Вересень 17, 2021
«Не бійтеся говорити», — Марія Фрей звернулася до жінок на керівних посадах
Генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей взяла участь у дискусії «Лідерство жінок у громадах — нова якість місцевої політики», яка відбулася в межах Українського Жіночого Конгресу «Лідерство жінок як цінність». Генпродюсерка озвучила кроки, що допоможуть жінкам на керівних посадах, зокрема у політиці, налагодити контакт із медіа, та розповіла про можливості співпраці із Суспільним.
Читайте також: Як втілити телепроєкт через конкурс «Створюй із Суспільним-2022». Zoom-конференція з Марією Фрей
У дискусії також взяли участь міністерка соціальної політики України Марина Лазебна, голова Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак, заступниця Луганської обласної державної адміністрації Катерина Безгінська, голова Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський, голова Заводської об'єднаної територіальної громади Людмила Павлінська. Модераторкою заходу стала консультантка з комунікацій в міжнародних проєктах, викладачка, юристка та психологиня Олеся Жулинська.
Як зауважила Марія Фрей, у регіональній команді Суспільного — 52% жінок на керівних посадах. Це менеджерки й продюсерки філій, а також шеф-редакторки новин. Генпродюсерка зазначила, що мовник прагне розповідати ще більше історій про жінок-лідерок. Для того, щоб журналісти Суспільного дізнавалися про ці історії, необхідно не боятися їх озвучувати.
«Окрім кристалізації проблеми, яку хочуть вирішити жінки, потрапляючи до політики, ми стикаємося з їхнім страхом розповідати журналістам про свою роботу. Вони втрачають можливість заявити про себе як про жінку, яка має політичні амбіції. Ми хочемо і ми готові робити матеріали про жінок-лідерок щодня. Але це має бути рух назустріч один одному. Не бійтеся говорити в межах своїх компетенцій. Не відмовляйте у коментарях, не просіть коментувати інших замість вас. Прошу вас: говоріть вчасно і завжди простягайте руку тим, хто йде за вами», — звернулася до учасниць Українського Жіночого Конгресу генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.
Читайте також: Регіональна команда Суспільного визначила цілі на наступні роки
Загальне представництво жінок в обласних радах — 26%, а в міських — 30%. Загалом, в Україні — 1469 територіальних громад та місто Київ.
«Гендерна політика переходить на рівень громад. Останні місцеві вибори привели до керма кожної шостої громади жінку. Це не те, чим треба пишатися, але це — результат, який має нас надихати. Це свідчить про те, що є авторитетні жінки на місцях, готові брати відповідальність за майбутнє», — переконана Марина Лазебна, міністерка соціальної політики України.
«Жінка враховує дуже багато деталей і має інші підходи до роботи. Ми створили для жінок коворкінг-центр, де молоді мами з дітьми можуть приходити працювати, створено простір, щоб вони розвивалися і втілювали свої ідеї в життя», — розповіла про досвід своєї громади Людмила Павлінська, голова Заводської ОТГ.
«Децентралізація — один з ключів забезпечення більшої інклюзивності жінок у громаді й у тому числі — для розширення можливостей для жіночого лідерства, — переконаний голова Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський. — Українська жінка не просто перебуває в пастці вимушеної зосередженості на домашній сфері. Ця пастка додатково замкнута на запобіжник невирішених правових проблем».
Читайте також: Триває підготовка до розбудови гіперлокальної мережі журналістів Суспільного
Чимало історій з життя громад України у віддалених містечках та жінок-лідерок залишаються непоміченими. Аби це змінити, команда Суспільного розбудовує гіперлокальну мережу універсальних журналістів та інформаторів Суспільного, які працюватимуть в об'єднаних територіальних громадах.
«Суспільне їде у громади, щоб створити й налагодити зв'язок, якого не було раніше. В результаті цього проєкту ми отримаємо мережу інформаторів, які будуть співпрацювати з нами на постійній основі, а також знайдемо власних кореспондентів, які виготовлятимуть контент для Суспільного», — зазначила Марія Фрей.
Крім того, генпродюсерка розповіла про можливість втілювати проєкти у партнерстві із Суспільним. До 30 вересня триває відкритий відбір проєктів для трансляції на регіональних телеканалах «Створюй із Суспільним», куди можна подавати ідеї телепрограм.
Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Нагадаємо, V Український Жіночий Конгрес об’єднує національних і міжнародних високопосадовців, бізнес, громадський сектор та медіа на найбільшій лідерській події України у сфері рівності жінок і чоловіків. Упродовж двох днів Конгресу — 16-17 вересня — виступає понад 30 спікерок та спікерів офлайн та онлайн. Захід охоплює 6 платформ та 5 side-подій. Більше про програму V Українського Жіночого Конгресу можна дізнатися на сайті.
Фото — Костянтин Поліщук