
Суспільне Мовлення поглибило інтеграцію з Європейською мовною спілкою, яка об’єднує 112 організацій у 56 країнах. Світлана Остапа зазначила, що наразі п’ятеро представників Суспільного перебувають у керівних органах ЄМС: четверо увійшли до її комітетів, а голова правління Микола Чернотицький вже вдруге обраний членом виконавчої ради ЄМС:
«Ми маємо найбільше представництво серед країн Східної та Центральної Європи в керівних структурах ЄМС, де залучені до прийняття рішень. За два останні роки в рази збільшився обмін новинами: понад 200 каналів із 79 країн поширюють новини Суспільного мовами цих країн. За два роки з початку вторгнення майже дві тисячі сюжетів Суспільного з’явились понад 130 тисяч разів. Це показники нашого впливу на європейську інформаційну картину дня».
Суспільне Мовлення продовжує системно виготовляти контент для дитячої аудиторії, стабільно працює медіабренд Суспільне Культура. Світлана Остапа розповіла, що мовник організовує та показує доросле і дитяче «Євробачення», спортивні змагання, а також готується висвітлювати літню Олімпіаду. Водночас вона наголосила, що Суспільне виготовляє документальні фільми, а журналісти-розслідувачі продовжують знаходити російських воєнних злочинців і роблять все, щоб вони були покарані. Щодо Першого каналу Суспільного Мовлення, який раніше транслював телемарафон «Єдині новини», Світлана Остапа наголосила, що наразі повністю відновлене самостійне мовлення в межах цього проєкту.
«Можливістю працювати ми передусім завдячуємо Збройним силам України, зокрема і понад ста нашим працівникам, які пішли захищати Батьківщину. У лавах ЗСУ служать 113 наших працівників, з них 11 жінок. 252 працюють у зоні бойових дій, з них понад 40% жінки. Троє наших колег загинули: Олексій Ольховик і Дмитро Сірик, у неділю ми попрощалися з нашою Іриною Цибух. Оператор Василь Філімон довгий час перебуває в полоні.
Наразі у нас працюють 19 ветеранів і ветеранок. 419 працівників працюють на територіях, де ведуться чи велися бойові дії, з них 85 журналістів (Суспільне Дніпро, Суспільне Донбас, Суспільне Запоріжжя, Суспільне Миколаїв, Суспільне Одеса, Суспільне Суми, Суспільне Харків, Суспільне Херсон, Суспільне Чернігів).
13 журналістів отримали ордени за роботу під час війни. Ми подали Ірину Цибух посмертно до ще однієї нагороди», — розповіла Світлана Остапа.
Читайте також: Матеріали Суспільного змінюють життя у громадах
Також Світлана Остапа додала, що місцеві жителі Харківщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів дякують журналістам Суспільного за роботу, а Українському Радіо за те, що вижили в окупації:
«Наші кореспонденти працюють на межі можливостей. І якщо до 2022 року на компанії практично не було воєнних кореспондентів, то зараз їх виросло ціле покоління».
Захід «Медіа як опора демократії: формуючи майбутнє України», організований Інститутом масової інформації та міжнародною правозахисною організацією «Репортери без кордонів».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото Владислава Мусієнка