Новини компанії

Січень 24, 2025

Бліцінтерв'ю з новою ведучою на «Колайдері» — блогеркою Вікторією Олійник

Вчора, 23 січня, вийшов перший епізод наукової вікторини «Хто тут Ейнштейн?» освітньо-розважального проєкту для молоді «Колайдер»*, створеного Суспільним Мовленням спільно з pedan|buro. Новою ведучою вікторини стала популярна блогерка Вікторія Олійник (Ellevika).

Під час зйомок проєкту ми поспілкувалися із блогеркою, яка активно популяризує науку серед молоді та робить пізнавальні гумористичні скетчі на тему російсько-української війни і внутрішньої ситуації в країні. Завдяки цікавій формі подачі відео Ellevika стала популярною серед молодіжної аудиторії. Зокрема у тіктоку блогерка має 2,2 мільйона підписників. 

Під час бліцінтерв'ю Вікторія розповіла, що їй дало блогерство, як ставиться до хейту, озвучила лайфхаки для блогерів-початківців та поділилася враженнями від нової для неї ролі ведучої.

— Вікторіє, твої ролики у тіктоку мають надзвичайно багато переглядів. Що найважливіше тобі дало блогерство та популярність?

— Перша важлива річ, яку мені дало ведення блогу, —  це впевненість. Я не скажу, що я стала супервпевненою, але більш впевненою, ніж була до цього. Друге — я навчилася працювати з камерою, не боятися її. Також важливим для мене є те, що я стала більш соціальною людиною.

— А як щодо хейтерів, які є скрізь і у всіх. Як ти даєш собі раду з ними і чи реагуєш на хейт взагалі?

— Спочатку я дуже засмучувалася, плакала через це. Але потім зрозуміла, що так моєї нервової системи надовго не вистачить. Тому зараз я спокійно ставлюсь до них, адже справді, як ви сказали, вони є у всіх.

— Зараз дуже багато підлітків хочуть вести свої блоги, але не наважуються. Поділись власним досвідом щодо того, як зробити перший крок і яким має бути блог, щоб він зайшов аудиторії?

— Із власного досвіду можу сказати, що насамперед треба спиратися на те, що подобається тобі. Потрібно обрати якусь тематику, якою ти захоплюєшся, бути таким собі мініекспертом у цьому й знімати саме про це. Бо якщо ти будеш робити щось, що подобається аудиторії, але не подобається тобі, нічого не вийде. Так не працює, я вже знаю!

Як наважитися?! Насправді, як кажуть, найважливіше та найважче — зробити цей перший крок. Просто зробити — не важливо, буде це погано чи гарно, — а далі вже все піде. Бо якщо відкладати на потім, то так ніколи не наважишся.

—  Зараз у медіа й соцмережах набирають обертів освітні проєкти для молоді та підлітків, але не всі вони, кажучи на молодіжному сленгу, залітають. Якщо, наприклад, «Колайдер» Суспільного відгукнувся аудиторії, то багато проєктів завершують своє існування ще на початку. Твої тікток-ролики, хоч і побудовані на гуморі, мають важливий контекст і розвивають критичне мислення. Скажи, будь ласка, як можна через блог подавати освітній контент, щоб зацікавити молодь і, головне, розвивати їх медіаграмотність?

— Я скажу, мабуть, банальну річ, але треба подавати це так, щоб їм було цікаво. Наприклад, залучати інфлюенсерів, лідерів думок, яким вони довіряють, чий контент їм подобається. А вони вже знають, яким методом донести це до аудиторії. До мене звертаються такі освітні проєкти і, як на мене, у нас все добре виходить!

— Як ти відреагувала на пропозицію бути ведучою вікторини «Хто тут Ейнштейн?» і чому з-поміж інших проєктів обрала цей?

— Насправді я дуже хотіла спробувати себе у ролі ведучої, тому для мене це такий собі початок чогось нового. Чому саме «Колайдер»?! По-перше, мені дуже подобається команда, яка працює над ним, бо я вже брала участь у цьому проєкті як учасниця і мені сподобалося працювати з колайдерівцями. По-друге, мені імпонує сам проєкт і його формат. І коли мені запропонували стати ведучою «Хто тут Ейнштейн?» від «Колайдера», то це вдвічі цікавіше. Оскільки для мене це було вперше, то це було дуже хвилююче, але мені сподобалося і я сподіваюся, що мене запросять ще. 

До речі, хто ще не дивився нові епізоди другого сезону «Колайдера», обов'язково зробіть це. Адже у новому сезоні ще цікавіші завдання й учасники, круті ведучі і загалом — буде дуже цікаво!

Нагадаємо, з 16 січня всі формати другого сезону виходять щотижня на ютуб-каналі «Колайдер», а короткі відео — на тікток-сторінці.

«Колайдер» — це проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Айнштайн та інші ікони попкультури. «Колайдер» дозволить підліткам відчути себе кмітливими дослідниками й дізнатися більше про світ навколо; прокачати навички критичного мислення та продемонструє, що сумніватися і перевіряти інформацію — база, а знання дають впевненість.

* Програма створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Суспільного Мовлення і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анастасія Мантач, Валерія Мезенцева