Червень 05, 2024
Суспільне розпочало Нацвідбір на Дитяче Євробачення – 2024
Україна візьме участь у Дитячому Євробаченні – 2024 — Суспільне Мовлення розпочало приймання заявок на участь у Національному відборі за спрощеними правилами. Заявки приймаються через форму на сайті junior.eurovision.ua з 5 червня по 3 липня включно. Музичною продюсеркою відбору вже вдруге стала співачка й авторка пісень Світлана Тарабарова.
Читайте також: Дитяче Євробачення-2024 пройде в Іспанії
Суспільне спростило умови участі в Нацвідборі, щоб зробити його ще доступнішим для юних виконавців: мати авторську пісню не обов’язково. Щоб взяти участь у відборі та отримати можливість представити Україну на великій сцені Дитячого Євробачення – 2024 в іспанському Мадриді достатньо записати два кавери на популярні пісні та особисте відеопредставлення. Така зміна максимального розширить можливості для участі й створить рівні умови для всіх учасників.
При цьому юні автори все ще мають змогу подати на розгляд додаткову авторську пісню за бажанням — проте ця опція ніяк не впливає на можливість проходження до наступного етапу відбору.
«Маємо нагоду в цьому році знайти справді унікальні таланти, які після конкурсу, незважаючи на результати, понесуть із собою в доросле життя неймовірний досвід. Досвід, яким радо поділиться наша "dream team". Досвід і пісні, в які ми вкладемо всю душу», — зазначила Світлана Тарабарова.
Детальніше розповідаємо про нововведення Національного відбору на Дитяче Євробачення – 2024 та нагадуємо умови участі:
— Участь у Нацвідборі можуть взяти діти віком від 9 до 14 років. Як і в попередні роки, до участі у відборі допускаються як сольні виконавці, так і гурти, склад яких не перевищує 6 осіб.
— Цьогорічна заявка на участь у Нацвідборі складається з відеозаписів живого виконання двох кавер-версій популярних пісень в різних стилях та відеовізитівки з представленням юного артиста.
— За бажанням учасники можуть подати на розгляд додаткову авторську пісню: при цьому допускаються демоверсії, які, в разі проходження до фіналу, будуть доопрацьовуватися. Подання авторської пісні не впливає на можливість проходження учасника до наступного етапу відбору — це радше додаткова можливість. Якщо дитина, яка подала авторську пісню, потрапить до списку фіналістів, Суспільне на свій розсуд визначить — залишити цей трек для виконання учасником у фіналі відбору чи надати нову оригінальну композицію.
— У випадку подання учасником додаткової авторської пісні вимогами передбачений хронометраж від 2,5 до 3 хвилин. Крім того, пісня не повинна бути оприлюдненою до 1 травня 2024 року, а її текст має бути щонайменше на 60% україномовним.
— За результатами загальнонаціонального попереднього відбору до 25 липня буде сформовано лонглист до 15 учасників, які візьмуть участь у літній «зірковій школі».
— З метою надання професійних консультацій до участі в «зірковій школі» буде залучено експертну раду, до якої увійдуть три представники музичної індустрії.
— За результатами навчання у «зірковій школі» та консультацій з експертами буде обрано 6 фіналістів Нацвідбору, після — відбуватиметься підготовка пісень, з якими учасники виступлять у фіналі.
— Фінал Національного відбору на Дитяче Євробачення – 2024 відбудеться у вересні в онлайн-форматі.
— Як і минулого року, до вибору представника України на Дитячому Євробаченні у фіналі відбору долучаться 3 члени журі та глядачі.
Нацвідбір на Дитяче Євробачення вдруге пройде під гаслом «Мрій сміливо!», проте цьогоріч — з оновленою графічною концепцією: основним візуальним образом став яскравий, нестримний та бурхливий творчий вир. Динаміка напівкруглих графічних ліній та їх багатошаровість підкреслюють сміливість, а яскраві кольори додають настрою мрійливості. Насиченість кольору є метафорою чистої природи дитячої творчості, а також радості та емоційної насиченості їхнього світу.
Нагадаємо, що 22-й Дитячий пісенний конкурс Євробачення вперше в історії пройде в Іспанії. Фінал Дитячого Євробачення – 2024 відбудеться 16 листопада на арені Caja Mágica в Мадриді.
Іспанія прийняла запрошення провести конкурс після того, як минулого року в Ніцці посіла друге місце — тоді перемогу здобула 13-річна француженка Зої Клозюр з піснею «Cœur». На відміну від Євробачення, правила Дитячого пісенного конкурсу не вимагають від мовника-переможця приймати шоу наступного року. Оскільки Франція приймала конкурс двічі за останні три роки, організацію взяв на себе іспанський мовник RTVE.
Минулого року Україну на Дитячому Євробаченні представила Анастасія Димид з піснею «Квітка», яку написала музична продюсерка Світлана Тарабарова. 9-річна Анастасія принесла Україні найкращий результат на Дитячому Євробаченні з 2018 року — 5-те місце. Всього українка отримала 128 балів: 45 — від журі й 83 бали від глядачів, завдяки чому опинилася на 3 місці в телеголосуванні.
Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.
Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2024.