Травень 28, 2021
У Маріуполі розпочинається StartUp ГОГОЛЬFEST-2021 за медіапідтримки Суспільного
Суспільний мовник — інформаційний партнер фестивалю сучасного мистецтва StartUp ГОГОЛЬFEST, який вже втретє відбувається у Маріуполі. Триватиме він три дні (з 28 по 30 травня) в офлайні й стане частиною масштабної програми в рамках проєкту «Маріуполь. Велика культурна столиця України 2021» від Українського культурного фонду.
Читайте також: На регіональних каналах Суспільного покажуть соціальний мультсеріал «Всі, хто хотіли, поїхали?»
Концепція фестивальних заходів цього року сформована навколо теми пошуку ідеї України у зв’язку із 30-річчям незалежності, каже президент фестивалю Владислав Троїцький.
Фестиваль передбачає театральну, освітню, візуальну та нічну програми. А спеціальною гранд-подією стане перформанс «Дорога додому» на трасі Маріуполь-Донецьк від Влада Троїцького та гурту «ДахаБраха».
«Місце проведення Site specific проєкту “Дорога додому” — траса Маріуполь–Донецьк. Там, зокрема, встановлять постійну інсталяцію “Древо життя” художників Дмитра Костюминського та Олексія Нужного. Тому квінтесенція проєкту — це гімн життю», — розповів режисер.
За словами організаторів, музичну програму, яка в попередні роки відбувалася на головній сцені у Міському саду, тепер інтегрували до театральної програми, в зовсім іншому середовищі, з акторами, діалогами тощо. Змін зазнала і нічна сцена, участь у якій візьмуть як абсолютно нові команди, що з’явилися за минулий рік, так і ті, хто повернувся в Україну з-за кордону.
В суботу, 29 травня, на сцені ЦСМ «Готель «Континенталь» покажуть мюзикл від Dakh Daughters «Make Up» та прем’єру постановки «Alone» Владислава Троїцького, яку він написав і репетирував разом з акторами на карантині в онлайн-режимі. Деякі вистави створені колабораціями, в яких залучені артисти маріупольської «Театроманії» та команда студентів з Берліна.
А в останній день фестивалю, 30 травня, на відвідувачів чекає Re: post-опера LE — мультидисциплінарний проєкт, створений до 150-річчя Лесі Українки разом з формацією Nova Opera, прем’єра якої відбулася 25 лютого цього року в Українському домі. Це буде унікальне поєднання натяків на популярну музику з елементами сучасної академічної музики, live-електроніки й архівних записів голосу Лесі Українки.
Освітня програма, за традицією, відбудеться у культурно-туристичному центрі «Вежа» та передбачає лекторії, екскурсії містом тощо.
Всі події фестивалю будуть проведені згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень.
Нагадаємо, фестиваль StartUp ГОГОЛЬFEST проводився в Маріуполі у 2018 та 2019 роках. 2020 року фестиваль скасували через карантинні обмеження.
GOGOLFEST — міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва, який став національним проєктом, що розвиває культурну інфраструктуру, туризм та можливості регіонів. У 2019 році увійшов до 5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2021 р., GOGOLFEST відвідали 595 тис. глядачів, на 22 локаціях у 6 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.