Новини компанії

Січень 02, 2025

Голос справедливості на Суспільному: історії правозахисників у серіалі «Лицарі правозахисту»

«Лицарі правозахисту»* — документальний серіал про героїв сучасності, які захищають права українців у найскладніші часи. Права військових, внутрішньо переміщених осіб, родин загиблих та постраждалих, а також документування воєнних злочинів — це лише частина їхньої роботи. Цей серіал демонструє, як правозахисні організації протистоять російській військовій агресії, захищаючи справедливість та свободу. Серіал створено компанією Fresh Production Group на замовлення Суспільного Мовлення.

Читайте також: «Лицарі правозахисту»: прем’єра документального проєкту на Суспільному

Проєкт показує історії тих, хто щоденно бореться за права людини в Україні. Серіал складається з дванадцяти серій, кожна з яких — це розповідь про одну з організацій, що стали опорою для тисяч людей, поєднуючи юридичну підтримку, збір доказів і допомогу постраждалим.

Дивіться прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» у неділю, 5 січня, о 22:00 на Першому каналі Суспільного.

Серії 7 та 8 розповідають про діяльність громадських правозахисних організацій — «Українська мережа за права дитини» та «Регіональний центр прав людини».

Читайте також: Сучасна боротьба за права людини: документальний серіал «Лицарі правозахисту» від Суспільного

ГО «Українська мережа за права дитини» була створена у 2014 році для консолідації зусиль громадянського суспільства в Україні та покращення координації між організаціями, що працюють у сфері забезпечення прав дитини, з метою впливу на державну політику. Організація керується Конвенцією ООН про права дитини, прагнучи забезпечити виконання всіх її положень в Україні, запровадження міжнародних та європейських стандартів, розвиток соціальних послуг для сімей з дітьми та посилення ролі інститутів громадянського суспільства у формуванні й моніторингу політики. Головою правління є Дар’я Касьянова, яка увійшла до 50 лідерок України за версією Forbes у 2023 році.

Дар’я Касьянова, голова Правління «Української мережі за права дітей»

Лицарка: Дар’я Касьянова, голова Правління «Української мережі за права дітей».

Героїня: Валерія Галич, викрадена рф, через 1,5 року була повернена в Україну.

Свідки: Наталія Галич, мати героїні; Катерина Рашевська, юристка ГО «Регіональний центр прав людини».

ГО «Регіональний центр прав людини» (RCHR) — це об’єднання професійних юристів, адвокатів, правозахисників та активістів, які прагнуть забезпечити дотримання прав людини навіть в умовах окупації та притягнути винних у їх порушенні до відповідальності, використовуючи міжнародні й національні юридичні механізми. Основними напрямами діяльності центру є захист прав людини на різних рівнях, протидія серйозним порушенням прав дитини під час збройного конфлікту, імплементація міжнародного гуманітарного права в національну правову систему, впровадження жертвоцентричного підходу до правосуддя перехідного періоду, боротьба зі знищенням і привласненням культурної спадщини, протидія насильницькій зміні демографічного складу населення окупованих територій та розвиток неформальної правової освіти у сфері Міжнародного гуманітарного права.

Роман Мартиновський, співзасновник ГО «Регіональний центр прав людини (RCHR)» 

Лицар: Роман Мартиновський, співзасновник ГО «Регіональний центр прав людини (RCHR)».

Герой: Андрій, український громадянин, в’язень, який відбував покарання під час анексії Криму; боровся за своє українське громадянство попри примусову зміну громадянства всіх в’язнів; перебував в окупації впродовж 2022 року в Бердянську.

Свідки: Маргарита Сокоренко, Уповноважена у справах Європейського суду; Ольга Пірогова, прокурор Прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Читайте також: Дивіться документальний серіал «Лицарі правозахисту» на Суспільному

Попередні серії вже можна переглянути на ютуб-каналі Першого:

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному. 

Команда проєкту:

  • автори сценарію: Марія Лебедєва, Ольга Бондаренко, Наджіє Аметова;
  • режисер-постановник: Роман Барабаш;
  • оператор-постановник: Максим Гуцу;
  • композитори: Владислав Курач, Антон Грідін;
  • головний режисер монтажу: Максим Десятерик;
  • лінійний продюсер: Євгенія Котенко;
  • виконавчі продюсери: Оксана Ісідорова, Олександр Опанасюк;
  • продюсери: Володимир Ладижець, Олег Щербина, Юлія Чернявська.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Документальний серіал «Лицарі правозахисту» було створено компанією Fresh Production Group на замовлення Суспільного Мовлення за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.


Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.