Новини компанії

Липень 24, 2024

Радіо Культура презентує новий подкаст про українське мистецтво

Радіо Культура запускає новий подкаст радіоблогу історикині мистецтва Оксани Семенік — «Наше мистецтво».

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Радіоблог складається з 2 сезонів, 15 епізодів, які розповідають про долі 23 мисткинь та 22 митців. У кожному епізоді Оксана Семенік знайомить слухачів з долями українських митців, чиї твори довгий час були заборонені радянською владою або залишалися забутими. Її розповіді показують, що мистецтво ніколи не існує окремо від політики, суспільства та історії. Серед них — історії про Олександру Екстер, Марію Примаченко, Михайла Бойчука, Якова Гніздовського, Аллу Горську, Олександра Архипенка та інших.

Читайте також:«Боявся зняти фільм про Параджанова»: Томенко про спецпоказ фільму

Авторка радіоблогу Оксана Семенік розповіла, що вже декілька років у мережі «X» популяризує історії про українське мистецтво для іноземної аудиторії. «Іноземці не знають нашого мистецтва, проте й ми самі не дуже багато знаємо про українське мистецтво. Цікавими історіями можна залучити більше людей. Я дуже рада, що Ірина Славінська рік тому запропонувала подумати над створенням радіоблогу. Я дуже радію, що тепер його можна послухати на зручних онлайн-платформах, причому на декількох одразу. Так, слухачі зможуть обрати зручну для них платформу та насолоджуватися історіями про українське мистецтво», — говорить Оксана Семенік.

Перший епізод, присвячений розквіту дизайну, новим архітектурним стилям та імпресіонізму на початку ХХ століття в українському мистецтві, а також видатним особистостям, таким як Мурашко, Кричевський і Нарбут, чиї історії успіху були трагічно перервані, вже доступний на подкаст-платформах Суспільного Мовлення.

Оксана Семенік — історикиня мистецтва та журналістка. Після початку повномасштабного вторгнення Оксана створила сторінку Ukrainian Art History у соціальній мережі X (раніше — Твіттер), який швидко перетворився на найпопулярніший англомовний твіттер про українську культуру. Зараз на нього підписано понад 36 тисяч користувачів, серед яких, наприклад, американський історик Тімоті Снайдер. Саме вона є однією з тих діячок, завдяки яким Метрополітен-музей у Нью-Йорку перейменував «Російських танцівниць» Деґа на «Танцівниць в українському вбранні», а також перестав називати росіянами Архипа Куїнджі, Івана Айвазовського та Іллю Рєпіна.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio