Червень 03, 2021
За медіапідтримки Суспільного відбувся показ соціального мультсеріалу «Всі, хто хотіли, поїхали?»
2 червня у столичному Будинку кіно відбулась презентація мультсеріалу «Всі, хто хотіли, поїхали?». UA: Суспільне мовлення — медіапартнер проєкту.
Десятисерійний мультсеріал — соціальний проєкт, присвячений людям, які з різних причин залишилися жити на території тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької й Луганської областей. І яких часто називають «сепаратистами» і «ватниками».
Читайте також: У Маріуполі розпочинається StartUp ГОГОЛЬFEST-2021 за медіапідтримки Суспільного
Творці мультсеріалу на прикладі кількох реальних історій намагаються розповісти глядачам про справжні причини та обставини, які спонукали людей залишитися у своїх домівках і таким чином спростувати твердження, що вони нібито «посібники ворога з проросійськими поглядами».
Перегляд мультсеріалу в столичному Будинку кіно був безкоштовним. А незабаром завдяки Суспільному мовнику добірку цих історій зможуть побачити у всіх куточках України. Покази на регіональних каналах стартують у новому сезоні (у вересні), повідомила продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, яка також взяла участь у презентації проєкту.
«Ми зробимо найменше з того, що могли зробити — зробимо так, щоб ці історії побачили в кожному куточку України. Я зараз говорю також і про окуповані території України, тому що у нас є можливість через класичне телебачення донести глядачам історії цих родин. Для мене це важливо, тому що це історії наших людей, які під окупацією, а окупували ці території не наші... Мені здається, це буде надзвичайно важливим сигналом для людей, які там проживають. У них буде можливість побачити, що на українському телебаченні розповідають їхні історії — і це буде сигналом того, що ми намагаємося зрозуміти, яке життя там насправді», — зазначила Марія Фрей.
У показі соціального мультсеріалу «Всі, хто хотіли, поїхали?» взяли участь режисерка проєкту Ксенія Кравцова, креативна продюсерка та режисерка анімації Анастасія Фалілеєва, художниця Алевтина Кахідзе, продюсери Єлизавета Сокуренко та Інокентій Вировий, консультантка проєкту, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова. Після перегляду мультсеріалу глядачі мали змогу обговорити його з творчою командою, в онлайн-режимі до цього долучилися і дві героїні серіалу — Муміне Салієва, кримськотатарська правозахисниця та Тетяна Носач, історія якої розказана в мультфільмі з назвою «Тетяна».
На показі були присутні й ті, хто буквально «жив» показаним на екрані: і переселенці, і люди, знайомі з тими, хто залишився жити на окупованій території. Глядачі жваво обговорювали побачене, ділилися власними історіями. Дякували творчій команді за правдивість розказаних історій, підкреслюючи важливість проєкту.
Проєкт створено Центром прав людини ZMINA та студією виробництва відео RealStoriesProduction за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.