Новини компанії

Грудень 04, 2024

Працівникам Суспільного вручили державні нагороди до 100-річчя Українського Радіо

Нагородження відбулося 4 грудня, нагороди вручив Олег Наливайко, голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Раніше ми писали, кого з колег відзначили нагородами.

«Для мене велика честь — бути сьогодні з вами й виконати доручення Президента вручити високі державні нагороди нашим колегам, — сказав Олег Наливайко. — Я переглянув свої нотатки з 2014 року, й аналізуючи тези про наші тодішні задуми, дійшов висновку, що ми виконали зобов’язання перед активістами Майдану і європейцями. Європейці, до речі, постійно підкреслюють, що реформа Суспільного телебачення і радіомовлення — одна з найвдаліших реформ України на шляху до Європейського Союзу. Система Суспільного Мовлення працює надійно».

Володимир Шейко, художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо, директор об’єднання художніх колективів «Музика» Українського Радіо отримав орден «За заслуги» II ступеня.

«Для мене велика честь отримати таку високу відзнаку моїх зусиль і зусиль усіх колег, які працюють разом зі мною, — поділився Володимир Шейко. — Велика честь працювати з вами багатьма майже 20 років, бачити ваші обличчя й відчувати ваше плече. Ця нагорода надає натхнення працювати в ці складні часи на ниві зміцнення нашого духовного й інформаційного спротиву, презентації України для українців і за кордоном».

Олександр Марченко, завідувач редакції головної редакції тематичних програм Українського Радіо, отримав орден «За заслуги» III ступеня. Він поділився, як очолив редакцію мовлення на деокупованій та тимчасово окупованій території.

На радіо Олександр Марченко почав працювати з 2008 року, в Луганську. Після окупації міста виїхали з колегами до Сєвєродонецька та у 2015 році відновили мовлення, по суті, з нуля. З 2020 по 2022 рік Олександр виконував обов’язки продюсера філії. Навесні 2022 року з’явилася ідея створити редакцію мовлення на окупованій та деокупованій території. У грудні 2022 року Олександр її очолив. Нині служить у ЗСУ.

«Так склалося, що в Сєвєродонецьк приїхала велика кількість радійників — більше, ніж телевізійників. І певний час радійники робили сюжети для телебачення. Ми постійно працювали з ранку до ночі, попри ситуацію, в якій перебували, і брак техніки. Розвивали інфраструктуру — щоб мовити не тільки на підконтрольній Україні території. Нам писали і телефонували слухачі з окупації — це найкраща відзнака нашої роботи», — розповів Олександр Марченко.

Галина Бабій, заступниця головного редактора головної редакції суспільно-політичних програм Українського Радіо, отримуючи нагороду, Орден княгині Ольги III ступеня, сказала:

«Ця нагорода — нагорода всьому Українському Радіо, яке відзначає 100 років. 37 із них мої, я цим завжди пишалася, пишаюся і буду пишатися, — а також додала у коментарі для Суспільного: — Найскладніше було в ті роки, коли здавалося, що радіо гине: коли людям не платили зарплати, коли приміщення не обігрівалися, коли я бачила, як під столами валялися записи. Це було найскладніше — бачити, як топталася історія. Та попри все Українське Радіо завжди працювало не припиняючи мовлення. Мені приємно бачити, що зараз воно не просто ожило, а ожило з великою силою, набралося нової молодої крові. Наше покоління не вічне, ми це комусь передамо. Розуміти, що передамо в хороший час — дуже важливо. Ми мали слоган: “Говорить Київ — слухає весь світ”. Хіба заради цього не варто працювати?».

Нагадаємо, 16 листопада Українське Радіо відзначило 100-річчя з часу створення. Дізнавайтеся про цікаві та важливі події з історії мовника, дивіться унікальні фото, слухайте унікальні записи у спецпроєкті «100 років Українського Радіо».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.


Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Фото — Анастасія Мантач