Січень 30, 2024
10,5 тисяч користувачів Суспільне Медіатека — за перші два місяці роботи платформи
Понад 10,5 тисяч унікальних користувачів переглянули архівні відео та аудіо на платформі Суспільне Медіатека, бета-версія якої запрацювала 30 листопада 2023 року. Загальна тривалість переглядів на сайті — близько 4760 годин. Користувачі проводять на платформі в середньому 27 хвилин.
З грудня на основі архівних матеріалів Суспільне Медіатека команда платформи готує тематичні короткі відео для соцмереж Суспільного. На різних сторінках вони зібрали майже 1,4 мільйона переглядів та понад 73 тисячі вподобань. Користувачі побачили кадри святкувань Меланки, живого ланцюга 22 січня 1990 року, нарізки відеоінтерв’ю з першим і єдиним космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком, політиком та громадським діячем В’ячеславом Чорноволом й інші архівні знахідки Суспільного.
Читайте також: Суспільне Медіатека — відкрита платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного
«Ми бачимо, що Суспільне Медіатека має відгук в аудиторії — отже, робимо гідну справу. Плануємо більше поширювати свій контент через соцмережі. Скоро отримаємо доступ до аналітичних даних платформи й дізнаємося, які саме публікації найпопулярніші серед аудиторії. Це дасть нам змогу краще розуміти запити наших відвідувачів та публікувати більше того контенту, якого найбільше потребує суспільство», — каже Таїсія Турчин, керівниця проєкту з оцифрування архівних матеріалів Суспільного.
Наразі Суспільне Медіатека шукає у команду двох редакторів, які працюватимуть з архівною базою та регіональним контентом, дизайнера та фахівця з публікацій. Також у першій половині 2024 року команда планує посилити співпрацю зі студентами, які зможуть досліджувати архівні відео та використовувати їх у власних наукових роботах.
Читайте також: Ми опублікуємо всі унікальні записи, які вдасться знайти, — Таїсія Турчин про архіви Суспільного
«Щодня ми знаходимо нові, цікаві матеріали і публікуємо їх на сайті. Захоплюємося самі й запрошуємо усіх. Зараз шукаємо нових людей в нашу команду, аби оприлюднювати все більше відео та аудіо, все більше зацікавлювати наших користувачів та розвивати наш ресурс. Адже архіви Суспільного — скарб, про який мають знати», — каже Ірина Гоць, продюсерка Суспільне Медіатека.
«Розширення команди дасть нам змогу більш комплексно опрацьовувати наявні носії з архівами та швидше наповнювати сайт новим контентом. Прагнемо, щоб наші публікації стали джерелом досліджень для медійників, студентів, блогерів та інших пошуковців», — додає Таїсія Турчин.
Також команда запрошує користувачів разом вдосконалювати платформу Суспільне Медіатека — залишайте пропозиції у формі зворотного зв'язку у правому нижньому куті сайту.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення отримало у спадок після реформування державних телеканалів і радіо неосяжні масиви відео- та аудіоданих — не лише центрального телебачення та радіо, а й усіх обласних телерадіокомпаній. Разом із партнерами команда розпочала оцифровувати ці записи, впорядковуючи їх у каталоги, та вивантажувати на платформу Суспільне Медіатека, де подивитися чи послухати їх зможе кожен.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
* Проєкт співпраці Суспільного Мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні» триватиме три роки й три місяці — із 2021 до початку 2025-го.
Проєкт виконується за фінансової допомоги Європейського Союзу. Зміст документів та матеріалів в рамках цього проєкту є виключною відповідальністю АТ «НСТУ», і ні за яких обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.