Грудень 23, 2024
Анастасія Гудима про 2024 рік для департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей
Анастасія Гудима, директорка департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей, підсумувала, яким був 2024 рік для її команди.
Нагороди й відзнаки в міжнародних і національних конкурсах та фестивалях.
-
«Мій Крим» — документальний проєкт, який на прикладі трьох історій представників корінних народів України — киримли, кримчаків і караїмів — ілюструє факти вкраденої росіянами в різні роки мультикультурності.
Золота нагорода IV Міжнародного телефестивалю «Серце Європи» / Heart of Europe 2024 у категорії короткометражних документальних фільмів.
-
«Ілюзія рівності» — документальний проєкт про військових та волонтерів, представників ЛГБТІК+-спільноти, які прагнуть базових рівних прав.
Читайте також: П’ять проєктів Суспільного отримали нагороди на фестивалі «Серце Європи»
-
Фіналісти конкурсу професійної журналістики «Честь Професії 2024» у номінації «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності».
-
Фіналісти фестивалю квір-кіно «Sunny Bunny».
Читайте також: Фільм Суспільного «Видимі» показали на кінофестивалі Sunny Bunny
-
«Таким мене зробила війна» — документальний фільм про військового ромського походження та його досвід повернення в цивільне життя.
-
Срібна нагорода на IV Міжнародному телефестивалі «Серце Європи» / Heart of Europe 2024 — срібна нагорода у категорії короткометражних документальних фільмів.
-
Номінанти міжнародного конкурсу «Приз Європа 2024» / Prix Europa.
Читайте також: Три проєкти Суспільного номіновані на міжнародному конкурсі PRIX EUROPA
-
«Капеланки. Молитва у пеклі» — документальний фільм-антологія про жінок-капеланок, які намагаються зберегти віру солдатів у протистоянні жорстоким бойовим діям, водночас борючись з упередженнями релігійної та військової спільноти, які не завжди готові прийняти жінку в ролі духовного лідера.
-
Перше місце у категорії «Найкращий повнометражний телевізійний фільм» у межах Міжнародного кінофестивалю «Жінки та світ» — International Film Festival Women and the World (IFFWW)
Читайте також: Фільм Суспільного про капеланок переміг на кінофестивалі у Лондоні
-
Олена Кривенко, креативна продюсерка Суспільного, авторка та режисерка документальних фільмів, увійшла до шортлиста й отримала спеціальну відзнаку премії Journalist Excellence Awards 2024 для журналістів, які працюють із ромською тематикою. Журі відзначило її роботу в категорії «Найкраще інтерв’ю».
Читайте також: Олена Кривенко увійшла до шортлиста й отримала спеціальну відзнаку премії Journalist Excellence Awards 2024
У 2024 році ми розширили виробництво контенту українською мовою, де національні спільноти стали частиною ширшого діалогу про розмаїття та рівність. Завдяки інтерсекційному підходу ми розкрили теми на перетині безбар’єрної доступності, гендерної рівності, ветеранів та інших важливих викликів показавши глибші й комплексні історії людей. За рік ми створили 163 сюжети — це близько 22 години 13 хвилин матеріалу на ТБ, а на диджитал-платформах вийшло 205 різних форматів контенту (shots, reels, кепшени, картки, статті) і він став ще доступнішим та видимим.
Читайте також: Суспільне поділилось досвідом у виробництві контенту для військових та ветеранів
У 2024 році ми не просто розпочали роботу над Концепцією розмаїття, рівності та інклюзії, а створили живий простір для діалогу, в якому перетнулися досвід, експертиза та цінності. Сім воркшопів, п’ятнадцять зустрічей команди Суспільного із зовнішніми експертами та стейкхолдерами дали нам змогу не лише проаналізувати виклики, а й сформувати спільне бачення — як інклюзія, рівність і розмаїття стають невіддільними від кожного рівня нашої роботи, зміцнюючи і структуру, і зміст суспільного мовлення.
Читайте також: Воркшопи з розмаїття: Суспільне розробляє нові стандарти для підтримки спільнот
У 2024 році ми досягли справжньої злагодженості в роботі команди, яка функціонує як єдиний організм. Наша кроскультурна команда, що об’єднує представників різних національностей, поколінь і досвідів, змогла перетворити розмаїття на свою ключову силу. Попри відмінності, нас об’єднало спільне бачення та цінності, що дозволило створювати сильні, змістовні й видимі проєкти. Завдяки цій згуртованості ми не лише працюємо ефективно, але й показуємо, як розмаїття стає ресурсом для якісних змін. Я дуже вдячна членкині правління Юлії Федів, чия підтримка та співпраця стали важливим рушієм для нашої роботи та розвитку.
Наші матеріали увійшли до 10 найпопулярніших відео на ютуб-каналі Перший (цифри станом на 12.12.2024)
- Історія реабілітації військового з інтернаціонального легіону — 875 782 переглядів
- Історія ветерана батька 6 дітей — 469 032 переглядів
- Історія бойової медикині з інтернаціонального легіону — 100 000 переглядів
- Документальний проєкт «Ілюзія рівності» — 50 000 переглядів
- Документальний фільм «Капеланки» — 33 000 переглядів
YouTube Shorts (цифри станом на 12.12.2024)
- Військовий, який попри захворювання продовжує захищати Україну — 1 810 948 переглядів
- Історія реабілітації військового з інтернаціонального легіону — 1 371 294 переглядів
- Історія реабілітації військового з інтернаціонального легіону — 1 314 304 переглядів
- Історія очевидця Голодомору — 1 107 782 переглядів
- Історія служби і реабілітації батька чотирьох дітей й ветерана війни — 1 028 523 переглядів
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.