Грудень 05, 2024
Найгучніші кримінальні історії — дивіться у «True Crime: Чернігів»
8 грудня о 18:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів дивіться прем’єру першого епізоду проєкту «True Crime: Чернігів» про злочини, які сколихнули не лише Чернігівщину, а й всю Україну. Команда спробує відшукати відповіді на запитання, чому люди вчиняють злочини, і чи можна їм запобігти. Загалом у першому сезоні заплановано до показу п’ять епізодів про найгучніші кримінальні історії Чернігівської області.
Читайте також: Документальний фільм «На честь» — прем’єра на Суспільному
Кожен злочин — пазл, який спробувала зібрати команда проєкту, щоб побачити повну картину трагедії. Автори проєкту побували на місцях злочинів, відвідали не одне судове засідання та спілкувалися з рідними вбитих. У кожному епізоді «True Crime: Чернігів» автори не лише розповіли про резонансні злочини, а й детально проаналізували, спробували скласти психологічні портрети тих, кого визнали винними, та історії жертв.
Ідея зробити проєкт у форматі «true crime» з регіональною прив'язкою належить шеф-редактору північно-східного хабу та Суспільне Чернігів Андрію Тітку, а втілювала її лінійна продюсерка Суспільне Чернігів Олександра Денисенко. Олександра не один рік працювала з кримінальною журналістикою, висвітлювала різні кримінальні справи — від моменту вчинення злочину й аж до судового вироку, тому добре знається на форматі «true crime».
Читайте також: «Навчання на межі» — правдива історія з прикордоння: прем’єра Суспільне Чернігів
Олександра Денисенко розповідає: «Для першого сезону ми відібрали п’ять історій, зокрема про чернігівського маніяка з лопатою та наймолодшу в Україні довічно засуджену жінку. Домовились про співпрацю з поліцією, бо нам було важливо почути про розслідування злочинів зсередини. Також в епізодах у нас фігурують психолог, очевидці, родичі жертв. Ми вирішили не просто розповісти про найгучніші злочини Чернігівщини, а показати ці справи глибше, показати, так би мовити, їхню психологію. Зрозуміти, чому це сталося, і чи можна було цього уникнути».
Робота над першим сезоном «True Crime: Чернігів» тривала понад пів року: збір інформації, зйомки, судові засідання, монтаж — на всіх цих етапах творча група докладала максимум зусиль, щоб кінцевий результат був гідно оцінений глядачами. Чекаємо ваших відгуків.
Над проєктом працювали:
- авторка проєкту: Олександра Денисенко;
- редактор: Андрій Тіток;
- оператори: Олексій Жернов, Олександр Тірок, Олександр Поліщук, Роман Репа, Дмитро Фальчевський, Олександр Сідько;
- режисер монтажу та звукорежисер: Дмитро Сахон.
Читайте також: Гендерна відповідальність і принципи WEPs: як їх втілює Суспільне
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Головні події регіону — у підсумку тижня на каналі Суспільне Чернігів. Оперативні та якісні новини від команди Суспільного у Чернігові — на сайті Суспільне Новини та соцмережах: