Новини компанії

Лютий 28, 2024

Документальний фільм «Битва за Чернігів» презентували у Косові

Презентація документальної стрічки, яку створила команда Суспільне Чернігів, відбулась у Приштині (Косово) для студентів Ротшильдського інституту технологій.

Учасники заходу мали можливість в режимі онлайн поспілкуватись з автором фільму Андрієм Тітком. Про це повідомляє ІМІ з посиланням на співорганізаторку показу — журналістку з Чернігова Ірину Синельник.

«Дуже важливо на всю міжнародну спільноту говорити про те, що в Україні досі йде війна, — каже продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток, автор проєкту «Битва за Чернігів». — Для Косова тема війни близька. Я намагався розповісти, яка війна у нас, про події в Чернігові, про ціну битви за Чернігів. Особливо хотів підкреслити, що війна не закінчується, що в ній лише зростає градус жорстокості. Бойові дії тривають, зокрема і в Чернігівській області. Прикордоння щодня обстрілюють. Сподобались питання від студентів. Перш за все мене запитали, коли завершиться війна. Я цього не знаю, але запевнив їх, що ми переможемо, якщо матимемо підтримку. Вдячний організаторам і студентам за цікавість до України».

Читайте також: Документальна трилогія Суспільного «Битва за Чернігів» — дивіться англійською

 Андрій Тіток розповів про специфіку роботи журналістів в умовах війни та про те як проходила робота над документальним фільмом, в основі якого свідчення військових. Також автор документального проєкту розповів студентам про окупацію Чернігова у лютому-березні 2022 року, про обставини, у яких довелось жити чернігівцям.

Під час зустрічі зі студентами в Приштині мова йшла також про час закінчення війни в Україні, вплив українських подій на Балкани, перспективи відновлення постраждалих регіонів тощо.

Показ фільму «Битва за Чернігів» відбувся у межах засідання журналістського клубу і приурочений до другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Як зазначила Ірина Синельник, українські журналісти в Косово прагнуть використовувати будь-яку можливість, аби розповісти про героїчний опір українців і злочини російської армії під час війни. Вона розповіла, що фільм «Битва за Чернігів» має 4 млн переглядів на ютубі, що є свідченням успіху та визнання журналістської роботи, стрічка доступна для іноземців з озвученням англійською мовою. 

Нагадаємо, першу частину трисерійного фільму «Битва за Чернігів» презентували 24 листопада 2022 року в межах всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив». У виготовленні фільму та пошуку перших героїв команді Суспільного Чернігів допомогло Оперативне командування «Північ», зокрема ексклюзивно надало кадри боїв, які оприлюднюються вперше. 

У 2023 році у номінації «Найкраща аналітика в локальному медіа» документальний фільм «Битва за Чернігів» (Андрій Тіток, Суспільне Чернігів) здобув  премію «Честь професії».

Фото Ірини Синельник

Вперше опубліковано на сайті stv.detector.media.