Новини компанії

Жовтень 23, 2024

На першому місці повинна бути людина, — журналістка Суспільного про військовополонених на DMF

18–19 жовтня у Києві відбулась 9-та щорічна конференція Donbas Media Forum 2024. Фокусною темою цього року стала роль регіональних медіа у захисті свободи слова в умовах довготривалої війни. Однією із прикінцевих подій першого дня конференції стала панельна дискусія, присвячена висвітленню питання військовополонених у медіа, де однією зі спікерок була журналістка Суспільне Новини Дар’я Григоренко. Модератором дискусії був Станіслав Федорчук, голова правління ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини». Серед інших мовців були: 

  • Представник профільного Департаменту в Секретаріаті Омбудсмена (TBC);
  • Петро Яценко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими;
  • Олександра Мазур, голова ГО «Спільнота Оленівки»;
  • Олена Барсукова, журналістка «Української правди. Життя».

Читайте також: Як говорити про полон: поради для журналістів на основі реальних історій

З початку повномасштабного вторгнення до серпня 2024 року проведено 55 обмінів, під час яких повернули 3520 людей, з них 3358 військових. Також репатріювали тіла 3424 загиблих. За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, понад 14 тисяч осіб вважаються зниклими безвісти. 

Під час панельної дискусії спікери обговорили питання висвітлення теми полону в закордонних медіа, зокрема Олександра Мазур розповіла, чому західні медіа неохоче висвітлюють українських військовополонених, і які є альтернативні методи заохочення преси до цієї теми.

Олена Барсукова прокоментувала питання етичності вітчизняних медіа під час створення матеріалів про військовополонених, табу та дозволені межі. 

Петро Яценко пояснив, як Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими налагоджує спілкування між медіа та військовими після їх повернення до України. Зокрема про двотижневий «карантин», реабілітацію та підготовку преси до комунікації. 

Журналістка Суспільне Новини Дар’я Григоренко поділилась практичним досвідом спілкування з військовополоненими та їхніми сім’ями як героями своїх сюжетів:

«Ми не повинні гнатися за сенсацією. На першому місці повинна бути людина зі своїми емоціями, почуттями та досвідом. Емпатія — те, чим я послуговуюсь у своїй професії. Вербальна згода — теж важлива частина правильної комунікації. На кожному етапі розмови, на кожній зміні теми ми маємо отримати підтвердження від нашого героя на цю публічну бесіду», — коментує питання Дар’я.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Donbas Media Forum

Матеріал підготувала Вікторія Савченко для Суспільного Мовлення