Листопад 25, 2024
Гендерна рівність у спорті: журналістка Суспільне Спорт Катерина Макаревська ділилася досвідом на конференції «All In Plus»
22 листопада журналістка Суспільне Спорт Катерина Макаревська стала учасницею дискусії «A year in perspective» у рамкам другої сесії конференції «All In Plus» від Ради Європи, що присвячена гендерній рівності у спорті.
Під час дискусії професіонали спортивних медіа, які брали участь у першій сесії 2023 року, поділитися своїми новинами, досвідом та подіями, що відбулися цього року. Так, Катерина Макаревська зазначила, що робота українських медіа, зокрема й спортивних, продовжується у надскладних умовах війни, коли міста майже щодня зазнають обстрілів ракетами та безпілотниками.
«Війни мають тенденцію повертати застарілі гендерні ролі й це дуже впливає на наш процес найму, тому що за українським законодавством наразі тільки чоловіки зобов'язані призиватися на військову службу. І тому ми залучаємо більше жінок і молоді до команди», — розповідає колегам вона.
Одним із ключових досягнень Суспільного Мовлення цього року, зазначила Катерина, є створення департаменту розмаїття, інклюзії та рівних можливостей, який став головною силою в розробці концепції розмаїття, рівності та інклюзії (DEI) в компанії.
«Ми зібрали робочі групи, зустрічаємося із зовнішніми експертами та беремо участь у воркшопах на різні теми, зокрема й на тему гендерної рівності. Зараз ми працюємо над рекомендаціями щодо змісту, робочого середовища і практик, які ми можемо впровадити. Проєкт документа буде обговорений на початку наступного року», — ділиться Катерина.
Читайте також: Розмаїття в медіа в умовах війни: продюсерка Суспільне Одеса взяла участь у навчанні в Німеччині
Ще одним показником того, що Суспільне сприяє просуванню рівності є його цьогорічне долучення до глобального списку підписантів The Women’s Empowerment Principles (WEPs) — принципів розширення прав і можливостей жінок. Також рік тому на Суспільне Спорт було запроваджено моніторинг гендерного балансу в контенті. Поки що це лише статистика кількості спікерів та експертів, які беруть участь в ексклюзивних статтях на сайті Суспільне Спорт та телевізійних програмах, наприклад, новини чи студії.
«Відсоток представництва чоловіків і жінок, якого ми досягли у 2024 році, становить 65% чоловіків і 35% жінок. Найкращі результати були в серпні, коли жіночі голоси склали майже половину нашого ексклюзивного контенту, — 49%. І все завдяки Олімпійським іграм, особливо легкоатлетичним змаганням, які зібрали багато українських спортсменок», — розповідає журналістка Суспільне Спорт.
Катерина каже, що на Суспільне Спорт покращили висвітлення жіночої національної збірної з футболу (матчі, прямі трансляції, коментарі, інтерв'ю з тренером та гравцями). «Ми зробили великий матеріал про історію київської жіночої футбольної команди «Динамо», яка розформовувалася двічі», — додає вона. «Також висвітлювали перший чемпіонат світу з ампфутболу серед жінок із ампутаціями та багато олімпійських і паралімпійських історій».
Однак є ще багато роботи та проблем щодо гендерної рівності в українському спорті, наостанок своєї промови зазначила Макаревська. Зокрема це показав перший Всеукраїнський форум гендерної рівності у спорті, який відбувся 15 листопада.
«На цьому форумі було презентовано дослідження щодо гендерних питань в українському спорті. І, як мені сказали, повний документ буде опубліковано на початку наступного року. Це дуже корисно для нас, як журналістів, тому що занадто довго нам доводилося покладатися на дані з інших країн, які можуть не відображати наш контекст. Тож сподіваємося, що це лише початок і ми побачимо більше контенту і більше досліджень як для нашої команди, так і для спортивної спільноти загалом в Україні», — зазначила Катерина Макаревська.
Нагадаємо, Суспільне Спорт — велика мультимедійна платформа, що охоплює телеканал, сайт та соцмережі (ютуб, телеграм, фейсбук, вайбер).
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Зображення — скриншот із онлайн-трансляції конференції