Грудень 06, 2024
Про якість освіти у прифронтових громадах говорили на презентації фільму Суспільного «Навчання на межі»
Ускладнений доступ до навчання дітей із прикордонних та прифронтових громад — це ще один воєнний злочин росії. Саме про обмеження права українських дітей на якісну освіту через російську агресію йшлося в дискусії після показу документального фільму Суспільне Чернігів «Навчання на межі», що відбувся 3 грудня в Києві.
Читайте також: Суспільне ініціювало розробку професійного стандарту за професією «Журналіст»: для чого й кому стане у пригоді
Стрічка «Навчання на межі» розповідає історію 17-річного юнака Дмитра Піддубного з села Машеве, що на прикордонні з росією. Попри артобстріли, повітряні тривоги, відключення світла й нестабільний інтернет, хлопець готується стати студентом військового вишу.
«Не можна забувати, що у нас існують прикордонні території, що є тимчасово окуповані території, де є діти, і де має бути доступ до української освіти. Складається прикре враження, що у великих містах це випадає з фокуса. Іноді ми перестаємо усвідомлювати, що ця проблема є, і з цим треба працювати. І ми вдячні всій команді за те, що підсвічують цю проблему. Важливо документувати такі історії», — зазначила співзасновниця громадської організації «ЗНОвУ» Ольга Коваль.
Зі слів Ольги, фільм «Навчання на межі» про те, «що нам болить». Саме тому і команда Суспільне Чернігів ставила собі за мету сприяти публічній дискусії про стан освіти в Україні. Запропонувати можливість фахівцям з галузі освіти, представникам державного сектору, і громадським активістам відкрито проговорити питання забезпечення якісного навчання у прифронтових і прикордонних населених пунктах, а також розглянути різні варіанти покращення можливостей для дітей. Втім, представники якраз державного освітнього сектору, зокрема Міністерства освіти і науки України, не знайшли можливості прийти на презентацію.
«Ми знаємо, наскільки важливо підтримувати дітей на прифронтових і прикордонних територіях, оскільки ще до карантину не було достатньої уваги сільській місцевості. Мені дуже прикро, що не прийшов на презентацію ніхто із запрошених держслужбовців, але я максимально зроблю все, щоб вони були в курсі, — говорить співзасновниця та керівниця відділу впроваджень ініціатив благодійного фонду savED Анна Пуцова. — Мало хто цікавиться, як саме діти готуються до національного мультипредметного тесту. Добре, коли є такі приклади, як історія Дмитра Піддубного, який цілеспрямовано йшов до своєї мети, але є й ті, хто “ламається”, і це дуже неприємно».
Анна подякувала творчій групі фільму за доказову базу, з якою тепер можна звертатися до гуманітарних організацій.
Наш герой не набрав необхідної кількості балів з математики на НМТ, проте отримав ще один шанс, і за внутрішнім іспитом вступив до Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
Підполковник Ярослав Міщенко, заступник начальника кафедри бронетанкової техніки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, який разом з героєм фільму Дмитром Піддубним приїхав на презентацію до Києва, пояснив, що інколи абітурієнти з різних причин, як об’єктивних, так і суб’єктивних, показують не ті результати, які могли б.
«Це не тільки через чотири роки дистанційного навчання. Це хвилювання, постійні повітряні тривоги і відключення світла. Діти в цей час в дуже напруженому стані. Саме тому ми дивимося не тільки на бали, ми спілкуємося з нашими абітурієнтами. За один день важко дати оцінку знань і діяльності дитини, тому ми завжди дивимося на абітурієнта ширше, щоб бачити його навички і знання, і дати йому шанс розвиватися в тому напрямі, до якого він має схильності», — каже Ярослав Міщенко.
Авторка фільму, спеціальна кореспондентка Суспільне Чернігів Дар’я Янушкевич зауважила, що за три місяці навчання у Дмитра помітно змінились погляд і постава, він подорослішав і змужнів.
Раніше редакторка проєкту Алла Скорик розповіла, що історія Дмитра типова і несподівана водночас. Команда сім місяців спостерігала за подіями, не втручаючись, проживала цей етап життя разом зі своїм героєм. Про творчу групу і роботу над стрічкою читайте тут. Переглянути фільм можна на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. Для іноземної аудиторії, до відео зробили субтитри англійською мовою.
Читайте також: Найгучніші кримінальні історії — дивіться у «True Crime: Чернігів»
Головні події регіону — у підсумку тижня на каналі Суспільне Чернігів. Оперативні та якісні новини від команди Суспільного у Чернігові — на сайті Суспільне Новини та соцмережах:
- фейсбук-сторінці
- інстаграм-сторінці;
- ютуб-каналі філії;
- телеграм-каналі;
- вотсап-каналі;
- вайбер-каналі.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.