Грудень 04, 2024
Гендерна відповідальність і принципи WEPs: як їх втілює Суспільне
Про гендерні практики та впровадження на Суспільному принципів розширення прав і можливостей жінок — The Women’s Empowerment Principles (WEPs) — розповіла членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення, Марія Фрей на конгресі з економічного розширення прав і можливостей жінок 2024 року (WEE Congress 2024)*. На події відбулося офіційне підписання документа WEPs: від імені Суспільного наміри компанії впроваджувати ці принципи підтвердив Дмитро Козлов, член правління, відповідальний за управління персоналом.
Читайте також: Суспільне ініціювало розробку професійного стандарту за професією «Журналіст»: для чого й кому стане у пригоді
Суспільне зважає на дотримання гендерно відповідальних практик й інклюзії у контенті, який команди виготовляють і дистрибують на всіх платформах мовника. Зокрема, команди аналізують представленість жінок у новинах, вимірюють їхню присутність у ролі експерток у суспільно-політичних проєктах. Марія Фрей розповіла, що зараз більше третини залучених спікерів — жінки, але ця кількість має зростати.
«Основна наша діяльність зосереджена на тому, щоб створювати контент, який, як ми любимо казати, змінює світ. Це саме той контент, який спрямований на вирішення питань гендерної рівності і зображує жінок, які реалізують себе в житті. Жінок, які, попри всі складнощі, знаходять у собі сили і мотивацію розвиватися й змінювати цю країну, — зазначає Марія Фрей. — Ми докладаємо багато зусиль, щоб шукати жінок-експерток, які можуть комунікувати і пояснювати складні питання безпеки, економіки, стратегічного розвитку країни, міжнародних відносин тощо. І максимально, що ми досягали до цього часу — це 35%. Маємо великий простір для того, щоб досягнути цифри 50%. Ми звертаємось до суспільства з тим, щоб знаходити і відкривати більше експерток, які можуть комунікувати і пояснювати складні питання».
Крім цього, Суспільне Мовлення прагне сприяти гендерному балансу у власній структурі, розширювати права і можливості жінок на робочому місці та у професійній спільноті. Системою, яка показує шлях та необхідні для цього кроки команді мовника, стали принципи WEPs, тож у жовтні 2024 року компанія долучилася до списку їхніх підписантів.
«У компанії було багато різних ініціатив, які мали би підтримувати жінок і підсвічувати становище жінок, але в якийсь момент ми зрозуміли, що не можемо звести все це до єдиної системи. Тоді постала необхідність і внутрішні бажання шукати систему, яка допоможе все це перетворити у щоденну роботу. І такою стала ініціатива WEPs. Тож зараз ми створили велику робочу групу із залученням директорату, де представлені керівники різних напрямів, запросили експертів і провели фантастично велику роботу. Цього року ми зафіксували, що в операційних планах діяльності підрозділів Суспільного на наступний рік будуть завдання, пов'язані з гендерною рівністю», — сказала Марія Фрей.
Читайте також: Суспільне оголосило імена переможців Радіодиктанту-2024
Серед завдань, які команда Суспільного ставить собі на 2025–2027 роки, — залучення найкращих фахівчинь до роботи в компанії, зокрема на керівних посадах та в традиційно чоловічих професіях, подолання несвідомих упереджень і дискримінації в колективах, і надалі забезпечувати середовище без насильства, домагань та сексуальної експлуатації, а також поліпшувати відчуття залученості, комфорту й підтримки працівників/-ць у важливі періоди, дозволяючи їм легше повернутися до роботи.
Підписуючи WEPs, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом, Дмитро Козлов зазначив: «Ми підтримуємо фантастичний потенціал жінок України... Наші талановиті жінки роблять контент, підтримують Суспільне як інституцію, реалізовують себе в межах нашої великої компанії по всій країні. Заявленим планам будемо слідувати дуже чітко. Також ми обов'язково звернемося до тих досвідчених компаній, які пройшли цей шлях за рік, за два, за три або проходять зараз, і будемо запитувати конкретно, що вони робили, щоб опинитись там, де ми хотіли б бути».
Читайте також: «Мисливці на хижакіv»: розслідування Суспільного стало основою соціального мальопису
WEPs створені ООН-Жінки та Глобальним договором ООН. Ці принципи є основним засобом для корпоративної реалізації аспектів гендерної рівності порядку денного до 2030 року та Цілей сталого розвитку ООН. WEPs базуються на міжнародних трудових стандартах і стандартах прав людини, а також на визнанні того, що бізнес зацікавлений у гендерній рівності й розширенні прав і можливостей жінок та несе відповідальність за них. До бізнес-практик, які розширюють можливості жінок належать рівна оплата за рівноцінну роботу, гендерно чутлива практика ланцюга постачання і нульова терпимість до сексуальних домагань на робочому місці.
Нагадаємо, дотримання прав людини, протидія дискримінації та забезпечення гендерної рівності продовжують залишатися основоположними цінностями Суспільного. Станом на липень 2024 року в компанії працює трохи більше ніж 3,5 тисячі людей, і з них майже 56% жінок і 44% чоловіків. Керівні посади обіймають 52% чоловіків та 48% — жінок.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
* Подію організували ООН-Жінки за підтримки Швеції у співпраці з Міністерством економіки України.