Липень 24, 2024
Суспільне інформаційно підтримає Фестиваль української культури «Виделка Fest»
25-28 липня в Чорноморську Одеської області відбудеться II некомерційний Фестиваль української культури «Виделка Fest». Суспільне Мовлення — медіапартнер події.
Цьогорічне гасло фестивалю — «Пам'ятай. Борись. Плекай»: пам'ятай, яку ціну ми щоденно платимо, щоб зберегти свою мову, культуру та незалежність; борись за свої мрії, ідеали та свободу; плекай таланти та нові ідеї.
Мета фестивалю — привезти сучасну українську культуру туди, де вона має бути присутня.
Читайте також: Фонд «Повернись живим» та Суспільне провадять кампанію на підтримку українських військових
3 липня про особливості цьогорічної літературно-мистецької події у студії програми «Ранок культурної людини» Радіо Культура розповіла виконавча директорка «Виделка Fest» Іванна Антонюк. Інтерв”ю можна послухати тут.
У межах партнерства на відкритті фестивалю побуває команда Суспільне Одеса: журналісти поспілкуються з організаторами та відвідувачами заходу, а також запишуть велике інтерв’ю з учасниками українського рок-гурту з Одеси «Хейтспіч».
Серед учасників цьогорічного «Виделка Fest»: музичні гурти Vivienne Mort, «Пиріг і Батіг», «Мова», співачка Христина Соловій, письменник Артем Чех, поет Артур Дронь, поетеси Світлана Поваляєва, Ярина Чорногуз, Катерина Калитко, Мар’яна Савка та ін.
Вхід вільний, однак треба заповнити анкету гостя.
Нагадаємо: перший некомерційний фестиваль української культури «Виделка Fest» пройшов торік у місті Вилкове, цьогоріч подія змінила локацію і відбудеться у Чорноморську на Одещині. Чотири дні фестивалю включатимуть:
- музичну програму;
- покази сучасних українських фільмів;
- літературні читання, зустрічі з улюбленими авторами та презентації книг;
- майстер-класи та воркшопи для всієї родини;
- інтерактивні розваги для дітей;
- дискусії від представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та представників активного студентства.
«Якщо культура неважлива, тоді за що ми воюємо? — говорить засновник фестивалю ВиделкаFEST, військовослужбовець Сергій Гнєзділов. Наша ідентичність — це те, що треба розвивати і захищати. На жаль, маленькі міста часто залишаються поза дискурсом сучасної української культури. Саме тому, наша ціль — везти культуру в маленькі міста та селища. Ми плекаємо, боремось і пам’ятаємо. росія знищує наших найкращих людей, і ми не маємо про це забути. Тому ВиделкаFEST — це ще й пам’ять про тих, хто обіцяв нам, але більше ніколи не приїде на наш фестиваль».
Також організатори підготували мерч — за донат від тисячі гривень можна отримати футболку з гаслом фестивалю. У формі потрібно зазначити бажаний розмір, колір та адресу доставки і надати скріншот сплати донату. Зібрані кошти організатори спрямують на проведення наступних фестивалів і заходів.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.