Грудень 26, 2024
Дивіться документальний серіал «Лицарі правозахисту» на Суспільному
«Лицарі правозахисту»* — документальний серіал про героїв сучасності, які захищають права українців у найскладніші часи. Права військових, внутрішньо переміщених осіб, родин загиблих та постраждалих, а також документування воєнних злочинів — це лише частина їхньої роботи. Цей серіал демонструє, як правозахисні організації протистоять російській військовій агресії, захищаючи справедливість та свободу. Серіал створено компанією Fresh Production Group на замовлення Суспільного Мовлення.
Читайте також: «Лицарі правозахисту»: прем’єра документального проєкту на Суспільному
Проєкт показує історії тих, хто щоденно бореться за права людини в Україні. Серіал складається з дванадцяти серій, кожна з яких — це розповідь про одну з організацій, що стали опорою для тисяч людей, поєднуючи юридичну підтримку, збір доказів і допомогу постраждалим.
Дивіться прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» у неділю, 29 грудня, о 22:00 на Першому каналі Суспільного.
Серії 5 та 6 розповідають про діяльність громадських правозахисних організацій — Центр прав людини «ZMINA» та Асоціація родин захисників «Азовсталі».
Читайте також: Сучасна боротьба за права людини: документальний серіал «Лицарі правозахисту» від Суспільного
Центр прав людини «ZMINA» працює у сфері захисту свободи слова, свободи пересування, протидії дискримінації, попередження тортур і жорстокого поводження, боротьби із безкарністю, підтримує правозахисників і громадських активістів на території України, включаючи окупований Крим, а також захищає осіб, які потерпіли в результаті збройного конфлікту в Україні. Організація проводить інформаційні кампанії, освітні програми, займається моніторингом та документуванням випадків порушень прав людини, готує дослідження та аналітику і добивається змін завдяки національній та міжнародній адвокації. Лідер Центру прав людини «ZMINA» — Тетяна Печончик.
Тетяна Печончик, Голова правління Центру прав людини «ZMINA»
Лицарка: Тетяна Печончик, Голова правління Центру прав людини «ZMINA».
Герой: Анатолій Левченко, режисер Маріупольського театру «Terra Incognita» (полон в ДНР).
Свідок: Людмила Янкіна, керівниця напрямку із захисту громадянського суспільства Центру прав людини ZMINA.
Катерина Прокопенко — керівниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» (АРЗ) стала голосом героїчних захисників Маріуполя — загиблих, поранених, полонених і тих, кого пощастило повернути з неволі. Під керівництвом Катерини Асоціація родин захисників «Азовсталі» допомагає сім'ям героїв і звільненим з полону бійцям, вшановує пам'ять загиблих, влаштовує благодійні спортивні заходи, виставки, акції. Спікером виступає Юлія Федосюк — заступниця голови Асоціації.
Юлія Федосюк, заступниця голови Асоціації родин захисників «Азовсталі»
Лицарка: Юлія Федосюк, заступниця голови АРЗ.
Героїня: Ольга Андріанова, кохана дівчина загиблого в Оленівці азовця.
Свідок: Євгенія Синельник, сестра полоненого азовця.
Першу та другу серію про діяльність громадських правозахисних організацій «Центр громадянських свобод» та «Truth Hounds» вже можна переглянути на ютуб-каналі Першого.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.
Команда проєкту:
- автори сценарію: Марія Лебедєва, Ольга Бондаренко, Наджіє Аметова;
- режисер-постановник: Роман Барабаш;
- оператор-постановник: Максим Гуцу;
- композитори: Владислав Курач, Антон Грідін;
- головний режисер монтажу: Максим Десятерик;
- лінійний продюсер: Євгенія Котенко;
- виконавчі продюсери: Оксана Ісідорова, Олександр Опанасюк;
- продюсери: Володимир Ладижець, Олег Щербина, Юлія Чернявська.
Всі серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» невдовзі можна буде подивитись на ютуб-каналі Першого.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
* Документальний серіал «Лицарі правозахисту» було створено компанією Fresh Production Group на замовлення Суспільного Мовлення за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.