Липень 14, 2022
«Нотатки військових»: на сайті Суспільне Культура стартувала серія художніх нарисів від захисників
Відсьогодні, 14 липня, на сайті Суспільне Культура щотижня публікуватимуть художні нариси «Нотатки військових», де захисники та захисниці з різних точок України, люди з військовим досвідом з передової й тилу розповідатимуть про свої спостереження. Їхні історії — не завжди про битви, однак вони допомагатимуть краще зрозуміти війну.
Перша в серії — розповідь воїна 1-ї окремої штурмової роти ДУК ПС та засновника видавництва «Залізний тато» Дмитра Савченка про історію однієї квартири.
Читайте також: Новини культури, авторські колонки та ексклюзивні інтерв’ю — Суспільне Культура запускає телеграм-канал
Авторка ідеї — журналістка сайту Суспільне Культура Олеся Котубей, яка знаходить та відбирає тексти. Вона розповіла, що на сайті публікуватимуть переважно художні матеріали.
«Можливо, у когось досі є стереотип, що військовослужбовці пишуть лише про бойові дії й це цікаво тільки вузькому колу читачів. Але насправді це не так, і проєкт "Нотатки військових" демонструє це. Ми вже готуємо до публікації оповідання про знайомства, нариси про природу, тексти в жанрі "потік свідомості", а також смішні історії — усе це у вільну хвилину пишуть люди, які захищають нас у різних точках України», — коментує проєкт Олеся Котубей.
«"Нотатки військових" — це безпосередня рефлексія від учасників та учасниць бойових дій. Вони виконують різні завдання як на полі бою, так і в тилу, але всі як один об’єднані метою захистити Україну від російських окупантів. Їхній емоційний досвід у чомусь здатен краще передати загальний стан війни, ніж нескінченна стрічка актуальних новин. Виходить такий собі зріз, мистецький меридіан, який не встиг віддалитися від подій емоційно, а тому ці тексти, навіть максимально у чомусь побутові, так цікаво досліджувати», — додав головний редактор сайту Суспільне Культура Євгеній Морі.
Станьте частиною Суспільне Культура: якщо ви військовослужбовець і окрім захисту України пишете тексти — надсилайте матеріали на culture@suspilne.media. Розповідайте про цю можливість знайомим захисникам.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.