Новини компанії

Листопад 27, 2024

Фільм Суспільного про капеланок переміг на кінофестивалі у Лондоні

Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» переміг у категорії «Найкращий повнометражний телевізійний фільм» (Best TV Feature Film), обійшовши дев’ять стрічок із різних країн світу. Нагородження відбулося в межах Міжнародного кінофестивалю «Жінки та світ» — International Film Festival Women and the World (IFFWW), що проходив у Лондоні з 21 по 23 листопада. Цей фестиваль поєднав творчість, активізм і святкування жіночих голосів у кінематографі.

«Капеланки. Молитва у пеклі» — документальний фільм-антологія Суспільного про трьох капеланок з різною історією, але спільною вірою — Олену Легенчук, Марину Сердіченко, Олену Жевець. Фільм розповідає історії жінок, які працюють на передовій, підтримуючи військових у найважчі моменти життя. «Капеланки. Молитва у пеклі» — це не про релігію, а про віру і зміну гендерних ролей.

Дивіться документальний фільм «Капеланки. Молитва у пеклі» на ютуб-каналі Першого

«“Наших капеланок помітили у Лондоні?” — саме ця думка першою майнула в голові, коли дізналася, що наш фільм здобув перемогу в номінації “Найкращий повнометражний телевізійний фільм” на фестивалі Women and the World, — розповідає Олена Кривенко, режисерка фільму. — Ця нагорода особлива: конкурс об’єднує жінок, які створюють контент про жінок. Можливість показати фільм на великому екрані для професійної аудиторії та отримати позитивний відгук — для мене, як авторки, безцінна. Це важливіше за будь-які грошові призи. Робота над “Капеланки. Молитва у пеклі” була емоційно і фізично непростою для всієї команди. Але ця нагорода доводить: наші зусилля не були марними. Дякую кожному, хто був поруч у цьому проєкті, і всім, хто вірив у нас!»

Олена Кривенко, режисерка фільму

Команда проєкту «Капеланки. Молитва у пеклі»

Захід відбувся за підтримки Посла Чехії Марі Чатардової та Посла України у Великобританії Валерія Залужного. У складі журі були міжнародні експерти у сфері кіно, культури та історії, а також активісти, які працюють над темою жінок і війни.

Посол України Валерій Залужний наголосив: «Для мене велика честь бути тут сьогодні та виступити на відкритті цього фестивалю. Це важливий крок у демонстрації історій жінок у сучасному світі. Ми живемо в час, коли війна, включно з війною проти України, приносить не лише руйнування, але й великі приклади духу та людської сили. Серед тих, хто нас сьогодні надихає, — наші жінки: матері, волонтерки, лікарки, захисниці. Їхні історії — це не лише про біль, але й про боротьбу за наше майбутнє. Цей фестиваль дає голос їм та багатьом іншим жінкам світу. Він виконує важливу місію єдності через силу мистецтва».

Пані Посол Чехії Марія Чатардова додала: «У тиждень, коли ми відзначаємо 1000 днів з моменту незаконного вторгнення Росії в Україну, для мене честь підтримати молодих українців і допомогти в організації цього чудового фестивалю. Я бажаю, щоб їхні роботи служили силою добра та допомогли донести важливі меседжі, які вони несуть у своїй творчості».

Організатори про фестиваль

Ксенія Бугрімова, співзасновниця фестивалю, поділилася історією створення символу фестивалю Red Arrow (Червона стріла): «Мене надихнула робота української художниці з Харкова Вікторії Салови, яка намалювала жінку з червоними губами, із потеклою тушшю та червоною стрілою, яка виходить прямо з її рота. Цей образ став символом нашого фестивалю — символом стійкості жінок. Незважаючи на найтемніші часи, ми можемо фарбувати губи червоним і продовжувати боротися за найкращі сенси у світі».

«Цей фестиваль — унікальне поєднання сексуальності, свята та глибоких смислів. Він був дуже потрібен світу саме зараз», — ділиться Марія Виноградова, співорганізаторка фестивалю.

Марія Виноградова, співзасновниця IFFWW; Марі Чатардова, посол Чехії; Валерій Залужний, посол України; Ксенія Бугрімова, співзасновниця IFFWW, режисерка / продюсерка. Фото: Юлія Ошерова

Міжнародний кінофестиваль «Жінки та світ» став не лише платформою для творчих і сміливих голосів, а й символом єдності через мистецтво. Його значення та вплив обіцяють зробити його однією з найважливіших культурних подій у світі.

Над проєктом «Капеланки. Молитва у пеклі» працювала команда департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного. 

Творча команда:

  • Олена Кривенко — режисерка; 
  • Надія Стадницька — редакторка; 
  • Данило Притченко — оператор-постановник;
  • Микола Зоценко — другий оператор; 
  • Євген Шевченко, Олег Авілов — оператори; 
  • Сергій Петренко, Дарина Петренко — звукорежисери;
  • Олена Мамай — режисерка монтажу;  
  • Марія Харакоз-Лапєєва — лінійна продюсерка;
  • Анастасія Гудима — виконавча продюсерка та керівниця проєкту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.


Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.